Skocz do zawartości

Wypadający zapłon/gaśnięcie auta - 1.2 16V PII Bosch


Majsza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od dłuższego czasu walczę z pewnym problemem, do którego już podchodziłem na różne sposoby.

 

Silnik 1.2 16v z Punto II do 2003 roku na sterowniku Bosch z dwoma kostkami, elektryczna przepustnica (działa) i sekwencja gazowa (działa)

 

Generalnie w aucie od dłuższego czasu występują podejrzewam, że problemy z zapłonem.

W okolicach czerwca/lipca 2022 auto potrafiło nie odpalać przez bardzo długi czas aż do rozładowania akumulatora i potem ponownie jazda z tematem - został wymieniony czujnik położenia wału korbowego, nie zmieniło to za wiele. - dodatkowo szarpanie podczas jazdy, mianowicie przy stałej jeździe lub dodawaniu gazu auto jakby miało chwilowe odcięcie iskry albo paliwa

Została wymieniona cewka zapłonowa, bo auto zaczęło chodzić na 3 zamiast 4 garów - to akurat pomogło.

Auto od sierpnia przeszło przegląd silnika, wymiana UPG itp. Po przejechaniu około 2500km auto ponownie zaczęło mieć problemy z odpalaniem ale tym razem już wygląda to zupełnie inaczej, mianowicie nadal potrafi nie odpalić od razu, ale teraz w trakcie jazdy zdarza się, że nie reaguje w ogóle na gaz - mianowicie auto załóżmy przy 80km/h cały czas przy chodzącym równo silniku jedzie, ale nie reaguje na gaz i gaśnie (elektryczna przepustnica - sprawna).

 

Nie wiem już gdzie szukać, części mogę podmieniać w kółko ale efektu nie widać. Dodam jedynie, że jest problem z komputerem na pewno, bo po zrobieniu obwodu do OBD nie idzie z czytać błędów, bo ECU nie łączy się z OBD (znalezienie drugiego sprawnego ECU do tego silnika jest niemal niemożliwe, a sprawdzić można to dopiero po zdjęciu immo, więc nie ma mowy o odesłaniu sterownika z powrotem).

 

Proszę o pomoc w temacie albo propozycje, gdzie mogę szukać przyczyny, tak aby może w końcu rozwiązać problem na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.