Skocz do zawartości

Wiatrak chłodnicy - jak sprawdzić ?


Atr3ju

Rekomendowane odpowiedzi

Auto nie uruchamiane miesiąc przez mrozy w styczniu, aku był w piwnicy, teraz po podłączeniu nie widze reakcji aby wiatrak chciał kręcić. Bezpiecznik jest dobry, nie wiem czy to nie powód że mam inny bezpiecznik niż powinien (może jest za mocny 25 A). Nie jestem specem od elektryki ale z tego co rozumiem to jak wypne wtyczke od wiatraka i podepnę dwa kable do - i + od aku to powinien zakręcić tak ? a jeśli zakręci wiatrak to prawdopodobnie czujnik ? to ten na dole chłodnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sprawdzić czy czujnik w chłodnicy jest sprawny czy nie to wystarczy odpiąć od niego wtyczkę, a piny w niej zmostkować na krótko kawałkiem przewodu - UWAGA NA PALCE ;]

A jeśli nadal wiatrak nie chce zagadać, to może być np. spalony

Warto jeszcze multimetrem sprawdzić czy w ogóle masz prąd w tej wtyczkę od czujnika (albo tej od samego wiatraka) - w którejś z tych dwóch, ale nie pamiętam teraz dokładnie, z której strony jest stałe +12V w tym układzie...

No i sprawdzić masę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przyzwyczajony do miernika ;)

 bo nie raz muszę wiedzieć nie tylko czy jest prąd, ale też ile go jest ;]

A tak to każda metoda dobra jeśli przynosi zamierzone efekty - zależy kto do czego przyzwyczajony...

I w tym przypadku rzeczywiście na początek w zupełności wystarczy żarówka. :ok:

A multimetr w sumie daje więcej możliwości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.