Skocz do zawartości

Prośba o opinie


Chojrak

Rekomendowane odpowiedzi

https://allegro.pl/oferta/palnik-zestaw-do-lutowania-twardego-fix-3100-cfh-11831040454?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_przemysl_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365656&gclid=Cj0KCQjwmtGjBhDhARIsAEqfDEd0RCqDrWsQXL1fVOXHFmaRG99uMkLuYjsiOcct7d_bjX980UidulsaAsiKEALw_wcB

 

Mamy taki oto zestaw do lutowania twardego w ofercie. Ktoś korzystał?

Potrzebuję mieć sprzęt do sporadycznego zalutowania miedzianych rurek w chłodnicy/nagrzewnicy. Dosłownie kilka sztuk rocznie. Profesjonalny sprzęt kosztuje ok 1500 plus gazy, topnik, szczotka druciana itp. więc chciałem nie iść w koszta.

I teraz się zastanawiam nad tym wynalazkiem. Trzy razy tańszy, ale:

- na ile starczy gazów?

- jaki jest koszt ich wymiany

- jak bardzo trwałe są osprzęty: palnik, butle czy to nie jest butla jednorazowa?

 

I wogóle czy to coś warte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, technix napisał(a):

5 stów za 3 luty ?

Acetylen jest drogi. To jest cena za brak certolenia się z dużymi butelami, legalizacją itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chojrak napisał(a):

https://allegro.pl/oferta/palnik-zestaw-do-lutowania-twardego-fix-3100-cfh-11831040454?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_przemysl_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365656&gclid=Cj0KCQjwmtGjBhDhARIsAEqfDEd0RCqDrWsQXL1fVOXHFmaRG99uMkLuYjsiOcct7d_bjX980UidulsaAsiKEALw_wcB

 

Mamy taki oto zestaw do lutowania twardego w ofercie. Ktoś korzystał?

Potrzebuję mieć sprzęt do sporadycznego zalutowania miedzianych rurek w chłodnicy/nagrzewnicy. Dosłownie kilka sztuk rocznie. Profesjonalny sprzęt kosztuje ok 1500 plus gazy, topnik, szczotka druciana itp. więc chciałem nie iść w koszta.

I teraz się zastanawiam nad tym wynalazkiem. Trzy razy tańszy, ale:

- na ile starczy gazów?

- jaki jest koszt ich wymiany

- jak bardzo trwałe są osprzęty: palnik, butle czy to nie jest butla jednorazowa?

 

I wogóle czy to coś warte?

Jeśli to faktycznie acetylen to nawet spawać tym możesz.

Inna sprawa że ja do lutowania twardego sam sobie skompletowałem zestaw na propan. Jak mi zabraknie gazu to wezmę butlę z kuchenki. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mayster_tcz napisał(a):

Takie coś mam tylko skompletowałem samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.