Skocz do zawartości

łożysko liniowe na rurce aluminiowej - prowadnica?


00Tom00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym wykonać "prowadnice" 1-1,5m na podstawie łożysk liniowych 20mm + rurki/wałka.

W standardzie są chromowane wałki 20mm - niestety droga rzecz jak na próby z których nie wiadomo czy coś wyjdzie (chodzi mi o samo urządzenie, które chcę zmajstrować)... dlatego, zastanawiam się nad zmianą wałka chromowanego na rurkę aluminiową o fi20 i ściance 2mm - jak myślicie, ma to szanse zadziałać? Czy jednak aluminium się do tego nie nadaje?

Odległość pomiędzy podparciami minimum 1m a optymalnie 1,5m. Myślałem żeby środek rurki aluminiowej jeszcze np usztywnić jakimś prętem/szpilką gwintowaną hmmm...

 

Praktykował ktoś z Was takie połączenie - rurka aluminiowa 20x2mm plus łożysko liniowe 20mm?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 00Tom00 napisał:

Czy jednak aluminium się do tego nie nadaje?

Słabo. Przecież to się wytrze momentalnie. Chyba, że chcesz tylko próbę przeprowadzić i nie będzie to później pracować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Joki napisał:

Słabo. Przecież to się wytrze momentalnie. Chyba, że chcesz tylko próbę przeprowadzić i nie będzie to później pracować?

 W sumie to miały być próby, ale troche tej pracy by jednak było, a gdyby wszystko zagrało to wymiana.

 

Ale teraz sobie tak jeszcze patrze na alledrogo ,że 1,5m dedykowane walki fi 20  kosztują po 55zł, więc nie ma co kombinować przy takiej cenie...

 

Okazuje się, że sklep lokalny ma ponad 350% przebitki na wałkach... łożyska podobnie na allegro jak lokalnie wychodziły więc wałków nie sprawdzałem, a tu taka niespodzianka. Może lepsze jakościowo... albo i nie, ale na początek te hartowane powierzchniowo 1,5mm powinny wystarczyć.

 

Dzięki za odp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, 00Tom00 napisał:

Ale teraz sobie tak jeszcze patrze na alledrogo ,że 1,5m dedykowane walki fi 20  kosztują po 55zł, więc nie ma co kombinować przy takiej cenie...

To zobacz jeszcze to:

http://inoxparts.pl/rury-nierdzewne/96-rura-nierdzewna-304l.html

Zwykła, stalowa czy ocynk jeszcze taniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Rurki chromowane do ubrań ani nie mają wymiaru (są zazwyczaj za grube do łożysk) ani nie są okrągłe. Najczęściej są jajowate w miejscu szwa. Próbowałem. Po rurkach można jeździć łożyskami robiąc specjalne obudowy ale rurki dodatkowo nie mają sztywności na długości 1m wystarczającej do jakiegokolwiek cnc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.