Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

CHCE KUPIC VW CORRADO POMOCY!!!

Featured Replies

Napisano

witam wszystkich chce kupic CORRADO 1.8t ale nic o nim nie wiem. Ile pali, z czym sa najczestrze problemy, ceny czesci, prosze o pomoc.

Napisano

> witam wszystkich chce kupic CORRADO 1.8t ale nic o nim nie wiem. Ile

> pali, z czym sa najczestrze problemy, ceny czesci, prosze o

> pomoc.

nie ma w corrado silnika 1.8T (no chyba ze ktos zrobil swap cfaniaczek.gif ) byl natomiast tam silnik G60 czyli 1.8 na sprzezarce spiralnej .

najwiekszym problemem tego auta jest wlasnie ten element. jezeli jest po profesjonalnej regeneracji lub wymianie na nowy (oczywiscie udokumentowane) to warto pchac sie w ten silnik. w innym przypadku odradzam. naprawa spezarki to ~ 1/4-1/3 wartosci auta.

Napisano
  • Autor

> witam wszystkich chce kupic CORRADO 1.8t ale nic o nim nie wiem. Ile

> pali, z czym sa najczestrze problemy, ceny czesci, prosze o

> pomoc.

bo tak ogolnie chce kupic jakies auto ale nie wiem jakie co doradzacie

Napisano

> nie ma w corrado silnika 1.8T (no chyba ze ktos zrobil swap ) byl

> natomiast tam silnik G60 czyli 1.8 na sprzezarce spiralnej .

> najwiekszym problemem tego auta jest wlasnie ten element. jezeli jest

> po profesjonalnej regeneracji lub wymianie na nowy (oczywiscie

> udokumentowane) to warto pchac sie w ten silnik. w innym

> przypadku odradzam. naprawa spezarki to ~ 1/4-1/3 wartosci auta.

Nazwa chyba lepsza z tego co mi wiadomo to jest to Kompressor G-60(o srednicy 60 mm) a co do silnika i tego wlasnie urzadzenia 270751858-jezyk.gif to wyglada sprawa troszke inaczej.....zalezy czy trafi sie na zajezdzony silnik czy na serwisowany....bo jesli serwisowany o regularnych przegladach itd. to silnik wytrzymuje spokojnie 200kkm, wiec nie jest to taki problem....trzeba bardzo dbac o ten silnik bardziej niz o kazdy inny a szczegolnie jesli chodzi o wymiany oleju....i te trzeba przeprowadzac czesciej niz to zaleca producent gdyz kompressor jest smarowany olejem silnikowym, druga sprawa nie mozna zarz po odpaleniu silnika katowac go tzn. przekraczac obroty wyzsze niz 3000 rpm gdyz olej musi sie rzgrzac zeby nabral wlasciwych wlasnosci smarujacych!!(zreszta tak powinno postepowac sie z kazdym silnikiem smile.gif )

A tak poza wszystkim to silniczek chodzi jak perelka i ma calkiem niezle osiagi oczywiscie jak jest w dobrym stanie:) wiec od razu odradzam kupno w Polsce 270751858-jezyk.gif

Napisano
  • Autor

> witam wszystkich chce kupic CORRADO 1.8t ale nic o nim nie wiem. Ile

> pali, z czym sa najczestrze problemy, ceny czesci, prosze o

> pomoc.

slyszalem troche o tym samochodzie ze lubi sie psuc (glownie G60) sam juz nie wiem. moze ktos mi doradzi jakie autko mam sobie kupic (w mire tanie w utrzymaniu, sportowe, szybkie, oczywiscie nie za drogie ) frown.gif

Napisano

> (w mire tanie w utrzymaniu, sportowe, szybkie, oczywiscie nie za

> drogie )

sportowe, szybkie nigdy nie równa się tanie w zakupie czy tanie w utrzymaniu.

do tego jeśli mówimy o używce, to na bank będzie zajeżdżone (czyli nie 'tanie w utrzymaniu')

Pzdr

Napisano

> Nazwa chyba lepsza z tego co mi wiadomo to jest to Kompressor G-60(o

> srednicy 60 mm) a co do silnika i tego wlasnie urzadzenia to

> wyglada sprawa troszke inaczej.....zalezy czy trafi sie na

> zajezdzony silnik czy na serwisowany....bo jesli serwisowany o

> regularnych przegladach itd. to silnik wytrzymuje spokojnie

> 200kkm, wiec nie jest to taki problem....trzeba bardzo dbac o

> ten silnik bardziej niz o kazdy inny a szczegolnie jesli chodzi

> o wymiany oleju....i te trzeba przeprowadzac czesciej niz to

> zaleca producent gdyz kompressor jest smarowany olejem

> silnikowym, druga sprawa nie mozna zarz po odpaleniu silnika

> katowac go tzn. przekraczac obroty wyzsze niz 3000 rpm gdyz olej

> musi sie rzgrzac zeby nabral wlasciwych wlasnosci

> smarujacych!!(zreszta tak powinno postepowac sie z kazdym

> silnikiem )

