Skocz do zawartości

Czym diagnozować Giulię?


Igorek

Rekomendowane odpowiedzi

Giulia 2018, podobno jest jakiś security gateway module, który ogranicza łączność w diagnostyce. Na oku miałem kupić multi ecu scan z licencją na rok i jakimiś przejściówkami ale nie wiem czy potrzebuję jakiejś dodatkowej przejściówki do obejścia SGM, czy to w ogóle nie będzie działać. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Multiecuscan (sprawdzony i działający). Ewentualnie, AlfaOBD oferuje podobne możliwości, ale nie testowałem. SGW posiadają samochody mniej więcej od połowy 2018 roku - możesz kupić gotowe eleganckie obejście albo polutować samemu (troche goldpinów i uniwersalne pcb).

Edytowane przez Woockush
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Woockush napisał:

Jak najbardziej Multiecuscan (sprawdzony i działający). Ewentualnie podobno AlfaOBD oferuje podobne możliwości, ale nie testowałem. SGW posiadają samochody mniej więcej od połowy 2018 roku - możesz kupić gotowe eleganckie obejście albo polutować samemu (troche goldpinów i uniwersalne pcb).

OK, dzięki za podpowiedź. A powiedz mi na czym to SGM w ogóle polega? To jakaś przejściówka jest czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SGW (secutiry gateway) powoduje, że ruch po złączu OBD jest filtrowany i przepuszczany tylko ten z autoryzowanych interfejsów diagnostycznych. SGW bypass powoduje obejście modułu SGW i pozwala na używanie dowolnego interfejsu diagnostycznego. To jest zwykła "zwora" kilku pinów.

 

sgw3.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Woockush napisał:

SGW (secutiry gateway) powoduje, że ruch po złączu OBD jest filtrowany i przepuszczany tylko ten z autoryzowanych interfejsów diagnostycznych. SGW bypass powoduje obejście modułu SGW i pozwala na używanie dowolnego interfejsu diagnostycznego. To jest zwykła "zwora" kilku pinów.

 

sgw3.jpg

Patrzyłem na ceny to myślałem, że więcej z tym filozofii. Warto w takim razie to kupować czy lepiej zrobić samemu. Jest jakaś instrukcja do tego? Nie mam cierpliwości do drobnicy elektronicznej i wolałbym kupić ale jak to ma być śmiesznie proste albo tanie to może warto pomyśleć o samoróbce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woockush Czy to jest ten bypass i na czas diagnostyki muszę wypiąć wtyczki z sgw module, wpiąć je w bypass oraz podłączyć się ze skanerem na drugim końcu bypass? Całe obejście polega na zastosowaniu tego kabla i przestaniu korzystania z fabrycznego złącza obd?

9542.jpg.25e945b06d0435da79f140238b64513f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj ominięcie SGW polega na odpięciu modułu SGW i podpięciu bypassu, co powoduje że korzysta się z fabrycznego złącza. To jest jakaś kolejna wariacja. Masz polskiego producenta bypassów: https://shop.stuff4car.com/akcesoria-samochodowe

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2022 o 06:55, Woockush napisał:

Zazwyczaj ominięcie SGW polega na odpięciu modułu SGW i podpięciu bypassu, co powoduje że korzysta się z fabrycznego złącza. To jest jakaś kolejna wariacja. Masz polskiego producenta bypassów: https://shop.stuff4car.com/akcesoria-samochodowe

Ok, coś mi się rozjaśniło po tym co napisałeś, bardzo Ci dziękuję za pomoc. Kupiłem ten kabelek co pokazałem, potem MultiEcuScan i pokasowałem wszystkie błędy, które umęczały od pewnego czasu. Sprzęt się chyba jeszcze przyda do kolejnych samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.