Skocz do zawartości

smierdzaca klima a gwarancja


-mimx-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Troche ponad miesiac temu odebralem nowy samochod od dilera. No i ma on pewna przykra przypadlosc - po np. 15 minutach jazdy bez klimy i wlaczeniu klimy, po prostu smierdzi. Czy da sie temu zarazic w ramach gwarancji czy mnie oleja, bo TTTM albo "zdaje mi sie"?

Dziwi mnie to troche, bo poprzedni samochod sprzedalem po ponad 6 latach od daty produkcji, klimy nigdy nie czyscilem (tak, tak, wiem hehe.gif) i tam tylko lekko i bardzo krotko smierdziala po wylaczeniu - nigdy po wlaczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Smierdział w chwili zakupu?Bo jak nie to tak jak reklamacja używanych

> skarpetek/śmierdzących/.

Bez przesady skarpetki mam nadzieje pierzesz częsciej niż raz na miesiąc,ale konieczność odgrzybiania klimy np raz na 2 tygodnbie wydaje się lekko absurdalna.

Trzeba sprawdzić może są jakieś smieci - liście zdechłą mysz czy coś równie głupiego ale teoretycznie możliwego. IMO niech się ASO wykazuje.

Delco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieje, ze nie raz na miesiac

Jeśli odrowadzanie skroplonej wody z klimy nie jest zapchane, to nie powinno śmierdzieć . Ja już roczek z klimą śmigam i nic nie śmierdzi, odprowadzanie wody z klimy mam drożne i filtr powietrza jest czysty, sprawdź, czy coś Ci nie blokuje układu wentylacji (np. liście) waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Smierdział w chwili zakupu?Bo jak nie to tak jak reklamacja używanych

> skarpetek/śmierdzących/.

screwy.gifscrewy.gifscrewy.gif

Toś uwalił...

Jak mi pęknie jakiś pasek po miesiącu to co hmm.gif też się spytasz czy z pękniętym mi wydali wink.gif

Nie po to wydaje się ciężkie tysiące na nowy samochód, by miało śmierdzieć w nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Cię oleją z tytułu gwarancji, choć nie powinni

> To reklamuj z tytułu "niezgodności towaru z umową"

> Jeśli w książce obsługi nie pisze że ma śmierdzieć, lub że wymieniać

> filtr pp co miesiąc... to muszą Co to zrobić za darmo.

:-D

Dobre, dobre.

Życzę powodzenia w sądzie :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Cię oleją z tytułu gwarancji, choć nie powinni

> To reklamuj z tytułu "niezgodności towaru z umową"

> Jeśli w książce obsługi nie pisze że ma śmierdzieć, lub że wymieniać

> filtr pp co miesiąc... to muszą Ci to zrobić za darmo.

zakrecony.gif Bede walczyl w takim razie. A dodatkowo mi fotel skrzypi, ale zlosliwi (np. zona... wlasciwie to tylko ona oink.gif ) twierdzi, ze to dlatego, ze jestem za gruby hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przepraszam płacił za dodatkowy smród raczej nie...

> No jeśli rzeczoznawca udowodni że to nie jest smród z klimy tylko

> gazy puszczane przez kierownika to ok

No dzieki! M.in. dlatego tak bardzo chcialem miec nowy samochod - zeby nikt przede mna nie pierdzial w fotel 270635636-JUMP2.gif

Na szczescie klima tylko w specyficznych warunkach smierdzi i nie jest to zbiezne z innymi gazami swiety.gif

PS. Nie placilem!

PPS. Umowilem sie na poniedzialek w ASiO. Czlowiek powiedzial, ze jesli samochod ma tylko miesiac, to jest to podstawa do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dzieki! M.in. dlatego tak bardzo chcialem miec nowy samochod -

> zeby nikt przede mna nie pierdzial w fotel

Zdrowe podejście, dwa razy już tak robiłem smile.gif, aczkolwiek nieopłacalne crazy.gif dwa, trzy lata i połowa wartości wozu idzie w błoto frown.gif

> Na szczescie klima tylko w specyficznych warunkach smierdzi i nie

> jest to zbiezne z innymi gazami

> PS. Nie placilem!

> PPS. Umowilem sie na poniedzialek w ASiO. Czlowiek powiedzial, ze

> jesli samochod ma tylko miesiac, to jest to podstawa do

> reklamacji.

I pamiętaj że jeśli nie będą chcieli tego zrobić w ramach gwarancji, to zgodnie z ustawą mają obowiązek udowodnić Ci że to z Twojej winy śmierdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A przepraszam płacił za dodatkowy smród raczej nie...

> No jeśli rzeczoznawca udowodni że to nie jest smród z klimy tylko

> gazy puszczane przez kierownika to ok

Jeżeli klient udowodni, że nie jest to naturalny zapach klimatyzacji, to ma NIEWIELKIE szanse.

A szanse na udowodnienie, że nie jest to naturalny zapach (grzybek niestety JEST naturalnym zapachem...) są niewielkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A skad mozna wiedziec gdzie jest odprowadzana woda jezeli nic nie

> wycieka?

Napewno pod samochód wycieka, na chyb, że wężyk odprowadzający się zapch, to wtedy cieknie do środka auta i pod nogami , z przodu, jest kałuża grinser006.gif ( przetestowałem u siebie jak mi się ów wężyk zatkał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.