Skocz do zawartości

brak dokumentów - jak ugryźć...


Rekomendowane odpowiedzi

...taki temat...
od początku...
około 12-14 lat temu kupiłem od człowieka zbedny mu motorower... kasa do ręki, motorower z busa na ziemie i już...
i tak sobie przez te lata ten motorower leżał rozłozony w piwnicy. naszło mnie teraz żeby go uruchomic i zalegalizowac.
jak się za to zabarać? mam motorower z numerem nadwozia i tablicę rejestracyjną. od czego zacząć?
wolalabym zacząć od zalegalizowania zakupu a nie od remontu zeby nie wyrzucic kasy w błoto i wyremontowac sobie pomnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz posiadać dokument potwierdzający zakup (umowa, faktura itp) bez tego moim zdaniem nie ruszysz. By cokolwiek kombinować legalnie musisz potrafić udowodnić że jesteś właścicielem niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 29.01.2019 o 00:11, ElBombino napisał:

A co to za motorower? Bo jedyna opcja to raczej opinia i na żółte.

Ale nadal by zrobić opinię i rejestrować na żółte potrzebuje jakąś umowę potwierdzająca że jest właścicielem. Nie wnikam sąd ja będzie miał ale to papier od którego zaczyna się formalności. Sam kupowałem w zeszłym roku komara bez dokumentów ale uparłem się na spisanie umowy kupna sprzedaży bo był to dla mnie warunek. Komar czeka na lepsze czasy ale w papierach porządek i na żółte zawsze można ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎29‎.‎01‎.‎2019 o 00:11, ElBombino napisał:

A co to za motorower? Bo jedyna opcja to raczej opinia i na żółte.

honda tact 1983r... temat ogarnięty - już zarejestrowany. dotarłem do właściciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.