Skocz do zawartości

Niefabryczny alarm w Octavii 3 stracił głos


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niefabryczny alarm (załozony przez dealera - producent alarmu Mobi-tech) i jakoś tak po zimie przestał dawać głos (nie pika jak niedomknięte, nie wyje jak wymuszę itp) - jak się zbliżę uchem do syrenki to słyszę te wycie leciutko od niego - takie delikatniutkie - wyje ale nie ma sił głośno to robić .... - efekt jakby po prostu syrenka sie spier..... znaczy z pierwszym maja odmówiła posługi

syrenka wygląd jak na foto w zał. dodatkowo mam przycisk na podszybiu ze świecącą diodą (podobno serwisowy którym się jakiś kod wystukuje ale nie mam tego kodu i tak bo sprzedający mi nie przekazał)

co radzicie zrobić, żeby dalej działało (lubię jak mi przypomina o niezamkniętych drzwiach/klapie)?

1. czy wystarczyłoby zmienić samą syrenkę (zakładam że to nie jest centralka tak łatwo dostepna pod maską koło aku i że można zrobić podmiankę - tylko na jaką ? czy jakaś uniwersalna da radę?)

2. czy trzeba zrobić całkowity demontaz i montaz nowego zestawu?

3. da się to jakoś naprawić? jakieś pomysły?

4. a może jakaś inna opcja? (demontaż i zostawienie auta bez wolałbym nie bo chcę mieć przypominajkę) 

 

ec1860ba2b68497b0577a713e6eed5b5.jpge1cebb35a91cf114ec178c899c50afa4.jpg1b892e0d3ac18db86efe328fb5225b96.jpg

 

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DZIDA napisał(a):

1. czy wystarczyłoby zmienić samą syrenkę (zakładam że to nie jest centralka tak łatwo dostepna pod maską koło aku i że można zrobić podmiankę - tylko na jaką ? czy jakaś uniwersalna da radę?)

Ja bym tak zrobił właśnie, raczej każda na 12 V powinna zadziałać...

Chociaż wcześniej bym rozkręcił tą starą (jak się da a chyba się da, bo widać jakieś srubki);]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile przewodów do niej idzie, jak 2 to tylko zwykły głośnik, jeśli 3 to może być z wbudowaną baterią, a jeśli więcej to może być z centralką. Przy opcji 1 i 2 wymienisz na uniwersalną

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile przewodów do niej idzie, jak 2 to tylko zwykły głośnik, jeśli 3 to może być z wbudowaną baterią, a jeśli więcej to może być z centralką. Przy opcji 1 i 2 wymienisz na uniwersalną

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Dzięki. Po niedzieli sprawdzę...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz ile przewodów do niej idzie, jak 2 to tylko zwykły głośnik, jeśli 3 to może być z wbudowaną baterią, a jeśli więcej to może być z centralką. Przy opcji 1 i 2 wymienisz na uniwersalną

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Jak dla mnie to prawie taka sama syrenka
https://allegro.pl/oferta/syrena-alarmowa-guardial-f12-13410315012

Czyli 2 kable pewnie...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka


  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
W dniu 6.05.2023 o 15:34, leszcz napisał(a):

Zobacz ile przewodów do niej idzie, jak 2 to tylko zwykły głośnik, jeśli 3 to może być z wbudowaną baterią, a jeśli więcej to może być z centralką. Przy opcji 1 i 2 wymienisz na uniwersalną emoji106.png

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

rozkręciłem dziś syrenkę i mam 3 wiadomości: 1 dobrą i 2 złe.

dobra jest taka że znalazłem odlutowany przewód od głośniczka. Przylutowałem i zaczął dawać głos

1 zła jest taka, że to był głośniejszy nieco ale strasznie skrzeczący odgłos (w kazdym razie nie taki jak powinien być oryginalnie)

2 zła jest taka, że sa tam 4 przewody: czerwony, czarny, brązowy i biały (czyli prosta wersja odpada :] ), z czego biały jest odcięty i nigdzie nie przylutowany. :hmm::nie_wiem: i żadnej baterii w środku nie znalazłem :nie_wiem: więc nie wiem jak z tym własnym zasilaniem...

 

więc czeka mnie zakup syrenki do alarmu.

do czego w syrenkach jest przewód brązowy i biały?

 

będę musiał rozebrać jeszcze raz i pomierzyć co i kiedy jest na stykach

Edytowane przez DZIDA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny to zapewne masa, zobacz czy na czerwonym jest jest cały czas napięcie, jeśli tak - to brązowy będzie sygnałem wyzwalającym.
Co do białego, najprawdopodobniej poprostu użyli przewodu czterożyłowego a był potrzebny trzyżyłowy

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, leszcz napisał(a):

Czarny to zapewne masa, zobacz czy na czerwonym jest jest cały czas napięcie, jeśli tak - to brązowy będzie sygnałem wyzwalającym.
Co do białego, najprawdopodobniej poprostu użyli przewodu czterożyłowego a był potrzebny trzyżyłowy emoji6.png

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

no właśnie tak pomyślałem że rozbiorę wszystko dokłądnie i pomierzę jutro na spokojnie (dziś nie miałem już czasu bo tarcze i klocki z przodu zmieniałem).

łącznie z podniesieniem płytki (bo może coś jest pod spodem) ... a możę sam przetwornik zmienię jak średnice znajdę pasującą

 - bo to coś w ten deseń: https://allegro.pl/oferta/przetwornik-dzwieku-piezo-sredn-31mm-akustyczny-12660491372

tylko większy - jakieś 4-5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny to zapewne masa, zobacz czy na czerwonym jest jest cały czas napięcie, jeśli tak - to brązowy będzie sygnałem wyzwalającym.
Co do białego, najprawdopodobniej poprostu użyli przewodu czterożyłowego a był potrzebny trzyżyłowy

pozdr.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


I kolejny update - dobra wiadomość: syrenka ożyła i działa ok. Okazuje się że trzeszczała jak była nieskrecona obudowa. Po skręceniu i zamontowaniu działa i wyje dobrze.
Brawo ja: wczoraj naprawiłem więc skutecznie 2 rzeczy: hamulce przednie (tarcze i klocki wymieniłem) i wyjca od alarmu zreanimowalem

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, posiadam w Skodzie taki sam alarm. Potrzebuję dokodować dodatkowy pilot, znalazłem w internecie instrukcje jak to zrobić, ale czy orientuje się ktoś może jaki pilot należy kupić?
Dziękuję i pozdrawiam.
To jest tylko syrenka. Alarm schowany i jeżeli taki sam to jest bezpilotowy (obsługuje standardowym kluczykiem do auta)

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.