Skocz do zawartości

Co wybrać: Astra, Focus, Ceed, czy jeszcze coś innego?


KaeL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień doberek,

 

Żonka ma ochotę na zakupy :)

Co mamy i co lubimy

  • Astra G 1.4 90KM.
  • Młodszy trochę Focus mk2 1.6 100KM z klimą. Żona jest nim zachwycona: fotele ma wygodne (chodzi o bóle kręgosłupa w trakcie długich podróży) i dobrze trzyma się drogi.

Wspomniane silniki są dla nas Ok, nie potrzebujemy wiele więcej. Jeździmy trochę jak stare dziadki, na autostradzie 140 (160 max).

Do obu założyliśmy LPG.

 

Co szukamy

„Coś w podobie”, nowszego. Około czterolatek. Może być starszy z małym przebiegiem, od zaufanej osoby he, he (dotąd zawsze tak się starałem kupować).
Chętnie kombi, lubimy mieć dużo miejsca na wakacjach. Ma być wygodny dla dwóch osób, bo głównie jeździmy we dwójkę.

Ważne dla nas są komfort i niezawodność – znajomy mechanik zachwala Astrę, bo mało awaryjna.

Ale może mamy się otworzyć na jakieś nowe możliwości – stąd pomysł z Kia.

 

Wujek Dobra Rada? Oczywiście konkretne pomysły są też welcome, jesteśmy z Nadarzyna (płd-zach Warszawa).

Pozdr, KaeL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaeL napisał:

Dzień doberek,

 

Żonka ma ochotę na zakupy :)

Co mamy i co lubimy

  • Astra G 1.4 90KM.
  • Młodszy trochę Focus mk2 1.6 100KM z klimą. Żona jest nim zachwycona: fotele ma wygodne (chodzi o bóle kręgosłupa w trakcie długich podróży) i dobrze trzyma się drogi.

Wspomniane silniki są dla nas Ok, nie potrzebujemy wiele więcej. Jeździmy trochę jak stare dziadki, na autostradzie 140 (160 max).

Do obu założyliśmy LPG.

 

Co szukamy

„Coś w podobie”, nowszego. Około czterolatek. Może być starszy z małym przebiegiem, od zaufanej osoby he, he (dotąd zawsze tak się starałem kupować).
Chętnie kombi, lubimy mieć dużo miejsca na wakacjach. Ma być wygodny dla dwóch osób, bo głównie jeździmy we dwójkę.

Ważne dla nas są komfort i niezawodność – znajomy mechanik zachwala Astrę, bo mało awaryjna.

Ale może mamy się otworzyć na jakieś nowe możliwości – stąd pomysł z Kia.

 

Wujek Dobra Rada? Oczywiście konkretne pomysły są też welcome, jesteśmy z Nadarzyna (płd-zach Warszawa).

Pozdr, KaeL

Auris 1.6 132KM + LPG  ;) 

Edytowane przez mPh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, wujek said:

Kia najwiecej dieseli sprzedaje do flot. Kolo Nadarzyna sa place gdzie jest mnostwo aut po flotach. Od fizola 4 latek bedzie drogi jaki budzet?

1. Nie chcemy diesla, chcemy bęzynę ;)

2. Rzuciłem okiem na ceny i wygląda mi to na 30-50 tyś. Żona właśnie mówi, że może być i więcej, pod 70 - ja tam jestem przeciwny 😕

PS. Nie śpieszy nam się.

Edytowane przez KaeL
add-on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pójdźcie taką drogą, praktyczniejsze niż htb, wygodniej się wsiada i czasami wejdzie więcej niż do kombi... wiem co mówię..:

- Kia Venga 
- Opel Meriva B 1.4 Turbo

- Forc C max

- VW Golf plus

- VW Touran

 

lubię wygodniej wsiąść, a możliwości zapakowania takich samochodów naprawdę są ogromne...

a jak chcesz wydać koło 70 zkł to idź i kup nowego dustera albo sandero może nawet i stepway i masz spokój na 10 lat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KaeL napisał:

1. Nie chcemy diesla, chcemy bęzynę ;)

2. Rzuciłem okiem na ceny i wygląda mi to na 30-50 tyś. Żona właśnie mówi, że może być i więcej, pod 70 - ja tam jestem przeciwny 😕

PS. Nie śpieszy nam się.

