Skocz do zawartości

Czym różnią się kolejne generacje LPG?


tibo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Myślę o założeniu LPG i stąd pojawia się moje pytanie. Na pewno różnica jest w cenie pomiędzy I, II i III generacją LPG, ale czy jeszcze gdzieś?

Czy ktoś z forumowiczów zakładał ostatnio gaz do swojego opla i za ile PLNów?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej. Myślę o założeniu LPG i stąd pojawia się moje pytanie. Na pewno

> różnica jest w cenie pomiędzy I, II i III generacją LPG, ale

> czy jeszcze gdzieś?

> Czy ktoś z forumowiczów zakładał ostatnio gaz do swojego opla i za

> ile PLNów?

> Z góry dzięki za odpowiedzi.

I generacja jest do gaznikowcow grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje cię II generacja czyli instalacja mieszalnikowa z elektroniką. Można to porównać do gaźnika elektronicznego dla zasilania benzynowego. Dobra instalka kosztuje nie więcej niż 1800-2000zł.

Instalacja IV generacji to zupełnie inna zasada działania.tzn wtrysk gazu w fazie lotnej. To zupełnie inna bajka niż II generacja. Każdy cylinder jest osobno zasilany gazem. Z racji tego kolektor dolotowy nie jest wypełniony palną mieszanką i ryzyko strzału jest minimalne. Koszt od ok 3-3.2 kPln w górę.

Instalacji I generacji nie można już montować a III generacja nie jest oferowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze witam. W Wielki Piątek założyłem nowiutką instalkę LPG do astry F 1,6 i monowtrysk. "FACHOWIEC" przekonywal mnie do niej ma swój komp i silniczek krokowy, całe sterowanie to jeden przycisk. Odpala tylko na benzynie a po nagrzaniu silnika do zadanej temperatury automatycznie przełącza na LPG. Mam 2 letnią gwarancję lub 100 kkm na piśmie. Dałem 1600 PLN w-ch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem niezła cena - taniej się chyba już nie trafi.

Ile robisz przebiegu rocznie? Ja się tak właśnie zastanawiam czy mi się opłaca, bo robię 10 tys/rok. Choć podejrzewam, że jak będę już miał LPG to będę jeździł więcej. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

> Odpala tylko na benzynie

Możliwość odpalania na LPG pare razy uchroniła mnie przed jazdą na holu. Generalnie przy temp powyżej 0`C odpalam tylko na gazie a opcje przełączania po osiągnięciu określonej temperatury wyłączyłem. Wszystko zależy od możliwości centralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To całkiem niezła cena - taniej się chyba już nie trafi.

> Ile robisz przebiegu rocznie? Ja się tak właśnie zastanawiam czy mi

> się opłaca, bo robię 10 tys/rok. Choć podejrzewam, że jak będę

> już miał LPG to będę jeździł więcej.

Noszę sie z zamiarem instalacji LPG i kumpel polecił mi zakład w Elblągu więc zadzwoniłem. Instalacja BRC z pełną elektryką 1400 zbiornik walcowy 1500 toroidalny. Jakby ktoś był w temacie to jak dużo osłabnie mój silniczek jako że to jest MPI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Noszę sie z zamiarem instalacji LPG i kumpel polecił mi zakład w

> Elblągu więc zadzwoniłem. Instalacja BRC z pełną elektryką 1400

> zbiornik walcowy 1500 toroidalny. Jakby ktoś był w temacie to

> jak dużo osłabnie mój silniczek jako że to jest MPI ?

A w Wawie BRC kosztuje 2000 icon_eek.gif. Mi jak gazownik zakładał to mówił,że niekiedy traci się nawet do 30% mocy,ale to wszystko zależy od silnika,jak zareaguje na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.