Skocz do zawartości

fiat uno - glosniki na przod


erjotes

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich w tym kaciku jestem tu 1 raz smile.gif

w uniaku mam jakies radio philipsa, no i samo radio gra nawet znosnie ale niestety seryjne glosniki (zaznaczone na zdjeciu na zielonymi strzalkami) sa strasznie kiepskie nawet nie wiem jaka maja srednice (pewnie cos kolo 10 cm) nie mozna za bardzo podkrecic bo zaczynaja wysiadac (juz nie mowie o jakimkolwiek basie)

tak sobie pomyslalem zeby wlozyc w autko jakies wieksze lepsze glosniki , juz od dawna myslalem nad takim pomysle zeby za srodkowa konsole (strzalki zolte) wstawic takie pudlo niewielkie bo tak duzo miejsca nie ma no a w pudle 2 glosniki. no i teraz rodzi sie pytanie czy takie cos mialoby w ogole sens ? glosniki jakie chialbym wlozyc to jakies 16 ale ja sie na tym nie znam wiec prosilbym o jakie sprzyklady z allegro albo skads smile.gif cena...im nizsza tym lepsza smile.gif jakimi sie kierowac wlasciwosciami glosnikow? glebokosc ilosc omow i tak dalej.

generalnie wszystkie rady mile widziane ( o ile sensowne wink.gif )

276787586-501404_4_full.jpg

post-53674-14352470024207_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja!

Jednakże nie ma tam niczego? Jakiejś wentylacji etc?

Będziesz musiał zrobić komorę zamknieta do każdego z głośników, czyli to co dałeś na schemacie podzielić na pół - po równo dla każdego;)

Najlepiej by było jakbyś wstawił tam jakieś 16,5 z zestawu, a gwizdki w słupki dał; może to troche dziwnie grać, ale imho powinno być dobrze.

Określ ile kasy masz!

Przydało by się przynajmniej ~250 na zestaw odseparowany.... Tylko czy woofery z helixa blue mk2 zagrają w małej przestrzeni jak należy... Tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz okolo 250 no to jednak zabawa nie dla mnie smile.gif allegro omami czlowieka a ze jestem laik (przyznaje sie bez bicia) w kwestii audio to myslalem ze kupie jakies glosniczki za 50,- i bedzie mi gralo smile.gif co do tej skrzynki pewnie tez sie przeliczylem bo tam duzo miejsca nie ma chyba zebym zrobil na jeden glosnik tam za konsola a w okolicy slupkow dal wysokotonowe no ale coz nie na moje pieniadze taka zabawa frown.gif

edit: chyba ze kupie jakies blaupunkty uzywane na allegro widzialem po okolo 40-50 , albo www.stx.pl bo pewnie takie zestawy jak np

http://allegro.pl/item100786594_2glos_2_tweeter_ultra_drive_udc_160mm_160w_.html

nie ma sensu tego kupowac.

tak w ogole to nie wiem jakie tam powinny byc glosniki..czy dwodrozne czy tylko niskotowone czy sredniotonowe i tak dalej crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie latwiej kupic/zrobic dystanse i zamontowac 16stki w drzwiach w miejscu gdzie jest kieszen??same 16 stx`a drogie nie sa,pomeczysz sie z dystansami,kupisz 16stki i bedzie duuzoo lepiej niz masz teraz smile.gif na allegro jest koles co robi dystanse na zamowienie-mozesz zlecic zrobienie jemu tych dystansow.na stronach o unolotach jest sporo galerii zabudowy drzwi poszukaj bo moze uda Ci sie zrobic samemu przez co zaoszczedzisz kase na placeniu za zrobienie dystansow i kupisz lepsze glosniczki smile.gif jesli nie jestes audio maniakiem mysle ze bylbys zadowolony z 16 alpharda(sa tanie i pewnie by Ci sie spodobaly,koszt za 16 to okolo 30 zl za sztuke plus 20 zl za komplet cykaczy rowniez Alpharda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie oblukalem sobie wnetrze uniaka i moj ppomysl odpada z ta

> skrzynka, za malo miejsca :/ pozostanie tylko przystosowac drzwi

> do tego ale drzwi sie czesto obijaja w tym miejscu :/ ehhh

pomysl z glosnikami moim zdaniem do bani-ale podkreslam moim zdaniem smile.gif co masz namysli piszac ze drzwi sie obijaja??trzeba zrobic pod samą korbką od szyb i nic Ci sie nie bedzie obijac-posprawdzaj jak juz radzilem galerie jak maja porobione inne uniaczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to z tej strony że jak kupisz tanie to nie da Ci takiej radochy i może się szybciej rozwalić niż droższe. Musiałbyś znaleźć ze 15 litrów na 2 głośniki tak na oko.