Za 70k to ja bym bral nowke...  Ewentualnie jakies demo na gwarancji. Bedzie nowe i20 ( to jest duzy woz, duster lub tipo). Moze byc uzywana kia lub hyundai. 

 

Starsze auta sa abstrakcyjnie drogie.

 

Ponizej moje propozycje.

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i20-hyundai-i20-nowy-model-modern-1-2-mpi-84km-ID6EoEZj.html

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-ceed-1-0-t-gdi-100km-wersja-s-i-wl-salon-pl-bezwypadkowy-fv-vat-23-ID6EnQ97.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-iv-1-3tce-115km-life-demo-i-wlasciciel-gwarancja-f-vat-ID6EnavO.html

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i30-1-5-dpi-classic-110km-salon-pl-1-szy-wlasciciel-ID6EtxhQ.html

 

Jak do gazu to tipo albo dacia choc IMO bez sensu.

https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-tipo-hb-classic-1-4-95km-2021rok-ostatni-ID6E0loH.html

https://www.otomoto.pl/oferta/dacia-duster-duster-1-0-tce-essential-lpg-ID6Et0Ah.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, 62545tomasz napisał:

może pójdźcie taką drogą, praktyczniejsze niż htb, wygodniej się wsiada i czasami wejdzie więcej niż do kombi... wiem co mówię..:

- Kia Venga 
- Opel Meriva B 1.4 Turbo

- Forc C max

- VW Golf plus

- VW Touran

 

lubię wygodniej wsiąść, a możliwości zapakowania takich samochodów naprawdę są ogromne...

a jak chcesz wydać koło 70 zkł to idź i kup nowego dustera albo sandero może nawet i stepway i masz spokój na 10 lat.

Tez bym bral nowke albo demo. 5-6 lat spokoju a  i przy sprzedazy duzo sie nie straci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.03.2022 o 11:53, wujek napisał:

to są strasznie biedne wersje... to już lepiej niech zostaną przy tym co mają ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 9.03.2022 o 17:17, wujek napisał:

Czego tam brakuje? 

alu, skóry na kierze, gałce, wyświetlacza do radia... jak się potrzebuje coś większego to takie golasy są tańsze w daci i tam lepiej zostawić kasę ;] 

ps. sorry że tak późno odpisuje ale dopiero zobaczyłem pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2022 o 19:10, blue_ napisał:

przecież to są pierdoły na które w takim aucie sie nie zwraca uwagi

chyba 20 lat temu się nie zwracało uwagi

teraz to jest taki must have podstawowy, jak chcesz goło i tanio to idziesz do daci, bo tam zapłacisz najmniej, w innych markach nie ma sensu patrzeć na takie golasy

poza tym zapłacą kupę siana i nie dostaną nic nowego prócz zapachu plastiku... mają dobre auta i jak chcą odświeżyć stajnie to niech to chociaż poczują nie tylko po kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał:

teraz to jest taki must have podstawowy

 

Jak dla mnie w aucie kompaktowym skóra na kierownicy i gałce jest zbędna i nie warta dopłaty. Co innego w premium. 

Ale oczywiście każdy ma swoje wymagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2022 o 11:56, blue_ napisał:

 

Jak dla mnie w aucie kompaktowym skóra na kierownicy i gałce jest zbędna i nie warta dopłaty. 

Hmm 🤔chyba nie ma nic gorszego w aucie jak kierownica z plastiku... W jakimkolwiek... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2022 o 11:56, blue_ napisał:

 

Jak dla mnie w aucie kompaktowym skóra na kierownicy i gałce jest zbędna i nie warta dopłaty. Co innego w premium. 

Ale oczywiście każdy ma swoje wymagania

ty jeździsz jakąś koparką to masz grabie które nic nie czują ;) ale nie chodzi tylko o skórę, naprawdę warto brać trochę wyżej i mieć nowoczesne auto, inaczej lepiej naprawiać stare 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.