Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Seicento Sporting 1.4 16v

Featured Replies

Napisano

Witam wszystkich zainteresowanych :)


Słowem wstępu - jako zagorzały fan niemieckiej motoryzacji w życiu nie spodziewałbym się, ile przyjemności da mi wyprzedzanie pseudo rajdowców w swoich rydwanach 😄
Seicento Sporting rocznik 2001 zostało zakupione przeze mnie i brata we wrześniu 2017 roku i następnie lekko doinwestowane.
Autko zakupione z przeznaczeniem na daily, dlatego na pokładzie podstawą była klima i ABS, żeby było bardziej wypasione, niż poprzednik ;) Egzemplarz w dniu zakupy wyposażony był ponadto w nacinane i nawiercane tarcze, które do chwili obecnej sprawdzają się wyśmienicie. Szyby przyciemnione przez poprzedniego właściciela, póki co bez problemów.
1020625923_sejzakup.jpg.5deb493b083e828ebbef7b5ef4929c4b.jpg

 

1648760230_sejskl.jpg.1e774dd87ff94fde00d2e2f2a85e70bc.jpg

Wykonane zostały naprawy bieżące takie jak korektor siły hamowania, nieszczelność klimy, naprawa uchylnych szyb i parę innych drobnych spraw, których już nie pamiętam.
Z szeroko pojętych modyfikacji:
- sprężyny progresywne od Eibacha - utwardzające sie przy agresywnej jeździe, nie męczące przy zwykłej,
- siłowniki maski.
- nakładki pedałów + podstopnica, ramka skrzyni i nakładka ręcznego wewnątrz,
- głośniki Boschmann + radio JVC z mojego poprzedniego wehikułu - Golfa III ;)

 

Modyfikacja wnętrza


1046148422_sejeibach.jpg.4fbf410e2268c0c53cc26cd33afba909.jpg

 

52712950_299284564117023_2611750109251108864_n.jpg.6e928cfd279643395df5bf6478b3ed95.jpg

W takim setupie śmigałem ponad rok by z początkiem 2019 wymienić silnik na 1.4 16v, zakupiony od proshotter.
Dzięki obecności na forum oraz niewielkiej odległości do Częstochowy wybór był oczywisty. W domu i tak nie miałem warunków na taką operację, poza tym mechaniką nie zajmuję się od dawna i nie chciałem czegoś spieprzyć.
Motor rozebrany i złożony na nowo w TRS Racing. Wydech zbudowany od podstaw w TRS, jedynie końcówka to robota kolegi z pracy. Ekipa po małych przygodach z klimą zwróciła mój mały pocisk i póki co jestem mega zadowolony z podjętej decyzji. Licznik zamyka, więc jestem very happy :)
1647944652_sejsilnik.jpg.66cbf46c17a2569b037914aa61f867ca.jpg

 

947830040_sejwydech.jpg.2a24653475bccb728da76d0fab66a858.jpg

 

313435198_sej2019.jpg.0246eb4533ab83710b38ecc1f02edef0.jpg

 

835233944_sejzegary.jpg.51630964351bacaef06c16c85b39c0bf.jpg

 

Plany są, ale chwilowo chce się nacieszyć stanem obecnym :)

Pozdrawiam i zapraszam do oceny/komentowania.
Kamil.

Napisano
  • Autor

Minusem jest czarny lakier - ciężko utrzymać go czystego. Ale na letnich po gruntownym czyszczeniu jest na czym zawiesić oko :)

Napisano
Dnia 27.02.2019 o 13:59, junioras7 napisał:

Piękny co ja bym dał za 1.4 mógłby być i 1.2 😍

Ciężki temat do legalizacji w UK czy bardziej chodzi o późniejsze kwestie ubezpieczeniowe ? :hmm:

Napisano

Już mówię jak to jest. Pierwsze trzeba mieć silnik z papierami. Potem trzeba zrobić Rac i rozszerzony przegląd MOT to nie problem następnie wysyła się do dvla zaświadczenie o silniku jego parametry. Fakturę  i oświadczenie z warsztatu i papier z RAC i MOT następnie wysyła się papier o zmianę Tax road (podatek drogowy) i to wszystko jest do zrobienia bez problemu. Dla mnie problem się zaczyna z ubezpieczalnią bo to też trzeba zgłosić. I jak zadzwoniłem z zapytaniem ile mnie wyniesie ubezpieczenie to powiedzieli że około  £1900 na rok a tyle to ja nigdy nie zapłacę 

Napisano
  • Autor
Dnia 28.02.2019 o 16:18, junioras7 napisał:

(..) I jak zadzwoniłem z zapytaniem ile mnie wyniesie ubezpieczenie to powiedzieli że około  £1900 na rok a tyle to ja nigdy nie zapłacę 

Tak w luźnym przeliczeniu ta kwota to swap i parę pierdół. Tyle, że swapa robiłem raz i raz musiałem tyle wyłożyć, a nie co roku, jakbyś się zdecydował.

  • 2 miesiące później...
Napisano

czysto i schludnie tez oddam do TRS bo mnie już się nie chce bawić w swapy....

Napisano
  • Autor

Polecam chłopaków z ręką na sercu. Wszystko zrobione elegancko, byłem na bieżąco informowany o postępach prac, pełen profesjonalizm. Jeżeli coś mi się jeszcze wykluje w głowie, to wiem że będę to robił w TRS.

Napisano

Panów z TRS nie trzeba reklamować wszyscy wiedzą że to profesjonaliści w każdym calu. Wszystkie ich projekty cento które wyszły z pod ich ręku to poezja. Może i mi się kiedyś uda u nich zrobić turbawkę  😀

  • 1 rok później...
Napisano
  • Autor

Pora na lekką aktualizację stanu faktycznego seja :) W maju na części poszedł jeden z projektów, który - mówiąc całkiem szczerze - skłonił mnie w ogóle do zabawy z sejem. A z racji chęci zmiany felg i opon oraz okazyjnej ceny, żal było nie skorzystać ;)

20200522_195000.jpg.1316905eb376b618da108c035b0290a8.jpg

Mimo pierwszych obaw, nie jeździ się źle na takim naciągu, a i auto zyskuje na prezencji :)

20200612_084458.jpg.ec1069711893543233f7fd0adebb4522.jpg20200612_084544.jpg.4fffcdd90589a533c2ae41400f896b73.jpg

Od Marcina "odziedziczyłem" też dymione kierunki, w międzyczasie pojawił się też napis na szybie. Tak, wiem - koza, ale i nad tym pracujemy :)

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.