Skocz do zawartości

kolektor wydechowy Bravo 1.6


tomec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos odkrecal koletor wydechowy od silnika 1.6 . Jeśli tak to na co trzeba zwracac szczególną uwag?. Czy sa z tym jakies kłopoty? Skąd jest najlepszy dostep? Czy da sie to zrobic bez wiezdzania na kanal?

Mój problem polega na tym ze uszczelke pomiedzy kolektorem a dwururką wymienialem juz 3 razy i za kazdym razem ja wydmuchuje, postanowilem wiec wykrecic dwururke i kolektor i zeszlifowac obydwie powieszchnie zeby miec pewnosc ze sa równe.

Czy uszczelke od kolektora przy skrecaniu rowniez sie smaruje pastą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bez kanału nie wyobrazam siebie odkręcić go...

A jednak bez kanalu mozna odkrecic kolektor w 1.6 smile.gif

Po sciągnieciu tej aluminowej oslonki i odpieciu przewodu którym dochodzi powietrze do alternatora mozna przystąpic do odkrecania dwururki . I to własnie z tym jest najwiekszy problem. Nim zacznie sie odkrecac 4 nakretki które ją trzymają trzba odkrecic uchwyt który dodakowo ją podtrzymuje. Kiedy juz dwururka jest odkrecona nie ma wiekszego problemu z odkreceniem kolektora, wszystkie nakretki sa widoczne i jest do nich dosyc latwy dostep spod maski.

Mój problem o którym pisze wyzej zostal rozwiązany ale nie do konca. Powieszchnie które mialem zeszlifowac jak sie okazalo sa proste i gładkie, tylko odstęp miedzy nimi z jednej strona a dokładnie od strony sciany grodziowej jest wiekszy poniewaz cala dwururka jest delikatnie wygieta,

Teraz pytanie jak mogła sie wygiąc dwururka???

Ano mogła bo auto ma troszeczke inny układ wydechowy ,tłumik koncowy tez. a do tego wszystkiego jest jeszcze sporo nizsze od zwyklego bravo.

Parkując na parkingu przed moim blokiem czasami zdarza mi sie dotknąc ostatnim tłumikiem krawęznika. Stąd wygięta dwururka i przyczyna wydmuchiwanych uszczelek.

Narazie skreciłem wszystko jak bylo z nową uszczelka, nie czuc zeby dmuchalo. Zobaczymy jak dlugo wytrzyma nowa uszczelka . Teraz bede sie stral prakowac nie dotykajac tłumikiem krawęznika. Jak sie znów wydmuch trzeba bedzie wszystko jeszcze raz odkrecic i zeszlifowac pod delikatnym kątem powierzchnie dwururki.

Pytałem o nową dwururke koszt ok 400 - 500 zł "walker"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.