Skocz do zawartości

Z cyklu: kto ma pierwszeństwo?


przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Cienki jestem z rysowania, więc posłużę się guglem. wink.gif

Warszawa, ul. Jastrzębowskiego, skrzyżowanie z Beli Bartoka. Wyjazd ze stacji Statoil przy Rosoła, obok zajezdnia. Zielona strzałka to ja. Żółta to autobus. Czerwona kropa to znak "ustąp pierwszeństwa". Zaraz za znakiem sygnalizacja świetlna. W narysowanej sytuacji kto ma pierwszeństwo? Dodam, że wyjazd z pętli autobusowej nie jest oznaczony jako droga z pierwszeństwem.

277056349-Jastrzebowskiego.JPG

post-6123-1435247149899_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cienki jestem z rysowania, więc posłużę się guglem.

> Warszawa, ul. Jastrzębowskiego, skrzyżowanie z Beli Bartoka. Wyjazd

> ze stacji Statoil przy Rosoła, obok zajezdnia. Zielona strzałka

> to ja. Żółta to autobus. Czerwona kropa to znak "ustąp

> pierwszeństwa". Zaraz za znakiem sygnalizacja świetlna. W

> narysowanej sytuacji kto ma pierwszeństwo? Dodam, że wyjazd z

> pętli autobusowej nie jest oznaczony jako droga z

> pierwszeństwem.

zarowno w przypadku wyjezdzania z zajezdzni autobusowej, czy tez stacji paliw kierujący pojazdem jest wlączającym sie do ruchu, czyli powinien ustapic innym pojazdom ktore w tym ruchu juz uczestnicza.

w tym przypadku widze ze schodza sie dwie drogi na ktorych pojazdy wlazaja sie do ruchu, i gdyby nie bylo znaku A7 (ustap pierwszenstwa) to ty bys mial pierwszenstwo przejazdu. w tym przypadku skoro znak jest (co sam stwierdziles) to jaki masz problem? znak stoi to trzeba go przestrzegac czyli przepuscic tyh wyjezdzajacych z zajezdni. i tyle, cala filozofia. na drodze z zajezdzni nie musi w tym przypadku stac znal drga z pierwszenstwem bo to w dalszym ciagu jest droga wyjazdowa z zajezdni, a nie droga publiczna, a pozatym, ten snak moglby powodowac pewien zamet, gdzyz za jakies pare metrow dalej by bylo odwolanie tego znaku + a7 (przy sygnalizacji) na tej głownej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zarowno w przypadku wyjezdzania z zajezdzni autobusowej, czy tez

> stacji paliw kierujący pojazdem jest wlączającym sie do ruchu,

> czyli powinien ustapic innym pojazdom ktore w tym ruchu juz

> uczestnicza.

> w tym przypadku widze ze schodza sie dwie drogi na ktorych pojazdy

> wlazaja sie do ruchu, i gdyby nie bylo znaku A7 (ustap

> pierwszenstwa) to ty bys mial pierwszenstwo przejazdu. w tym

> przypadku skoro znak jest (co sam stwierdziles) to jaki masz

> problem? znak stoi to trzeba go przestrzegac czyli przepuscic

> tyh wyjezdzajacych z zajezdni. i tyle, cala filozofia. na drodze

> z zajezdzni nie musi w tym przypadku stac znal drga z

> pierwszenstwem bo to w dalszym ciagu jest droga wyjazdowa z

> zajezdni, a nie droga publiczna, a pozatym, ten snak moglby

> powodowac pewien zamet, gdzyz za jakies pare metrow dalej by

> bylo odwolanie tego znaku + a7 (przy sygnalizacji) na tej

> głownej drodze.

Właśnie jestem trochę zmieszany przez umiejscowienie tego znaku, bo nie został on postawiony PRZED zbiegiem obu dróg, lecz praktycznie na ich wysokości. Pytanie zatem - czy ten znak odnosi się do wspomnianego zbiegu wyjazdu ze stacji paliw oraz zatoki autobusowej, czy też raczej do skrzyżowania z ulicą Jastrzębowskiego, na którą ów wyjazd prowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie jestem trochę zmieszany przez umiejscowienie tego znaku, bo

> nie został on postawiony PRZED zbiegiem obu dróg, lecz

> praktycznie na ich wysokości. Pytanie zatem - czy ten znak

> odnosi się do wspomnianego zbiegu wyjazdu ze stacji paliw oraz

> zatoki autobusowej, czy też raczej do skrzyżowania z ulicą

> Jastrzębowskiego, na którą ów wyjazd prowadzi?

no wiesz, ja w warszawie znam tylko pobieżnie najażniejsze ulice. tego miejsca wogole nie kojarze, baa nawet może tam nigdy nie bylem wiec ciezko mi sie jenoznacznie wypowiedziec, ale z twojego rysunku i miejsca postawienia znaku (kropka) wnioskowalbym ze znak A7 dotyczy tylko skrzyzowania tych drog ze stacji i z zajezdni, i tylko w tym miejscu roztrzyga kolejnosc przejazdu (czyli pierwszenstwo maja autobusy z zajezdni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no wiesz, ja w warszawie znam tylko pobieżnie najażniejsze ulice.

> tego miejsca wogole nie kojarze, baa nawet może tam nigdy nie

> bylem wiec ciezko mi sie jenoznacznie wypowiedziec, ale z

> twojego rysunku i miejsca postawienia znaku (kropka)

> wnioskowalbym ze znak A7 dotyczy tylko skrzyzowania tych drog ze

> stacji i z zajezdni, i tylko w tym miejscu roztrzyga kolejnosc

> przejazdu (czyli pierwszenstwo maja autobusy z zajezdni)

Właśnie to jest to, o czym pisał Lucyfer - brak jednoznaczności. Bo znak jest postawiony w takim miejscu, że nie wiadomo, czy reguluje kwestię pierwszeństwa wyjazdów ze stacji i z zajezdni, czy też raczej owej uliczki względem prostopadłej ulicy Jastrzębowskiego. Drugie rozwiązanie jest wg. mnie logiczne i bardziej na miejscu. W tej sytuacji wyjazd z zatoczki i wyjazd ze stacji byłyby względem siebie równorzędne, ergo jadący z prawej miałby pierwszeństwo. hmm.gif Tylko wiemy wszyscy, że logika sobie, a znaki sobie, więc... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla swojego bezpieczenstwa przyjmij ze znak ten dotyczy wyjzdu ze stacji paliw, i masz ustapic pierwszenstwa autobusom z petli (i pewnie tak jest w rzeczywistosci). nic cie to nie kosztuje, a mozesz uniknac nieprzyjemnosci kontaktu z wielkim przegubowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.