Skocz do zawartości

Sky Window - pytanie


danielei_punto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam takie nietypowe pytanie do posiadaczy Sky Window, a dotyczy ono rolety przeciwsłonecznej.

Zauważyłem u siebie pewne anomalia w odsłanianiu tej rolety - konkretnie chodzi mi o fazę końcową, tzn. ostatnie 10-15 cm. Wtedy czasem zdarza się coś takiego, że roleta do tego właśnie momentu zwija się normalnie, a na tych ostatnich centymetrach się jakby fałduje, część wchodząca pod podsufitkę dotyka szklanego dachu, natomiast przednia krawędź wybrzusza się w dół. Wtedy po odsunięciu rolety do końca na tylnej krawędzi otworu w podsufitce wystaje pojedynczy, niewielki fałd materiału. biglaugh.gif

Zdarza się to nie zawsze - mniej więcej co dziesiąta próba odsłonięcia rolety tak właśnie się kończy. Gdy już do czegoś takiego dojdzie, to kilkukrotne przesuwanie rolety do przodu i do tyłu w zakresie ostatnich 20 cm pomaga, tzn. za 2-3 razem słychać nagle takie jakby szarpnięcie roletą, materiał się napręża i zwija się już dalej bez zacięć.

Problem nie występuje przy otwieraniu dachu - pewnie dlatego, że jeśli dach jest otwarty, to roleta aż tak daleko się nie chowa. hmm.gif

Czy ktoś może miał podobny problem? hmm.gif Nie chcę w ciemno jechać do ASO, bo najprawdopodobniej skończyłoby się to tak, że po interwencji serwisu byłoby jeszcze gorzej grinser006.gif. A może to jest "standardowa" niedoróbka Sky Window? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam takie nietypowe pytanie do posiadaczy Sky Window, a dotyczy ono rolety przeciwsłonecznej.

> Zauważyłem u siebie pewne anomalia w odsłanianiu tej rolety - konkretnie chodzi mi o fazę końcową, tzn. ostatnie 10-15 cm.

> Wtedy czasem zdarza się coś takiego, że roleta do tego właśnie momentu zwija się normalnie, a na tych ostatnich centymetrach się jakby fałduje, część wchodząca pod podsufitkę dotyka szklanego dachu, natomiast przednia krawędź wybrzusza się w dół.

> Wtedy po odsunięciu rolety do końca na tylnej krawędzi otworu w podsufitce wystaje pojedynczy, niewielki fałd materiału.

> Zdarza się to nie zawsze - mniej więcej co dziesiąta próba odsłonięcia rolety tak właśnie się kończy. Gdy już do czegoś takiego dojdzie, to kilkukrotne przesuwanie rolety do przodu i do tyłu w zakresie ostatnich 20 cm pomaga, tzn. za 2-3 razem słychać nagle takie jakby szarpnięcie roletą, materiał się napręża i zwija się już dalej bez zacięć.

> Problem nie występuje przy otwieraniu dachu - pewnie dlatego, że jeśli dach jest otwarty, to roleta aż tak daleko się nie chowa.

> Czy ktoś może miał podobny problem? Nie chcę w ciemno jechać do ASO, bo najprawdopodobniej skończyłoby się to tak, że po interwencji serwisu byłoby jeszcze gorzej . A może to jest "standardowa" niedoróbka Sky Window?

Przeczytawszy twój post stwierdziłem, że coś takiego miało już miejsce w Warszawie... alien.gif

JaMiego wykluczyłem, bo jemu się ten dach tylko zacinał (reinicjalizacja pomogła). zlosnik.gif

Pozostał Nuakszot, ale nie byłem pewien... Ale od czego jest archiwum hehe.gifhehe.gifhehe.gifwaytogo.gif Niestety nie ma już w archiwum oryginalnego postu, tylko jest wzmianka o problemach, ale zawsze to coś. cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tak samo

nawet raz bylem w ASO, zdjelismy plyty szklane, nasmarowalismy wszystko co sie dalo

prosta i szybka robota (jak sie juz wie, jak to zdemontowac zlosnik.gif)

tym niemniej...nie polecam jezdzic z tym do ASO hehe.gif

pomoglo na chwile, roleta jak sie przycinala pod koniec (czasami, tak jak piszesz), tak przycina nadal

w sumie sprawy dla mnie nie ma, od nowosci jezdze z roleta schowana i praktycznie w ogole jej nie zaslaniam

a moze inaczej, zaslaniam czasem w lecie, jak slonce daje czadu

ale wtedy roleta sie nie zacina zlosnik.gif

to tak jak z paroma innymi rzeczami w Stilo - smar itp nie na nasz klimat crazy.gif

Oczywiscie mozna kombinowac, ale trzeba podsufitke zdejmowac (zeby ja zdjac, trzeba duzo wiecej rozebrac) i dobierac sie do tego calego mechanizmu nad bagaznikiem

ja dalem spokoj, roleta w lecie dziala, a generalnie jest odsunieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam tak samo

> nawet raz bylem w ASO, zdjelismy plyty szklane, nasmarowalismy

> wszystko co sie dalo

> prosta i szybka robota (jak sie juz wie, jak to zdemontowac )

