Skocz do zawartości

Piec rakietowy - rocket stove


ANalfabeta

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Naszło mnie na budowę takiego ustrojstwa. W założeniu ma ogrzewać malutki warsztacik ew. tunel foliowy ~40m2

O ile graty na palenisko (profile itp) nie stanowią problemu o tyle mam dylemat co do "beczki".

Mam cieknący bojler elektryczny ok. 80l ocynkowany.

 

Pytanie brzmi czy ocynk+temperatura nie narobią więcej szkody niż pożytku ?

 

Budował ktoś coś podobnego. Chętnie zaczerpnę więcej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie budowalem ale interesuje się ta tematyka. Wg. Mnie ocynk nie będzie stanowił problemu. Czemu w nim upatrujesz szkód? Dla pewności możesz zapytać guru od tych piecy. Poszukaj w Google piece Artura i napisz do niego. Ja mam plan jeśli mi się uda wybrać do niego na kurs tej wiosny. Chciałbym napędzac rakietowcem bufor ale nie wiem jak zrobić wymiennik. Jesli bedziesz miał jakieś info na temat ocynku lub tej tematyki daj znać na pw lub tutaj.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Podpytalem ludzi pracujących w ocynkowni i powiedzieli, że w przypadku pieca to co najwyzej w wysokiej temperaturze będzie odchodzić płatami. Szkodliwość dopiero w przypadku oparów np. przy spawaniu.

Wysłane z mojego LG-H736 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.