Skocz do zawartości

Pompa jeszcze raz...


Gość Krawiec

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam MH1300 + SK 13 BRIO. Używam tego od 3 lat do automatycznego podlewania ogródka (zwykły zegar czasowy + przycisk omijający gdybym chciał włączyć ręcznie). Mam też zamontowany siateczkowy (nie dyskowy) filtr na wlocie do odsiania piasku. Mogę polecić taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Takie oznaczenie silnika zwykle oznacza, że możesz podłączyć go pod 3x 230V  w trójkąt (możesz w gwiazdę, ale stracisz na mocy), lub pod 3x 400 V ale tylko w gwiazdę. Przy takim oznaczeniu silnik powinien mieć w puszce wyprowadzone  6 przewodów i wtedy łatwo przełączysz go w gwiazdę lub trójkąt. 1.9 A to jest prąd jednej fazy. Ale patrz na moc jaką potrafi przenieść falownik. Jeśli z jakiegoś powodu prąd (obciążenie lub awaria) wzrośnie ponad wartość bezpieczną dla silnika/falownika(wartość programowalna dla silnika, bo maksymalnego dla falownika raczej nie zmienisz), to falownik powinien zatrzymać silnik. Mówiąc o prądach na falowniku, myślimy o prądach na wyjściu. Gdy producent podaje maksymalny prąd, to traktował bym go jako wartość maksymalną, niezależnie od sposobu podłączenia.

http://maciejdolata.inelt.pl/sep/podlaczenie-silnika-indukcyjnego-klatkowego-3-fazowego/

To pisałem ja Jarząbek znawca falowników III klasy  ;]

Czekaj czekaj... 

Falownik wg. specyfikacji 1,5kW - Sanyu SX1000 -1R5G-2  prąd 7A. (1,5kW to nie czasem 7,5A przy cos fi 0,85?..) 

Pompa teoretycznie 1,3kW - prąd dla 400V 1,9A (dla 230 nie podają w specyfikcacji ale jednofazowa ma 5A)

Ma to szanse działać czy nie bardzo? W teorii powinno. Niestety falownik 2,2 już jest sporo droższy.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświadczenie "Jarząbka" nieprzypadkowe :) . Ja nie programuję falowników, obserwuję jak pracują i od czasu do czasu zdarzało mi się zmienić coś w ustawieniach. Ale były to falowniki ze średniej i górnej półki, więc być może bardziej dokładne sterowanie i lepsze zabezpieczenia, ale efekty zastosowania falownika rewelacyjne.  Na wejściu ten falownik ma 10A, na wyjściu 7A  więc może jest to sumaryczny prąd trzech faz. O ile dobrze pamiętam to cosfi zależy od częstotliwości, a tu będzie zmienna, więc i cosinus będzie pływał. Ja zaryzykowałbym, ale zadzwoń przed zakupem do sprzedawcy. Podpowie albo skieruje do kompetentnej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.