Skocz do zawartości

SC 900 szarpie


steyr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam nietypowy problem w SC900, otóż auto podczas przyspieszania na 3, 4, 5 biegu lekko szarpie. Nie jest to wypadanie zapłonów, dźwięk silnika dosłownie przypomina dźwięk pracy trabanta z silnikiem 2 suwowym  ;] Mam nadzieję że dobrze to określiłem. Podczas równomiernej pracy silnik normalnie pracuje, to samo na postoju bez zastrzeżeń wolne obroty i itp. Do tej pory zostało zrobione/wymienione/podmienione :

 

- wymienione świece zapłonowe + przewody WN

- zmierzona cewka jak i również podmieniona

- podmieniony główny wtryskiwacz paliwa

- sprawdziłem napięcie sondy na wolnych obrotach napięcie oscylowało pomiędzy 0,2-0,7 [V], wypięcie sondy nie wpływa na pracę silnika

- sprawdzony zbiornik paliwa

- sprawdzone podciśnienia

 

Dziś podmieniony został:

 

- Map Sensor

 

i bez rezultatu, zastanawiam się jeszcze nad pompą paliwa. Podmienię cały wtrysk i pompę paliwa, jak to nie pomoże to pozostaje tylko chyba sterownik ECU silnika8-) Spotkał się ktoś z takim problemem?

 

Pompa podmieniona i dalej to samo. Ma ktoś życzliwy na podmiankę taki sterownik do SC 900 bez immo? Oczywiście nie za darmo. Dojadę na miejsce w promieniu 100km od Wadowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.