Skocz do zawartości

Moje halogenki


paul4

Rekomendowane odpowiedzi

> Mam nadzieje ze zrobiles zdjecia podczas instalacji ??

> tez sie rozgladam za takimi halusami.....

> Gdzie kupiles i za ile ??

> Jak zamontowales??

> Ogolnie bardzo ladnie...

kupilem miesiac temu na www.sklep.tuning.pl za 79 PLN + 20 PLN dostawa kurierem. Patrzylem teraz na stronie i ich nie ma, ale sa chyba inne. Manualik moge napisac bo sam musialem wszystko zrobic, podlaczyc i przeciagnac kable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo by się przydał i jestem zainteresowany jakbyś chciał się nim

> podzielić

Podziele sie na 100 % ale dopiero ok godz 18, 19 bo w pracy bardzo krzywo by sie wszyscy patrzyli jak bym pisal ten moj referacik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tu zrobiles błąd halogeny powinny byc uruchamiane gdy swieca sie

> conajmniej postojowe kazdy bardziej wnikliwy misiek sie do

> tego przyczepi

Swiatelek przecimgielnych i tak sie uzywa jak jest mgla albo snieg czyli tak i tak trzeba wlaczyc mijania. Ale to nie problem zmienic, elektryke w tym aucie znam juz na pamiec. zlosnik.gif KIlka dni w garazu zrobilo swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw potrzebny do montazu halogenow

- halogeny

- przekaznik ok 20A 12V cena ok 6 PLN

- bezpiecznik z oprawka ok 2 PLN

- kabel ok 10m

- 2 piwa za wlacznik halogenow zaadoptowany z Uno (w ASO 40 PLN)

(Dziekuje koledze z Uno Club Polska za udostepnienie)

- nie musze chyba mowic o koncowkach na kable, spinkach i koszulkach termokurczliwych

- listwa przednia z przyciskami 10 PLN na gieldzie (na wypadek jak bysmy uszkodzili oryginalna)

Zaczalem od wykrecenia listwy z przyciskami. Trzeba uwazac na dwie spinki ktore maja tendencje do samoczynnego wyskakiwania. Wykrecilem obudowe przyciskow (5 srub) i ja rozebralem (6 zatrzaskow). Ukazala mi plytka drukowana z elementami SMD oraz diodami. Niestety nie mialem gotowej podstawki pod przycisk na plytce drukowanej i wlutowanych diod pod wlacznik halogenow. Zawsze mam pod gorke sciana.gif. W miejscu gdzie ma byc przycisk od halogenow wlozylem wlacznik od ogrzewania tylnej szyby od Uno. Idealnie pasuje. Do tylnej obudowy przyciskow przykrecilem przekaznik, musialem tylko ulamac wystajacy kawalek plastiku ok 1,5 cm na 2,5 cm na prawo od wlacznika swiatel awaryjnych bo troche przeszkadzal oraz wywiercic otworek na kabel. Wiecej czynnosci mechanicznych nie dokonalem wewnatrz samochodu. Wzialem sie za elektryke. W zalaczniku bedzie schemat polaczenia elektryki. Przekaznik posiada 5 pinow, 2 od cewki, i 3 od zalaczania obwodu zewnetrznego. Jeden pin od cewki polaczylem z masa, drugi z 12V ze stacyjki (ale mozna podlaczyc pod swiatelka pozycyjne) przepuszczajac po drodze przez wczesniej zamontowany wlacznik. Do tego obwodu podlaczylem rowniez diode swiecaca tak aby sygnalizowala ze halogeny swieca. Teraz przechodzimy do pozostalych pinow od obwodu zewnetrznego. Sprawdzamy ktore z 3 pinow zamykaja obwod w momencie podania pradu do cewki przekaznika. Tam musimy podlaczyc halogeny. Czyli jeden pin nie bedzie wykozystany. Do jednego z tych pinow doprowadzamy 12V z akumulatora przepuszczajac przez bezpiecznik. Drugi pin podlaczamy z plusem halogenow, przewod ten powinienien byc dwuzylowy, po jednej zyle do poszczegolnej lampy. Za miejscem na szpargalki po stronie pasazera, w nogach po delikatnym odslonieciu wykladziny znalazlem otwor o srednicy ok 4 cm zatkany gumowa zaslepka. Wyjalem ja, niestety wychodzi od strony komory silnika wiec bez kanalu sie nie obedzie. Zrobilem w niej otwor przez ktory przeprowadzilem 2 przewody z przekaznika do akumulatora i do plusa halogenow. Wlozylem ja z powrotem. Jak jezdzilem bez tej zaslepki to bylo jakos glosniej w aucie. Podlaczylem plus akumulatora. Drugi przewod prowadzacy do plusa halogenow przymocowalem do wiazek biegnacych pod akumulatorem, zbiorniczkiem wyrownawczym az do przedniej lampy. Tam zamontawalem kostke na wypadek gdybym kiedys zmienial przedni zderzak. Od kostki poprowadzilem kabel rownolegle z istniejaca juz wiazka ktora biegnie pomiedzy lampami. W polowie drogi poscilem kabel w dol i polaczylem z plusem halogenow. Mase od halogenow podlaczylem do jednej ze srob mocujacych przednie lampy. Ostrym nozykiem wycialem otwory w zderzaku tak aby troche je schowac.

Wszystkie kable spialem spinkami zeby sie nie majtaly. Troche pewnie za bardzo namieszalem z opisem a pewnie wiekszosc osob ktora by chciala zamontowac halogeny to wzrokowce wiec pstrykne fotki i udostepnie. Moze sa prostsze metody zamontowania

halogenow jak ktos ma juz przeprowadzona elektryke. Ja nie mialem. Osobow ze stolicy to chetnie pomoge przy montazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ..przeca niedawno ktos mial nawet tutaj do opchniecia...na gieldach

> tez jak znam zycie to bywaja...

Jakby miał to bym wziął (w zalezności od ceny zlosnik.gif) Nie widziałem nigdzie a giełde przeglądam codzień. Ale juz mam listwe załatwioną zlosnik.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.