Skocz do zawartości

Silniczek


ketrab

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z gazem w Astrze1. Kiedy np na zakrecie wlaczam 2. bieg, auto sie dusi i nie moze jechac. Dopiero jak przelacze na jedynke to moge jechac. Dodatkowo dosc duzo pali- ok 10 l choc jest to silnik 1.4. Gazownik powiedzial mi, ze moze to byc przyczyna silniczka. Instalacja ma juz chyba z 7 lat. Podobno bez tego silniczka mozna normalnie jezdzic, wiec doradzil mi usuniecie go. Czy mozna to zrobic? Jakie ma on w ogole zadania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!Mam lanosa 1,4 czyli silnik taki sam jak Twój.Silniczek krokowy gazu jest wymagany przepisami w instalacjach montowanych po 2000 roku.Jaka jest jego rola:jak jest zimny silnik to nie chodzi na gazie gdy go nie masz, gdy sie rozgrzeje to nie da się poznać czy masz krokowca czy nie.Ja nie mam tej częsci i jest gut.Pali ok 8,5do9l przegląd przeszedł bez problemu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jaka jest jego rola:jak jest zimny silnik to nie chodzi na

> gazie gdy go nie masz, gdy sie rozgrzeje to nie da się poznać

> czy masz krokowca czy nie.

To znaczy ze bez niego nie mam szans na jazde na gazie gdy jest zimny? To by byl problem bo na benzynie mi mocno gasnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czesc!Mam lanosa 1,4 czyli silnik taki sam jak Twój.Silniczek krokowy

> gazu jest wymagany przepisami w instalacjach montowanych po 2000

> roku.

gwoli ścisłości zlosnik.gif - od pazdziernika 2003,w autach z elektronicznym wtryskiem benzyny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To znaczy ze bez niego nie mam szans na jazde na gazie gdy jest

> zimny? To by byl problem bo na benzynie mi mocno gasnie :/ No niestety.W gaznikowcach to się regulowało wyciągając ssanie,a teraz elektromechanicznie.Wesołych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.