Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Poprawiamy Volvo

Featured Replies

Napisano

 

Już trochę minęło odkąd przesiadłem się do S80, ale kilka rzeczy mnie do tej pory denerwuje ... wróć, denerwowało (prawdopodobnie udało się poprawianie fabryki).

 

Nie mam :

- prędkości na wyświetlaczu w postaci cyferek,

- nie mam informacji na jakim biegu jadę,

- nie mam informacji o temperaturze silnika

- nie ma żadnej informacji i stanie DPFa

 

To znaczy nie miałem do wczoraj.

Okazało się że istnieje wspaniały program, który potrafi te wszystkie informacje wyświetlić, korzystając z OBD2. W sumie to wyświetla dużo, dużo więcej, wszystko to sprawa konfiguracji.

Nazywa się car scanner, więc obecnie padła decyzja, kupuje i montuje na stałe tableta 7-8 cali i podpinam do Volvo.

A tak wygląda poprawianie fabryki na telefonie:

 

a5109f7e1c07f29907493d9596fc0508.jpg

 

DPF soot, to podobno sadza DPFa w gramach (tak przynajmniej piszą na volvoforum.pl). 

 

02e85f526f644232a9a6feb974f65f07.jpg

 

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

 

 

 

Edytowane przez Raku

Napisano
  • Autor
20 minut temu, Raku napisał:

 

 

 

 

a tu jeszcze trochę o poziomie sadzy

 

DPF Soot Levels

Level 1: Engine control module (ECM) starts combustion of soot particles in the particle filter
during highway driving.
Level 2: Engine control module (ECM) starts combustion of soot particles in the particle filter
during normal driving.
Level 3: A text message, Soot filter full, is sent to the Driver information module (DIM), and
the control module sets a DTC.
Level 4: Engine control module (ECM) can no longer start combustion of soot particles of its
own initiative. A further text message, Engine system service required, is sent to the Driver
information module (DIM), and another fault code is sent.
Level 5: More than 100 g soot . Combustion of soot particles cannot be started using the
diagnostic tool.

Engine---Particle Filter----Level 1----Level 2----Level 3----Level 4----Level 5
2.0---------ccDPF--------------NA-----------27g----------32g----------36g----------100g
2.4--------- ccDPF-------------24g-----------27g---------32g----------36g----------100g
2.4----------ufDPF-------------28g-----------30g---------40g----------45g-----------100g

Napisano
Dnia 20.01.2019 o 09:48, Raku napisał:

korzystając z OBD2

podrzuć co wetknąłeś w gniazdo OBDII

Napisano
  • Autor
podrzuć co wetknąłeś w gniazdo OBDII
Tablet kupiony i zamontowany, wkrótce zdjęcia.



Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

Napisano
2 godziny temu, Raku napisał:

Tablet kupiony i zamontowany, wkrótce zdjęcia.



Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.
 

Chętnie zobaczę bo jakos nie mam pomysłu gdzie by umieścic tablet u mnie.... ale pytałem o cos innego - bo chyba tablet nie łaczy się z samochodem? - nie potrzeba jakiegoś modułu w gniazdo OBD2?

Napisano
  • Autor
51 minut temu, delco napisał:

Chętnie zobaczę bo jakos nie mam pomysłu gdzie by umieścic tablet u mnie.... ale pytałem o cos innego - bo chyba tablet nie łaczy się z samochodem? - nie potrzeba jakiegoś modułu w gniazdo OBD2?