W tym ASO, do którego zwykle jeżdżę, na moim by się dopiero uczyli (to mała firma - mój egzemplarz był pierwszym Stilo ze Sky Window sprzedanym w tym salonie hahaha.gif), więc chyba nie ma sensu hmm.gif

> Oczywiscie mozna kombinowac, ale trzeba podsufitke zdejmowac (zeby ja

> zdjac, trzeba duzo wiecej rozebrac) i dobierac sie do tego

> calego mechanizmu nad bagaznikiem

Tego się obawiałem biglaugh.gifgrinser006.gif

> ja dalem spokoj, roleta w lecie dziala, a generalnie jest odsunieta

Chyba sobie faktycznie odpuszczę ok.gif BTW. zauważyłem jeszcze takie zjawisko, że roleta jeśli zaczyna się zacinać, to dzieje się to po całkowitym zasłonięciu dachu - wszystko jest dobrze tak długo, jak długo nie domknie się jej do końca. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> mam takie nietypowe pytanie do posiadaczy Sky Window, a dotyczy ono

> rolety przeciwsłonecznej.

> Zauważyłem u siebie pewne anomalia w odsłanianiu tej rolety -

> konkretnie chodzi mi o fazę końcową, tzn. ostatnie 10-15 cm.

> Wtedy czasem zdarza się coś takiego, że roleta do tego właśnie

> momentu zwija się normalnie, a na tych ostatnich centymetrach

> się jakby fałduje, część wchodząca pod podsufitkę dotyka

> szklanego dachu, natomiast przednia krawędź wybrzusza się w dół.

> Wtedy po odsunięciu rolety do końca na tylnej krawędzi otworu w

> podsufitce wystaje pojedynczy, niewielki fałd materiału.

> Zdarza się to nie zawsze - mniej więcej co dziesiąta próba

> odsłonięcia rolety tak właśnie się kończy. Gdy już do czegoś

> takiego dojdzie, to kilkukrotne przesuwanie rolety do przodu i

> do tyłu w zakresie ostatnich 20 cm pomaga, tzn. za 2-3 razem

> słychać nagle takie jakby szarpnięcie roletą, materiał się

> napręża i zwija się już dalej bez zacięć.

> Problem nie występuje przy otwieraniu dachu - pewnie dlatego, że

> jeśli dach jest otwarty, to roleta aż tak daleko się nie chowa.

> Czy ktoś może miał podobny problem? Nie chcę w ciemno jechać do ASO,

> bo najprawdopodobniej skończyłoby się to tak, że po interwencji

> serwisu byłoby jeszcze gorzej . A może to jest "standardowa"

> niedoróbka Sky Window?

no i po co koledze był potrzebny ten window? teraz tylko same problemy przez niego cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Miałem ten problem jakieś 1,5 roku temu. Oddałem do ASO i bardzo szybko ustalili że przyczyną niezwijania się rolety oraz jej fałdowania jest skrzywienie prowadnic rolety. Po naprostowaniu owych prowadnic wszystko działa prawidłowo. Nie jest to kwestia smarowania, trzeba po prostu sprawdzić prowadnice.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem ten problem jakieś 1,5 roku temu. Oddałem do ASO i bardzo szybko ustalili że przyczyną niezwijania się rolety oraz jej fałdowania jest skrzywienie prowadnic rolety. Po naprostowaniu owych prowadnic wszystko działa prawidłowo. Nie jest to kwestia smarowania, trzeba po prostu sprawdzić prowadnice.

Wiedziałem, że się w końcu ujawnisz zlosnik.gif i będą informacje z pierwszej ręki claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiedziałem, że się w końcu ujawnisz i będą informacje z pierwszej

> ręki

Jakoś się udało ok.gif

Ale niestety ostatnio obowiązków mam tyle że nie mam nawet czasu się po głowie podrapać, nie mówiąc już o odbiorze podkładek pod tablice rejestracyjne crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fałdowania jest skrzywienie prowadnic rolety. Po naprostowaniu

> owych prowadnic wszystko działa prawidłowo. Nie jest to kwestia

> smarowania, trzeba po prostu sprawdzić prowadnice.

Czy do tych prowadnic jest dostęp bez demontażu podsufitki? Zastanawiam się, czy nie dałoby się tego obejrzeć samemu. hmm.gif

Do ASO nie oddam - nie mam pewności, czy by to naprawili, ale nawet jeśli, to straty byłyby większe niż korzyści biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cześć!

> Miałem ten problem jakieś 1,5 roku temu. Oddałem do ASO i bardzo

> szybko ustalili że przyczyną niezwijania się rolety oraz jej

> fałdowania jest skrzywienie prowadnic rolety. Po naprostowaniu

> owych prowadnic wszystko działa prawidłowo. Nie jest to kwestia

> smarowania, trzeba po prostu sprawdzić prowadnice.

> Pozdrawiam!

pamietam Twojego posta

u mnie prowadnice byly proste, sam ogladalem bo grzebalem przy tym

moze warto raz jeszcze sprawdzic

przypomnij w ktorym ASO byles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.