A co do drzwi to może wynieść to nieco więcej by uzyskać podobny efekt - wygłuszyć przecież trzeba - bo bez tego to marnie będzie.

Jeżeli już naprawdę chcesz wydać bardzo mało kasy to poszukaj stxów 16-18 co małej pojemności skrzynki potrzebują(wpisujesz parametry do WINisd ,tworzysz zamknięta skrzynkę doń i masz już jakąś orientacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym obijaniem to chodzilo mi ze w uno nie ma za duzo miejsca i przy wsiadaniu/wysiadaniu drzwi czasem zdazy sie obic butem wlasnie w tym miejscu gdzie by mialy byc glosniki. wiadomo ze jakby sie to zrobilo solidnie z maskownica to by bylo spoko ale do tego dochodzi wygluszanie drzwi i tak dalej wiec raczej to porzuce.

moze zrobie tak jak na tej stronie ktora ktos podal wyzej, niskotonowe pod siedzenia w skrzyniach, srednie w miejsca fabryczne i wysokie w slupki ale to zalezy czy uda mi sie upolowac jakies uzywki w dobrej cenie (obecnie obserwuje ta aukcje )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zamontujesz głośniki tak jak piszesz to przecież nie uzyskasz dzwieku stereo !!! kazdy glosnik bedzie odwrocony w druga strone i bedzie to grac troche kiepsko frown.gif

ps. spróbuj w domu wziasc glosniki z wieży i ustwić je w takiej pozycji jak proponujesz a nastepnie ustaw je tak jak masz otwory fabryczne i posluchaj różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli zamontujesz głośniki tak jak piszesz to przecież nie uzyskasz

> dzwieku stereo !!! kazdy glosnik bedzie odwrocony w druga strone

> i bedzie to grac troche kiepsko

> ps. spróbuj w domu wziasc glosniki z wieży i ustwić je w takiej

> pozycji jak proponujesz a nastepnie ustaw je tak jak masz otwory

> fabryczne i posluchaj różnicy.

on chce tylko basowe wsadzic pod siedzenia a srednie wstawic w seryjne miejsca a wysokotonowe w slupki wiec efekt stereo bedzie. z tym ze wydaje mi sie ze basowe glosniki pod siedzeniem to zdecydowanie kiepskie wyjscie no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> on chce tylko basowe wsadzic pod siedzenia a srednie wstawic w

> seryjne miejsca a wysokotonowe w slupki wiec efekt stereo

> bedzie. z tym ze wydaje mi sie ze basowe glosniki pod siedzeniem

> to zdecydowanie kiepskie wyjscie

A to niby dla czego? Przecież basowe zamyka się w skrzynkach w bagażniku, jeśli nie jest wymagający to dwie basowe szesnastki pod fotele w skrzynkach zamkniętych też trochę udeży waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatm skromny.gif masz racje w przodzie w gotowe miejsca głośniki max 10cm.

Moim zdaniem lepiej będzie założyć w drzwiach 16cm i efekt będzie świetny i chyba mniej pracy ok.gif

ja osobiście posiadam głośniki w seryjnych miejscach Pionner podobno 100 i chodzą na Radiu Sony z systemem Xplode i jest świetnie 893goodvibes.gif

i jak to mówią "Muzyka Gra" yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja osobiście posiadam głośniki w seryjnych miejscach Pionner podobno

> 100 i chodzą na Radiu Sony z systemem Xplode i jest świetnie

> i jak to mówią "Muzyka Gra"

Tobie płacą za eklame czy jak ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mierzylem u siebie w uno to panele na drzwi odpadaja bo strasznie ciezko bedzie odkrecac szybe (lub wogole bedzie to nie mozlie). Chyba ze ktos ma elektryczne, ale ja nie mam tego szczescia akurat i sam sie borykam z problemem co zrobic z przednimi glosnikami

frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co mierzylem u siebie w uno to panele na drzwi odpadaja bo

> strasznie ciezko bedzie odkrecac szybe (lub wogole bedzie to nie

> mozlie). Chyba ze ktos ma elektryczne, ale ja nie mam tego

> szczescia akurat i sam sie borykam z problemem co zrobic z

> przednimi glosnikami

Da rade panele na glosniki 16 wladowac i nie ma problemow z odkrecaniem szybek sam tak mam zrobione zlosnik.gif893goodvibes.gif

link do fotek z panelami do uno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Da rade panele na glosniki 16 wladowac i nie ma problemow z

> odkrecaniem szybek sam tak mam zrobione

> link do fotek z panelami do uno

Dokladnie, sam mialem w uno panele na 16tki (byly troche wieksze i troszku krecenie bylo mniej komfortowe niz bez nich, ale szybko sie czlowiek przyzwyczajal).

A standardowe miejsca na glosniki w Uno to jest porazka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.