Skocz do zawartości

Krokowy pracuje NON-STOP !!!


ny152

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem:

-czasem "wolne obroty" mam zawyżone ok. 1600, a czasem poprostu wzrastają do 3000 i na noPb i na LPG. Niekiedy zaświeci się "CE" i wywala błąd 35 czyli krokowiec.

Ale "najśmieszniejsze" frown.gif jest to, że jak zgasze silnik to krokowy pracuje NON-STOP. shocked.gif Jak na chwilkę nawet na 1s odłączę masę z akumulatora to przestaje.

Pomocy bow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale "najśmieszniejsze" jest to, że jak zgasze silnik to krokowy

> pracuje NON-STOP.

> Pomocy

Miałem kiedyś identyczny przypadek. Krokowiec chodził nawet po zgaszeniu silnika, co powodowało całkowite rozładowywanie sią akumulatora jeśli auto nie było odpalane np. przez 3 doby. Przyczyną było uszkodzenie sterownika silnika (tzw. ECU), tak jak napisał kolega wyżej. Do tego pogorszyło się sterowanie wtryskiem i mieszanka paliwowo-powietrzna zaczęła być zbyt bogata. Bywało i tak, że silnika sam rozłączał się w czasie jazdy. Wszystko zależy od stopnia i miejsca uszkodzenia sterownika silnika. Nie ma innej rady jak kupić sterownik od silnika C14NZ i zamienić go zamiast tego uszkodzonego. Jest bodajże 8 sterowników o różnych numerach pasujących do silnika C14NZ i każdy z nich będzie działał prawidłowo. Nie wolno natomiast podłączać sterowników od innych silników.

Jeżeli potrzebowałbyś pomocy w załatwieniu używanego, sprawdzonego, w pełni sprawnego sterownika do silnika C14NZ to może mógłbym ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.