Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

stolarz

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez stolarz

  1. stolarz odpowiedział Majkiel na temat - Uno
    Jakiś ASmet czy inny metalowy sklep w Twojej okolicy i coś się dobierze
  2. stolarz odpowiedział Majkiel na temat - Uno
    Tak jak wyżej napisane - żeby tą małą śrubkę odkręcić trzeba na jej łepek założyć klucz i wtedy odkręcić. Ja musiałem poluzować śruby, którymi sanki są przykręcone do karoserii i wtedy łomem zrobić miejsce na klucz. Co do samej zwrotnicy i sworznia możesz spróbować wbijać przecinak między sworzeń (na końcu gwintu zostaw nakrętkę, żeby się gwint nie uszkodził) a przegub - tylko nie zbyt agresywnie, żeby przegub przeżył 2-3 razy już tak robiłem i wszystko działa.
  3. stolarz odpowiedział mareks_uno na temat - Uno
    W 999 prosta sprawa - odkręcić od skrzyni biegów, razem z gumowym kołnierzem wepchnąć przez ścianę grodziową troszkę do kabiny, odkręcić zegary i można wtedy spokojnie odpiąć od zegarów bez nurkowania pod deską rozdzielczą. Nową polecam od seicento - jest trochę dłuższa i łatwiej zegary demontować w przyszłości...
  4. Możesz jeszcze kupić auto-dawcę z wojska, wtedy jest wyrejestrowany z ewidencji militarnej, w cywilnej (póki sam nie zarejestrujesz) nie istnieje, a że nie musisz w ogóle takiego auta rejestrować, więc bez płacenia OC możesz wyciągnąć co Ci potrzebne, a resztę utylizujesz w dowolny sposób, nawet pozwalając rdzy zjadać niepotrzebną blachę
  5. stolarz odpowiedział grabol_87 na temat - Uno
    Czy w clipie jest dowolność, z której cewki brać sygnał? Jeśli tak, to może brać sygnał z obu jednocześnie - wystarczą 2 diody prostownicze, a do zegarów dotrze właściwa ilość impulsów... Jeśli jest na sali elektronik, może to zweryfikuje...
  6. Kiedyś czytałem, że tylko mobil i elf mają czysto mineralne oleje a nie mieszane z syntetycznymi dodatkami. Przy wymianie miałem wlany mobil, a później drobne ubytki uzupełniałem lotosem, bo akurat się trafił w dobrej cenie i jakoś też jeździ...
  7. Wkręć manometr "na zimno". Jeśli na codzień kontrolka ciśnienia oleju chodzi dobrze, to możesz zaryzykować przejazd z wypiętym czujnikiem.
  8. stolarz odpowiedział grabol_87 na temat - Uno
    Program Wheeler Dealers, stary Fiat 500 - tam na pewno było...
  9. stolarz odpowiedział grabol_87 na temat - Uno
    Lepiej wiedzieć, żeby nie wylądowała awaryjnie na ziemi (lub mieć asystenta)
  10. W skrzynce bezpieczników pod kierownicą są z lewej 3 gniazda przekaźników odpowiedzialnych kolejno: za klakson, za ogrzewanie tylnej szyby oraz za konsolę środkową (podświetlenie zegarka i wentylator nagrzewnicy). Jak wiadomo z przyczyn ekonomicznych pierwszy i trzeci przekaźnik producent zastąpił zworkami, ale na fiatuno.pl są manuale jak uzyskać efekt poniżej: Ten niebieski z prawej to przerywacz kierunkowskazów. Jeśli zaś chodzi o poszukiwany przez Ciebie przekaźnik to sprawdź, czy nie schował się pod maską, na kielichu amortyzatora (po stronie kierowcy), pod czarną plastikową osłoną...
  11. Spróbuj w zwykłym motoryzacyjnym, a jeśli nie mają to w pierwszej lepszej motoryzacyjnej hurtowni typu "inter cars" lub podobnej, jest tego trochę w ofercie: https://www.motointegrator.pl/szukaj/plytki-regulacyjne-luzu-zaworow-1070218/
  12. To dobrze, że się udało, a skoro masz kabelek do kostki przy zegarach podciagniety to może wstaw zegary z obrotkiem?
