Skocz do zawartości

sprzęgło czy coś innego


Morgan

Rekomendowane odpowiedzi

Pany pomóżcie, bo w necie cisza, a mnie to nie daje spokoju.

 

Jechałem sobie dziś samochodem i nagle sprzęgło powiedziało papa. Pedał zrobił się miękki, wpadł w podłogę, do połowy odbija sam, a drugą część trzeba było podnosić do góry samoczynnie, bo nie odbijało. Biegi wchodziły ciężko, a po jakimś czasie w ogóle był problem z ich wrzuceniem. Po szybkim tel. do zaprzyjaźnionego mechanika dostałem poradę by spróbować kilka razy po naciskać sprzęgło tak jak przy odpowietrzaniu hamulców. No i pomogło, biegi wchodzą sprzęgło zrobiło się normalne, pedał chodzi jak należy, tylko co dalej. 

 

Czyżby sprzęgło powiedziało papa, a może wysprzęglik albo coś jeszcze innego. Przypominam, że silnik to 1,9JTD. Póki co auto stoi u niego na placu, a ja jestem unieruchomiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw odpowietrzył sprzęgło, mój klient miał taką sytuacje, że zanikło mu sprzęgło (pedał był bardzo miękki, biegi na odpalonym silniku nie dało się wrzucić). Wezwał lawetę i przywiózł auto do mnie na warsztat, po sprawdzeniu czy nie ma wycieków dolałem odrobinkę płynu (było pół zbiorniczka) i odpowietrzyłem sprzęgło. Od tego czasu minęło pół roku i nadal jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby sprzęgło powiedziało papa, a może wysprzęglik albo coś jeszcze innego. Przypominam, że silnik to 1,9JTD. Póki co auto stoi u niego na placu, a ja jestem unieruchomiony

Jeżeli nie cieknie ze skrzyni (ze środka), bo klekoty mają chyba tam wysprzęglik, to padła pompka przy pedale hamulca. Uszczelka lubi się podwijać. Koszt koło 90 zł takiej pompki.

Ale wpierw odpowietrzyć. Hm.. Tylko jak to się robi w jtd bo ja mam w 1,4 wysprzęglik na skrzyni, a odpowietrzenie u mnie robi się luzując przewód dochodzący do wysprzęglika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat

Jakiś czas temu po skończonej pracy wracam do stilo i patrze ze na dywaniku mam plamę pod sprzęgłem

Wróciłem do domu i zaznaczyłem sobie poziom płynu hamulcowego na zbiorniczku

Po upływie kilku dni zobaczyłem że ubyło że zbiorniczku ale plama drugi raz się nie pojawiła

Dodam że czasem na postoju śmierdzi w samochodzie płynem hamulcowym.

A i czasem jak cofnie szybko na wstecznym w lewo to są ślady jak by z pod samochodu kapalo.

Przy wymianie felg na zimowe żadnych pęknięć czy mokrych przewodów hamulcowy nie zauważyłem :(

Pacjent Stilo 1.9 JTD przebieg prawie 200tys

Dodam że sprzęgło przy dodaniu gazu do oporu przy 2tys troszkę slizga

A przy zmianie biegów jakby huczalo, nie wiem jak to nazwać

Proszę o jakieś rady, sugestie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj pod wygłuszenie w samochodzie i pod auto wsadź karton na wysokości pedałów = pompka sprzęgła do wymiany + odpowietrzenie, jest trochę zabawy bo pozycja leżąca pod kierownicą i praca z kanału - podnośnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.