Skocz do zawartości

sygnal radiowy


Nawro

Rekomendowane odpowiedzi

Mili Panstwo.......

Czy seryjne autka typu opel, VW itp. maja jakies wzmacniacze sygnalowe do radia??? Widzialem na allegro antene z w/w aut i ida dwa kable sygnalowy i zasilajacy. Od czasu do czasu smigam astraII i jest tam nienaggany sygnal radiowy rds dzial jak nalezy gdy u mnie w cc gdzie posiadam radio kenwood ciezko z tym sygnalem (szumi itp). Patrzylem na wzmacniacze za 10 zl na allegro ale nawet se nimi glowy nie zaprzatam. Jak to tak naprawde jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nikt nic nie wie?????? pomozcie bo tez bym chcial sie cieszyc czystym

> radyjkiem

Jesli masz mozliwosc, podlacz inne radio na probe. Jesli nie masz - podlacz dluuuuuugi przewod w miejsce anteny i porownaj jakosc sygnalu. Jesli bedzie lepszy masz odpowiedz. W CC czesto przecieka dach w miejscu gdzie jest antena i to powoduje klopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania, co moze powodować że radio gubi stacje, coś tam szumi itp. Mam blupunkta San Remo w seicento i podobne problemy jak ty w CC. Dzisiaj już patrzyłem w instrukcję, że może nie umiem stroić stacji. Ogólnie mam wszystko sprawdzone kabel, łączenia, wstawiony wzmacniacz anteny itd. Chyba fiat jakieś gówniany kabel antenowy dawał. Jak mnie szlag trafi to pociągnę nowy kabel. mad.gif

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku anteny bez wbudowanego wzmacniacza (niestety nie jest latwo na 100% stwierdzic jaka antena jest dopoki sie nie rozkreci "stopki" antenowej) najpierw nalezy sprawdzic czy jest polaczenie elektryczne (praktycznie zwarcie|):

1. miedzy masa kabla ant. a masa auta

2. miedzy "bolcem" wtyczki antenowej a punktem na dachu gdzie wkrecamy antene

oraz

3. czy nie ma zwarcia miedzy "bolcem" wtyczki a masa auta

Jesli ktorykolwiek z pomiarow wypadnie niepomyslnie (w szczegolnosci pkt 2 i 3) to nalezy zapomniec o dobrym odbiorze radia.

Aha, na sprawnej antenie bez wzmacniacza (i ofc sprawnym i w miare przyzwoitym radiu) w miescie nie powinno byc zadnych problemow z odbiorem radia. Poza miastem moze byc nieco gorzej ale tez nie dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.