Skocz do zawartości

korektor siły hamowania


technix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

potrzebuję Waszej pomocy. Otóż posiadam Combo B z 97 roku, obecnie walczę z hamulcami.

W aucie zostało wymienione wszystko oprócz korektora hamowania tylnej osi i nadal jak chwilę postoi to pedał hamulca niemal wpada w podłogę.

Mechanik zblokował mi śrubą ramię tego korektora ( na próbę) i od razu pedał hamulca stoi jak trzeba, zatem chciałbym wymienić wadliwy korektor, jednak jest on strasznie drogi (w stosunku do rynkowej wartości auta), a dostępny jest jedynie w Inter Carsie za kwotę 760zł.

 

Mam pytanie, czy ktoś z naszych AK-owych mechaników nie ma może dobrych rabatów w IC i nie chciałby mi go kupić na siebie i odsprzedać?

Oczywiście domyślam się że nie będziecie chcieli pisać na forum cen " dla Was", więc jak ktoś byłby chętny pomóc to na PW.

 

Jego nr katalogowy to 565145, natomiast nr GM  to 90473998.

 

Myślę, też czy nie zastąpić go korektorem hamowania z astry F montowanym na przewodzie hamulcowym.

Proszę o Wasze opinie

 

Na pewno nie zamierzam "mostkować" przewodów w celu jego ominięcia, wiem jak działa fizyka gdy tył hamuje mocniej niż przód i nie skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o WOW, sory, ale ja tego skrótu myślowego nie zczaiłem, dzięki za rozwinięcie

 

Nie, nie ma ABSu

a tak propo tej "charakterystyki", to czy ktoś ma jakieś dokładniejsze dane?

Bowiem może ciśnienie min i max w obu typach korektorów jest takie samo, a tylko "regulacja" jest dokładniejsza (płynna) w tym z dźwignią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te na przewodach to są raczej tłumiki, ograniczają ciśnienie na jakimś tam poziomie nie wnikając w obciążenie tylnej osi.

Czy się sprawdzą w Combo to nikt nie wie-trzeba eksperymentować;]

Ten oryginalny nie da się naprawić/ lub nie można kupić sprawnej używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, volf6 napisał:

Tu masz za trochę powyżej 400PLN https://www.autoczescionline24.pl/abs-7794818.html#

no, to już bardzo intratna oferta wygląda...

 

dzięki

 

ktoś jeszcze?

Teraz, volf6 napisał:

Tylko nie wiem czy jest sens za te 150zł kombinować z dopasowaniem tego, bo nie wiem czy wszystko tak pasuje bez problemu. Wtedy robili by jeden typ a nie setki:hehe:

no nie, dla 150 nie, ale rozrzut typu 250 a 760, wg mnie daje już podstawy to przeprowadzenia analizy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2017 o 14:36, technix napisał:

panowie, a takie coś?

http://allegro.pl/korektor-sily-hamowania-vw-golf-3-felicia-textar-i6321653879.html

niby golf 3, ale w spisie jest też favorit pickup, więc niemal to samo, wizualnie też baaardzo podobny.

 

 

Ja taki korektor z Caddy wyciągnąłem kiedyś, bo stanął na amen i nie puszczał wcale płynu na tył.

Był tak zapyziały, że byłem pewny że nic z niego nie będzie, ale wydłubałem cały syf który się dało, wsadziłem na 2 dni do benzyny i zaczął chodzić.

Także spróbuj go jeszcze pomęczyć może.

 

Albo zobacz to od 6:30

Spoiler

 

Jutuba to dalej tu nie umiem wklejać normalnie, chociaż ostatnio raz mi sie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.