Skocz do zawartości

Majsterkowicze AGD Cholerna Zmywarka !


sienolot

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Ci ja zmywarkę DFG262 Indesita.

 

Minęło 6 lat i ... SZKODA GADAĆ  ;l

 

Do rzeczy. Zmywarka nalewa wodę (wydaje się, że trwa to długo), nagle przerywa i wypompowuje wszystko migają 3 diody bardzo szybko.

 

Wczoraj strzelił mi wężyk między elektrozaworem doprowadzającym wodę, a wlewem do zmywarki. Wymieniłem. Wycieków brak.

 

Za którymś tam razem, zmywarka zaskoczy i zaczyna proces mycia, ale po wylaniu wody sytuacja się powtarza.

 

Czy przyczyną może być niesprawny/zacinający sie presostat (czujnik poziomu wody) ?

 

Mierząc miernikiem presostat bez wody z zmywarce, jest zwarty.

 

 

Chu... mnie już strzela, bo ja majsterkowicz amator i g... wiem  :facepalm:  

Wiadomo, że najlepiej kupić nową, ale potraktowałem to g.. ambicjonalnie. No i w tym miesiącu zarobiłem mniej niż 10tys zł, więc z zakupem muszę się wstrzymać  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na podłodze zmywarki, pod komorą myjącą, nie stoi woda. Bo takie objawy są właśnie wtedy. Tam jest pływak ze styropianu, który idzie w górę i włącza zabezpieczenie przeciw zalewowe.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na podłodze zmywarki, pod komorą myjącą, nie stoi woda. Bo takie objawy są właśnie wtedy. Tam jest pływak ze styropianu, który idzie w górę i włącza zabezpieczenie przeciw zalewowe.

 

 

Nie, no daj spokój. To już przerobiłem dawno temu. Objawy wskazują na hydrostat. Wyczyściłem rurkę, ale jest coś nie tak. Przepchnąłem strzykawką wodę przez rurkę i chyba trochę zostało bo teraz pierd... się dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Tak dla potomnych. Jak ktoś chce sprawdzić, czy hydrostat  jest sprawny, to może odpiąć wężyk od hydrostatu, założyć na dużą strzykawkę i pompować powietrze. Wtedy hydrostat powinien przejść, ze stanu "przewodzenia"  na mierniku do styków rozwartych, wydając przy tym wyraźny dźwięk.

 

Niestety wczoraj nic mi to nie dało. Zmywarka nalewa wodę, nagle przerywa i wypompowuje wodę. Ch.. wie co jest.

Wyłączyłem ją na noc z sieci. Podłączyłem i zaskoczyła. Pytanie tylko, czy okazjonalnie, czy będzie działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Tak dla potomnych. Jak ktoś chce sprawdzić, czy hydrostat  jest sprawny, to może odpiąć wężyk od hydrostatu, założyć na dużą strzykawkę i pompować powietrze. Wtedy hydrostat powinien przejść, ze stanu "przewodzenia"  na mierniku do styków rozwartych, wydając przy tym wyraźny dźwięk.

 

Niestety wczoraj nic mi to nie dało. Zmywarka nalewa wodę, nagle przerywa i wypompowuje wodę. Ch.. wie co jest.

Wyłączyłem ją na noc z sieci. Podłączyłem i zaskoczyła. Pytanie tylko, czy okazjonalnie, czy będzie działać ?

Przypaliło ci jakiś przekaźnik. Ojciec miał taką jazdę z grzaniem...raz grzała raz wywalała błąd. Winowajcą był przekaźnika za piątaka.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypaliło ci jakiś przekaźnik. Ojciec miał taką jazdę z grzaniem...raz grzała raz wywalała błąd. Winowajcą był przekaźnika za piątaka.

 

Krawiec

 

 

To raczej, nie to.  Może jest zapchany zbiornik przez który przepływa woda do zmywarki (labirynt), stąd gdy woda wlewa się pod zbyt małym ciśnieniem, zmywarka przerywa. Tylko jak zakręcę całkowicie dopływ wody to wywala inny błąd.

Zobaczę jak wrócę z pracy, co się dzieje, może będzie dobrze.

 

PS Zmywarka ma 6 lat i w tym czasie zmywała ok 2000x   :facepalm:

Już się zastanawiam, czy nie kupić drugiej nowej takiej samej, to będzie magazyn części zamiennych ze starej    ;l

Edytowane przez rg15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Tak dla potomnych. Jak ktoś chce sprawdzić, czy hydrostat  jest sprawny, to może odpiąć wężyk od hydrostatu, założyć na dużą strzykawkę i pompować powietrze. Wtedy hydrostat powinien przejść, ze stanu "przewodzenia"  na mierniku do styków rozwartych, wydając przy tym wyraźny dźwięk.

 

Niestety wczoraj nic mi to nie dało. Zmywarka nalewa wodę, nagle przerywa i wypompowuje wodę. Ch.. wie co jest.