łącze się po bluetooth-u 

ja mam takie urządzenie (z wyglądu jak to - bardzo podobne - uwaga bo to co jest w środku nie koniecznie może być to co mam u mnie) : 

Super-Mini-ELM-327-Bluetooth-OBD2-OBD-II

 

i jest OK (tyle, że kupowałem kilka lat temu), natomiast wersja "nowsza" ma problemy z łaczeniem i działaniem

 

HTB1s5MHSpXXXXa_XFXXq6xXFXXXE.jpg?size=4

 

 

Napisano
Godzinę temu, Raku napisał:

łącze się po bluetooth-u 

ja mam takie urządzenie (z wyglądu jak to - bardzo podobne - uwaga bo to co jest w środku nie koniecznie może być to co mam u mnie) : 

O własnie o to pytam bo chyba po blootucie  bez "przejsciówki" wetkniętej w gniazdo to sie z autem nie połaczę ;)

Napisano
  • Autor
1 minutę temu, delco napisał:

O własnie o to pytam bo chyba po blootucie  bez "przejsciówki" wetkniętej w gniazdo to sie z autem nie połaczę ;)

tak właśnie, aż sprawdziłem, w pierwszym poście jest jednak magiczne "OBD2" które to właśnie takie rzeczy umożliwia, a może być po BT, WiFi, nawet po kablu - kwestia tylko programu, który te dane odczyta i zaprezentuje

 

Napisano
  • Autor

Na razie trochę druciarnia z zasilaniem, ale wygląda to nawet spoko.

 

Mocowanie w tej chwili na magnesie do kratki.

 

17b8345ae90c39c0fc586b2cf28496a1.jpg&key=068b06147c3faa7433c724fcceaa308055a4f1bf2d85c1c47dabe93b22caf7cfc813d337e141582e7aa359c1d064669c.jpg&key=4f492f29dc7cb83f5a4f1acd4c94371df4e32d1a4a508f84784d08a5e597f957

 

 

 

 

Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

 

 

 

 

Napisano
Dnia 24.01.2019 o 23:45, Raku napisał:

tak właśnie, aż sprawdziłem, w pierwszym poście jest jednak magiczne "OBD2" które to właśnie takie rzeczy umożliwia, a może być po BT, WiFi, nawet po kablu - kwestia tylko programu, który te dane odczyta i zaprezentuje

 

Cały czas dopytywałem o markę/model  tego co wetknąłeś w gniazdo - bo w necie pisza że nie wszystkie dobrze współpracują...- ale już pokazałeś wyżej...

Napisano
  • Autor
Cały czas dopytywałem o markę/model  tego co wetknąłeś w gniazdo - bo w necie pisza że nie wszystkie dobrze współpracują...- ale już pokazałeś wyżej...
U Chińczyków ciężko mówić o marce, nawet z wyglądu dwa identyczne urządzenia, mogą się różnić w środku elektroniką.

Kup na allegro, jak nie będzie działać oddasz.



Wynikiem miziania po telefonie powstała ta wiadomość.

  • 5 miesięcy później...
Napisano
  • Autor

update softu na tablecie

trafił tam nowy luncher za niecałe 10 zł https://play.google.com/store/apps/details?id=altergames.carlauncher

i mamy już prawie ideał 

 

Podmiana lunchera daje to, że zawsze wracamy do ekranu jak poniżej. Podmienia on główny pulpit. Z niego można odpalać nawigacje, programy, ale po skończeniu wracamy nie do standardowego pulpitu, tylko do właśnie takiego ekranu początkowego. Po zaniku prądu automatycznie wyłącza tablet, po włączeniu zasilania, automatycznie startuje. 

Współpracuje także z playerem muzyki, wobec tego mam na czym słuchać MP3 w aucie (stąd ten czarny kabel do wyjścia AUX). 

IMG_20190719_151531.jpg.bf8d8e7f7adbbc93a127f652bf25eb4b.jpg

Edytowane przez Raku

Napisano
Dnia 20.07.2019 o 10:50, Raku napisał:

update softu na tablecie

trafił tam nowy luncher za niecałe 10 zł

 

Też nad czymś takim dumałem do P107, w wersji ze smartfonem na stałe, ale te kable...

Napisano
  • Autor
10 minut temu, shapyr napisał:

 

Też nad czymś takim dumałem do P107, w wersji ze smartfonem na stałe, ale te kable...

no wiem, ale nie jestem jeszcze na etapie wiercenia w desce 

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.