Skocz do zawartości

Kat D - kod95 w prawku a brak kwalifikacji


kokosz

Rekomendowane odpowiedzi

W wielkim skrócie sprawa wygląda tak.

2006 zrobiłem C - czyli teraz nie musiałem robić kwalifikacji wstępnej tylko 35 godzinną uzupełniającą.

2011 dorobiłem D (bez kwalifikacji wstępnej) a chwilę później E.

W tym roku zacząłem jeździć zawodowo na zestawie więc zrobiłem sobie kwalifikację okresową na C, ale w nowe prawko wbili mi kod 95 także na D oraz dodali widełki czasowe na T.

Stąd pytanie - skoro mam kod 95 na D to czy automatycznie mam kwalifikację i mogę zawodowo także autobusem popylać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz " robi się " jedną kwalifikację na kat C i D. jeśli na kwicie ze szkolenia masz zaznaczone kat C i D to dlatego masz wpisane w PJ kod 95 . Tak ,możesz także zawodowo " popylać " autobusem .

Hmm wydawalo mi sie ze w takim przypadku powinien jednak na kat D odbyc kwalifikacje wstepna przyspieszona bo uzyskal uprawnienia po 10.09.2008....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kwicie ze szkolenia jest tylko odnośnie C a i tak w prawku od siebie dodali D, w praniu i tak by wyszło brak aktualnych uprawnień do kierowania autobusem.

Wysłane z mojego SM-J500FN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 w praniu i tak by wyszło brak aktualnych uprawnień do kierowania autobusem.

 

W jakim praniu? Przy kontroli na drodze, przyjmowaniu się do pracy w nowej firmie, czy jeszcze innym?

 

W sumie odpowiedź niby prosta, nie robiłeś kursu na przewóz osób, ani kwalifikacji wstępnej na D, to nie możesz.

Ale przecież do jazdy potrzebujesz ważnej kategorii D w prawie jazdy, ważnego szkolenia okresowego i badań, a to wszystko masz.

Więc na twoim miejscu jak bym miał potrzebę, to bym wsiadał i jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.