Skocz do zawartości

Chcę kupić Clio i potrzebuję kilku porad...


angela_ap

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - chcemy z serce.gif kupić to autko. Interesuje nas rocznik mniej wiecej od 1999 do 2001 z silnikiem 1.2. Chciałabym poradzic sie doświadczonych używkowników na co mam zwrócić uwage podczas zakupu, co najczęściej się psuje, co do dnia dzisiejszego powinno się juz rozsypać i zostac naprawione (zeby uniknąć ładowania kasy w remonty, przynajmniej w najblizszym czasie).

Jeśli mozecie podajcie mocne i słabe strony tego autka.

Jak wygląda sprawa instalacji gazowej ( nie za bardzo sie znam na tym, ale chodzi chyba o tworzywo z jakiego jest zrobiony kolektor i cos jeszcze, a to przesądza o tym, czy instalacja jest tansza czy droższa).

No generalnie chodzi o takie dupsy i generalnie opinie o autku.

Każda wypowiedz bedzie dla mnie cenna i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne autko zlosnik.gif mam tylko chwalę zlosnik.gif

sprawdzić trzeba wszystko, sporo takich porad jest w internecie.

u mnie jedyne co się rozsypało to kluczyk sterujący zamkiem, regulator napięcia. reszta to typowe wymiany wynikające z użytkowania, czyli tylnie amorki, hamulce, rozrząd itd.

czy się co ś w tych autach psuje na potęge niewiem.gif moje nie sprawia problemów.

1,2 ma plastikowy kolektor co oznacza koniecznośc montowania wtrysku gazu.

jednak można wymienić kolektor na ordynarne powyginane stalowe rurska zlosnik.gif "ponoć" ponoć po takim tjunie auto śmiga gorzej niewiem.gif u mnie nie widze róznicy, spalanie na Pb nie wzrosło, dynamika(wystarczająca jak na to auto) też pozostała na swoim poziomie. spalanie gazu to około 8l w mieście i litr mniej w trasie.

za co lubie clioII?? za fajną skrzynię, przy 120kmh ma 3500obr co oznacza niewielkie spalanie i miarę cichą jazdę.

z własnego doświadczenia polecam zlosnik.gif sam nawet myśle o kolejnej cliówce albo megance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIAM

mam clio niedługo wiele rad ci nie dam ale z usterek łożyska przednich kół podobno z elektryką są problemy, więc warto sprawdzić.

Silnik ok osiągi bez rewelacji ale starczają mam gaz więc troszkę jest na nim wolniejszy , instalacja sekwencyjna wtrysku gazu polecił bym ci poszukać dobrze bo instalacje ostatnio znacznie spadły z cen może to lepsze jak przerobić kolektor.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie - chcemy z kupić to autko. Interesuje nas rocznik

> mniej wiecej od 1999 do 2001 z silnikiem 1.2. Chciałabym

> poradzic sie doświadczonych używkowników na co mam zwrócić uwage

> podczas zakupu, co najczęściej się psuje, co do dnia

> dzisiejszego powinno się juz rozsypać i zostac naprawione (zeby

> uniknąć ładowania kasy w remonty, przynajmniej w najblizszym

> czasie).

> Jeśli mozecie podajcie mocne i słabe strony tego autka.

> Jak wygląda sprawa instalacji gazowej ( nie za bardzo sie znam na

> tym, ale chodzi chyba o tworzywo z jakiego jest zrobiony

> kolektor i cos jeszcze, a to przesądza o tym, czy instalacja

> jest tansza czy droższa).

> No generalnie chodzi o takie dupsy i generalnie opinie o autku.

> Każda wypowiedz bedzie dla mnie cenna i z góry dziękuję.

Jeżeli szukasz Clio z roku 2001 to postaraj się kupić takie po liftingu właśnie w tym roku.

Inny wystrój wnętrza, lepsze materiały, dużo mniejsza awaryjność niz modeli z przed liftingu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.