Skocz do zawartości

Jaki papier do przeszlifowania drewnianej poręczy?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dębową poręcz na schodach, która została zamontowana siedem lat temu, ale do tej pory nie była lakierowana. Właśnie jestem na etapie odświeżania wykładziny na schodach, zdemontowałem poręcz i chciałbym ją teraz również polakierować. Wiadomo, że po siedmiu latach użytkowania poręcz została pobrudzona, etc. Czym to przeszlifować przed lakierowaniem? Jakiej grubości papier użyć? Aktualnie poręcz jest gładka, wymaga tylko odświeżenia. A właśnie, lakierować czy coś innego? Chcę zachować naturalny kolor drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joki napisał:

Jeśli nie ma głębokich rys i wgnieceń to robiłbym 240 - 300.

 

Żadnych rys i wgnieceń. Barierka jest a dzieciaki i tak macają ścianę po drugiej stronie jak schodzą po schodach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał:

 

Żadnych rys i wgnieceń. Barierka jest a dzieciaki i tak macają ścianę po drugiej stronie jak schodzą po schodach. 

To nawet drobniejszym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Olleo napisał:

A nawet wełną stalową. I kup coś na bazie kwasu szczawiowego do odplamienia/odszarzenia. A zamiast lakieru polecam tandem olej plus twardy wosk.

 

Wełna stalowa odpada, nie chcę się bawić w ręczne szlifowanie. Mam multitoola boscha i opcję szlifierki, więc tym chcę przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wełna stalowa odpada, nie chcę się bawić w ręczne szlifowanie. Mam multitoola boscha i opcję szlifierki, więc tym chcę przejechać.
No to już współczuję efektów ;)

Multitool nadaje się do zdarcia farby z niedużych płaskich powierzchni, a nie delikatnego przeszlifowania obłych kształtów.

Ponoć chcesz tylko wygładzić? To wełna będzie najlepsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Olleo napisał:

No to już współczuję efektów ;)

Multitool nadaje się do zdarcia farby z niedużych płaskich powierzchni, a nie delikatnego przeszlifowania obłych kształtów.

Ponoć chcesz tylko wygładzić? To wełna będzie najlepsza.

 

To nie przeszlifuję lekko poręczy multitoolem? Aha, mam kwadratowe słupki. :) Myślałem o tym narzędziu bo coś tam kiedyś przecierałem i szło fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To nie przeszlifuję lekko poręczy multitoolem? Aha, mam kwadratowe słupki.  Myślałem o tym narzędziu bo coś tam kiedyś przecierałem i szło fajnie. 
Przeszlifujesz - z naciskiem na PRZE ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, spad napisał:

To nie przeszlifuję lekko poręczy multitoolem?

Robiąć wklęsłe placki na zaobleniach...

Tylko ręcznie. Multitoolem można po płaskim śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2018 o 11:08, Joki napisał:

Jeśli nie ma głębokich rys i wgnieceń to robiłbym 240 - 300.

dębinę papierem 300? to nie jest kolor na połysk, trzysetkę będzie do jesieni szlifował

 

pierwszy szlif 120-150

drugi szlif 150-220

 

polakierować 2-3 razy przecierając ręcznie na kostce/kopytku po wyschnięciu każdej warstwy papierem 180-220 (wygładzisz ewentualne zacieki, sterczące włoski - w dębinie wstają, czy przyklejone paproszki).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chooper napisał:

dębinę papierem 300? to nie jest kolor na połysk, trzysetkę będzie do jesieni szlifował

Jeśli jest gładka i chodzi tylko o zmatowienie pod lakier to pewnie, że tak. 120 robiłbym gdyby trzeba było zedrzeć starą powłokę i do czystego drewna się dostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poręcze są gładkie, nie ma na nich lakieru, nie były nigdy czymkolwiek malowane.
To spróbuj tylko środkiem do odszarzania na bazie kwasu szczawiowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.