  13. Za pierwszym razem trochę ciężko ta linka schodzi, bo z długością nie zaszaleli i jest na styk, ale jakbyś na przyszłość potrzebował zaglądać do zegarów to za grosze z powodzeniem można wstawić trochę dłuższą - zdaje się od seicento, i wtedy spokojnie można wyjmować zegary bez nurkowania ręką od spodu a i zamontować ponownie jest dużo łatwiej...
  14. Ciężko mi stwierdzić, bo sam mam gaźnikowca i komputerem samochodowym się nie bawiłem i nie znam dokładnie kolejności kabli w kostce, ale nie wykluczone, że to jakiś wolny pin w kostce komputedra, z którego nie wychodzi żaden kabelek. Może ktoś bardziej obeznany we wtryskowcach by się odezwał jeszcze?
  15. Skoro czujnik ma 3 przewody, to zasilanie, masa i sygnał. Nie znam dokładnie który jest który, ale podłącz czarny przewód (COM) miernika na pewno gdzieś do masy samochodu (może być minus aku), a czerwony (jeśli z sygnałowym kablem czujnika nie dało rady, to najlepiej tak, jak w instrukcji miernika) do wyjścia na obrotomierz z ECU
  16. Jeśli przy głowicy masz od razu cewki zapłonowe to pewnie do komputera, do wyjścia na obrotomierz, albo czujnika położenia wału korbowego... W starszych do cewki lub wyjścia z czujnika Halla w aparacie zapłonowym.
  17. Tak mi się wydaje, że w 1.0 były 2 rodzaje wydechu montowane, właśnie 4-1 i 4-2-1. Może 4-2-1 szło w starszych modelach albo tych bez katalizatora?
  18. stolarz odpowiedział Majkiel na temat - Uno
    Dobrze jakbyś spróbował zrobić zdjęcia tego sworznia, choć i tak podejrzewam, że skoro tłucze się jeszcze bardziej, to musisz go dość szybko zmienić.
  19. stolarz odpowiedział Majkiel na temat - Uno
    Mam (w załączniku) przykładowo takie zdjęcie (z alledrogo) mocowań staba i chodziło mi o małą śrubkę, która znajduje się po tej samej stronie staba co ta M10, więc wydaje się być dodatkową... A tym bardziej o nią mi chodzi, bo mam 999 ccm i w mocowaniu wahacza u mnie brakuje części blachy, do której można staba umocować i tym bardziej brak tej małej wydawał się w niczym nie przeszkadzać ;p
  20. stolarz odpowiedział Majkiel na temat - Uno
    No chyba, że się albo fabrycznie albo jeszcze nie ma stabilizatora... A tak dokładniej to nie wystarczy by stabilizator był przykręcony na śruby M10, które trzymają jednocześnie wahacz? Musi być ta mała? Ma ona jakieś specjalne zadanie?
  21. stolarz odpowiedział Majkiel na temat - Uno
    Ja ze stukającym sworzniem przejeździłem ponad 2 lata, więc teoretycznie trochę da się pojeździć, ale im krócej tym lepiej - w końcu mowa o bezpieczeństwie, a przy okazji luźnego zawieszenia rozjeżdża się zbieżność/geometria Co do niespodzianek zależy czy już miałeś wcześniej wymieniane wahacze. Poprzedni właściciel mojego Uniaka nic z wahaczami nie robił, więc żeby odkręcić mała niepotrzebną śrubkę M6 przy tylnym mocowaniu wahacza musiałem poluzować połączenie sanek z budą i zrobić sobie trochę przestrzeni na klucz
  22. Tylko gorzej ze zdobyciem zacisków
  23. Fakt, zegary cyfrowe są z mk I, ale do mk II dały się dopasować... niestety nie mam zdjęcia samego mechanizmu wewnątrz zegarów, ale wyglądał na zwykły enkoder z tarczą tego typu (2 rzędy "szprych") : Myślę, że z tego też powinno dać się uzyskać odpowiedni sygnał.
  24. A impulsator w liczniku digitale? Chyba dałby ten sam rezultat co dokładanie impulsatora do skrzyni
  25. stolarz odpowiedział andog na temat - Uno
    > jak sprawdzić który? Na słuch nie idzie? Ewentualnie przy skręcaniu w którąś stronę jest bardziej słyszalny?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.