Wyłączyłem ją na noc z sieci. Podłączyłem i zaskoczyła. Pytanie tylko, czy okazjonalnie, czy będzie działać ?

Hydrostaty nie zawsze padają komoletnie, często styki im "pyzieją" i raz dzialają, a raz nie. Mam podobny objaw w Electroluksie, ta ma dwa - jeden sygnalizuje pełne napełnienie misy, a drugi jek pełne opróżnieniem. I szmergluje ten drugi. Jego sygnał powinien zatrzymać pompę opróżniającą i pchnąć program do następnego kroku. Ponieważ sygnał nie nadchodzi, to pompę wyłącza trzyminutowy timer i wyświetla alarm. Pomaga włączenie ixwyłączenie zmywarki, jakby pod windami chodziła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej, nie to.  Może jest zapchany zbiornik przez który przepływa woda do zmywarki (labirynt), stąd gdy woda wlewa się pod zbyt małym ciśnieniem, zmywarka przerywa. Tylko jak zakręcę całkowicie dopływ wody to wywala inny błąd.

I prawidłowo, wywala timer bo programxniexdostaje sygnału o napełnieniu misy.

Zobaczę jak wrócę z pracy, co się dzieje, może będzie dobrze.

Warto zmywarce zafundować płukanie obiegów pod prąd. Ja swoją obleciałem spręzarką i odkurzaczem do wody, sporo syfu wyszło.

 

PS Zmywarka ma 6 lat i w tym czasie zmywała ok 2000x   :facepalm:

Już się zastanawiam, czy nie kupić drugiej nowej takiej samej, to będzie magazyn części zamiennych ze starej    ;l

Obawiam się, że nowa może miec wiele zupełnie innych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Hydrostat jeszcze sprawdzę z miernikiem podczas pracy, jak nie będzie chciała chodzić. Woda w sumie ładnie się wlewa do zmywarki, więc może przypuszczenia są błędne (chyba, że ciśnienie "gdzieś się rozpycha" ) i przerywa napełnianie.

 

Co mogłem, to przedmuchałem. Syf owszem był, ale nie jakiś wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że nowa może miec wiele zupełnie innych części.

 

 

Nowa ma chyba tylko zmienioną płytę czołową, ale przed zakupem, będę je oglądał "od dołu"      ;l

Ważne, żeby miała taką samą grzałkę pompy i zawory     ;]

 

No chyba, że kupię całkiem coś innego (jest sharp za 900zł  ;] ) Nie wiem, co to za badziew...

Edytowane przez rg15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Hydrostat jeszcze sprawdzę z miernikiem podczas pracy, jak nie będzie chciała chodzić. Woda w sumie ładnie się wlewa do zmywarki, więc może przypuszczenia są błędne (chyba, że ciśnienie "gdzieś się rozpycha" ) i przerywa napełnianie.

 

Co mogłem, to przedmuchałem. Syf owszem był, ale nie jakiś wielki.

U mnie "przecykanie" hydrostatu kilkanaście razy na jakiś czas pomaga. Wystarczy przedłużyć wężyk i da się to zrobić ustami. A do wężyka mogę się dostać nie ruszając zmywarki z zabudowy przez dolną klapę z przodu pod drzwiczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa ma chyba tylko zmienioną płytę czołową, ale przed zakupem, będę je oglądał "od dołu"      ;l

Ważne, żeby miała taką samą grzałkę pompy i zawory     ;]

 

No chyba, że kupię całkiem coś innego (jest sharp za 900zł  ;] ) Nie wiem, co to za badziew...

Ostatnio mocno się zdziwiłem oglądając dwie zewnętrznie identyczne tablice zegarów audi 100, różniące się o dwa lata rokiem produkcji. Ale w zasadzie takie sako było prawie nic. Nawet żaróweczki i śruby skręcające całość w kupę były inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu. Po podlaczeniu do zimnej wody nie ma problemu. Gdy podlacze do cieplej i temperatura przekracza ok 40*C od strony "labiryntu" slychac bablowanie, po czym zmywarka wypompowuje wode. Jezeli cykl nalewania wody bede przerywal zmywarka zaczyna normalnie myc, az do nastepnego zalania.

Obstawiam, ze cos jest zapchane ?!

Edytowane przez rg15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pisales, ze na co pomaga przedmuchanie kompresorem?

 

Kompresorem wywaliłem syf z rurek do misy, dmuchając w nie pod prąd, a z misy wyciągnąłem odkurzaczem do wody. To raczej nie ma nic wspólnego z usterką, było po prostu dodatkową czynnością konserwacyjno-prewencyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciekawe, bo ja pamietam to: [LiNK]

 

A masz tam słowo o sprężarce?

 

A jakbyś uważniej poczytał powyżej, to byś zauważył:

 

U mnie "przecykanie" hydrostatu kilkanaście razy na jakiś czas pomaga. Wystarczy przedłużyć wężyk i da się to zrobić ustami. A do wężyka mogę się dostać nie ruszając zmywarki z zabudowy przez dolną klapę z przodu pod drzwiczkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.