> A tak poza wszystkim to silniczek chodzi jak perelka i ma calkiem

> niezle osiagi oczywiscie jak jest w dobrym stanie:) wiec od razu

> odradzam kupno w Polsce

to wszystko co piszesz to prtawda ok.gif

P.S. mialem G60 smirk.gif

Napisano

> to wszystko co piszesz to prtawda

> P.S. mialem G60

Corrado G60 ok.gif

Napisano

> Corrado G60

Oj Ewelina mogłas chociaz napisać coś niecoś o autko ....a nie pozostawiac w błogiej nieświadomości.... Ja sie o G60 nie wypowiadam , ponieważ i tak uważam VR za fajniejszego hehe.gif , ale dostane w łepek na sptkaniu zlosnik.gif

Napisano

> Oj Ewelina mogłas chociaz napisać coś niecoś o autko ....a nie

> pozostawiac w błogiej nieświadomości.... Ja sie o G60 nie

> wypowiadam , ponieważ i tak uważam VR za fajniejszego , ale

> dostane w łepek na sptkaniu

G60 kontra VR6, to mniej więcej tak jak sprężarka kontra uszczelka pod głowicą.

Po podliczeniu kosztów pojedynek wygrywa VR6.

Oczywiście jeśli nie bierzemy pod uwagę zużycia paliwa.

Pozdrawiam 30.GIF

Napisano

> G60 kontra VR6, to mniej więcej tak jak sprężarka kontra uszczelka

> pod głowicą.

> Po podliczeniu kosztów pojedynek wygrywa VR6.

> Oczywiście jeśli nie bierzemy pod uwagę zużycia paliwa.

> Pozdrawiam

elo jetsem z sasiedniego kacika smile.gif

wczoraj SC mi skasowalo uno i moim marzeniem jest wlasnie CORRADO smile.gif

mozecie mi podac mniejwiecej ile pali ? mowa o G60 przy normalnej jezdzie... i jakie ma mniej wiecej czasy ...

aaa i jak z tuningiem glownie mi chodzi o GLEBE .... smile.gif

pozdrawiam

Napisano

> elo jetsem z sasiedniego kacika

> wczoraj SC mi skasowalo uno i moim marzeniem jest wlasnie CORRADO

> mozecie mi podac mniejwiecej ile pali ? mowa o G60 przy normalnej

> jezdzie... i

jak na 1.8 to jest dosyc nieekonomiczne

w meiscie 12-14

trasa 10

szczerze toi nie pchalbym sie w G60 nie majac z nimk wczesniejszego doswiadczenia. lepij popros kogos kto "bawil" sie takim autkiem i znim szukaj nie zajechanego egzemplarza.

> jakie ma mniej wiecej czasy ...

0-100 ~8s

> aaa i jak z tuningiem glownie mi chodzi o GLEBE ....

akurat tuning jest bardzo prosty. wymienasz kolo pasowe na kompresorze na "ciut" mniejsze i masz +30KM devil.gif

> pozdrawiam

pozd!

Napisano

> aaa i jak z tuningiem glownie mi chodzi o GLEBE ....

> pozdrawiam

glebe mozna taką zrobic ze lewarka nie podlozysz devil.gif

Napisano

> glebe mozna taką zrobic ze lewarka nie podlozysz

no w sc mam taka 60/50 270751858-jezyk.gif

a jest jakis model co mniej pali nic g60 ?

Napisano

> jak na 1.8 to jest dosyc nieekonomiczne

> w meiscie 12-14

> trasa 10

Oczywiscie jesli caly czas bardzo mocno depczesz w pedal gazu.

Przy normalnej jezdzie w trasie spala (przynajmiej moja) w granicach 7 - 8 litrow.

Miasto przy normalnej jezdzie ok 9 litrow.

Oczywiscie jesli mocno depczesz to moze spalic duzo wiecej, ale to tak jak z kazdym innym samochodem.

> szczerze toi nie pchalbym sie w G60 nie majac z nimk wczesniejszego

> doswiadczenia. lepij popros kogos kto "bawil" sie takim autkiem

> i znim szukaj nie zajechanego egzemplarza.

Tez tak sadze. Ciezko jest znalezc cos dobrego. Moj przyjechal do mnie z Niemiec.

> 0-100 ~8s

> akurat tuning jest bardzo prosty. wymienasz kolo pasowe na

> kompresorze na "ciut" mniejsze i masz +30KM

Hahahaha... A to dobre. Fajnie gdyby to bylo takie proste.

I dodam jeszcze od siebie, ze zadko ktora G60 ma nadal fabryczna moc. Wiekszosc jest jednak troszke zajezdzona...

W kazdym razie zycze milych i owocnych poszukiwan.

Moge z reka na sercu powiedziec, ze mi sie bardzo dobrze jezdzi od 3 lat smile.gif

ewelinapodpis.jpg

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.