Skocz do zawartości

[uno 1.4] problem z prądem ...


LeoLepsi

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu mam problem z prądem w aucie. Objawia się to skokowymi wzrostami napięcia w instalacji - podświetlenie liczników, zegara błyska wtedy ostrym światłem, mocniejszym niż standardowo, ponadto radio się "resetuje". Dzieje się to przede wszystkim podczas wstrząsów. Działo się to także zimą, ale w pewnym momencie samo się "naprawiło" i nie zawracałem sobie głowy. Niestety ostatnio znów sie zaczęło robić tak samo. Muszę też powiedzieć, że objaw jest taki, jakby w tym momencie błysku odłączał się akumulator i napięcie w instalacji wzrastało przez to. Akumulator jest dobrze zamontowany , klemy mocno przykręcone. Czy może to być regulator napięcia ? Jeśli nie to co ?

Czasem też jest problem z odpaleniem, po przekręceniu kluczyka auto zachowuje się tak, jakby nie był podłączony wcale akus, nie ma prądu, a po chwili sam zaskakuje. hepl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od jakiegoś czasu mam problem z prądem w aucie.

hmm.gif Stykałem się z podobnym zjawiskiem w starej 200, podczas przekładki akumulatora... Wówczas wszystko rozpalało się jaśniej...

Regulator można wyeliminować, bowiem nie ma on wpływu na zanik napięcia podczas odpalania, chyba że robi chwilowe zwarcie, ale pewnie po kilku takich numerach poszedłby się tiiiiiiiii. Kable od bateryjki? A może sama bateryjka gdzieś wewnątrz jest przerwana? Spróbuj podmienić aku, albo sonduj kable niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.