Skocz do zawartości

1moduł zapłonowy - kable 2 podgrzewanie tylnej szyby


velo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko odnosnie kabli dochodzacych do modulu zapłonowego.. Podajze tam jest czerwony i zielony ale nie jestem pewien. Czy da sie je jakos wyjac ?? czy musze kupic nowy modul, poniewaz kable tuz przy wejsciu do modulu popekaly mi i unolot nie chce bardzo czesto zapalac frown.gif

I drugie pytanko. Nie dziala mi ogrzewanie tylnej szyby. Jak sprawdzic co jest tego powodem, gdzie dokladnie moge to sprawdzic i jak ew. naprawic wink.gif)

I jeszcze jedno wink.gif) nie mam klaksonu. Jak on byl to byl strasznie cichy, ze prawie go w srodku nieslyszalem. Czy tak unoloty maja ze sa bardzo ciche czy tot ylko w moim wystepowalo?? Co moze byc przyczyna braku klaksonu i podobnie jak w poprzednim pytanku jak sprawdzic ( jezeli kable to ktory to bedzie bo tam jest ich mnustwo ).

Dzieki z gory za odpowiedzi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Mam pytanko odnosnie kabli dochodzacych do modulu zapłonowego..

> Podajze tam jest czerwony i zielony ale nie jestem pewien. Czy

> da sie je jakos wyjac ?? czy musze kupic nowy modul, poniewaz

> kable tuz przy wejsciu do modulu popekaly mi i unolot nie chce

> bardzo czesto zapalac

> I drugie pytanko. Nie dziala mi ogrzewanie tylnej szyby. Jak

> sprawdzic co jest tego powodem, gdzie dokladnie moge to

> sprawdzic i jak ew. naprawic )

> I jeszcze jedno ) nie mam klaksonu. Jak on byl to byl strasznie

> cichy, ze prawie go w srodku nieslyszalem. Czy tak unoloty maja

> ze sa bardzo ciche czy tot ylko w moim wystepowalo?? Co moze byc

> przyczyna braku klaksonu i podobnie jak w poprzednim pytanku jak

> sprawdzic ( jezeli kable to ktory to bedzie bo tam jest ich

> mnustwo ).

> Dzieki z gory za odpowiedzi

Witam kolege

Co do modulu To juz to przerabialem Mialem to samo kabelki da sie wyjac Sytuacje wyglada nastepyjaco Odkrecasz modul od aparatu 2 drubki (jedna od gory druga od dolu aparatu) Po odkreceniu i uniesieniu delikatnie modulu bedzie jeszcze jeden kabelek przykrecony do aparatu (masa)chyba niewiem.gif Pozniej odpinasz ten kostke na kablu do cewki Pozniej odkrecasz kolejne 2 srubki modul - podstawka Ukaza ci sie wtedy dwie kostki (zapamietaj ktora gdzie idzie) Co do kabli ja mialem pekniety zielony tuz przy tym plastiku wchodzacym w podstawke igielitowa Skrucilem je odpowiedznio rozwierciliem a wlasciwie rozwiercilismy Bo Glaca I Raven Mi wielce przy tym pomagali a na koncu wkleilem super hiper glue Nastepnym krokiem bylo dostosowanie koncowek kostki do nowych kabli Malym srubokrecikiem wydlubalem wtyki a lutownica zalatwila reszte

Co do szyby Jesli posiadasz miernik z sygnalem podepnij go pod koncowki wtykow i wtedy bedzie wiadomo czy to wina kabli czy moze sciezki Sprawdz czy nie zasniedzialy styki lub czy nie sa ponadpalane bolce te na klapie

Klakson Hmmm to wszystkie tak maja To oznaka ze juz zaczyna go szlag trafiac Tak jak mojego Ja wumienilem na maluchowski 10zl

Pozdrawiam Milego dlubanka 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Mam pytanko odnosnie kabli dochodzacych do modulu zapłonowego..

> Podajze tam jest czerwony i zielony ale nie jestem pewien. Czy

> da sie je jakos wyjac ?? czy musze kupic nowy modul, poniewaz

> kable tuz przy wejsciu do modulu popekaly mi i unolot nie chce

> bardzo czesto zapalac

> I drugie pytanko. Nie dziala mi ogrzewanie tylnej szyby. Jak

> sprawdzic co jest tego powodem, gdzie dokladnie moge to

> sprawdzic i jak ew. naprawic )

> I jeszcze jedno ) nie mam klaksonu. Jak on byl to byl strasznie

> cichy, ze prawie go w srodku nieslyszalem. Czy tak unoloty maja

> ze sa bardzo ciche czy tot ylko w moim wystepowalo?? Co moze byc

> przyczyna braku klaksonu i podobnie jak w poprzednim pytanku jak

> sprawdzic ( jezeli kable to ktory to bedzie bo tam jest ich

> mnustwo ).

> Dzieki z gory za odpowiedzi

Co do modułu to odpowiedz masz wyzej.

Co do ogrzewania to przeczyść te blaszki z tyłu papierem ściernym albo WD40, też tak miałem i ten zabieg pomógł.

Co do klaksonu to załuż sobie taki od starego poloneza, tarpana, (praktycznie są to 2 klaksony wysoko i nisko tonowy) można znaleść takie na łodzkiej giełdzie, ja kupiłem za 5zł 2 sztuki. Do tego będzie ci potrzebny przekaźnik który moge ci odstąpić jakbyś podjechał bo mam 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.