Skocz do zawartości

Fabryczne radio CAR300 problem


Misieq

Rekomendowane odpowiedzi

W moim astrolociku jest zamontowane fabrycznie radyjko (chyba blaupunkt) i mam z nim problem.

Otoz zazwyczaj dziala ale zdaza mu sie, ze przestaje 270751858-jezyk.gif

Sytuacja wyglada tak, ze nagle ni z tego ni owego przestaje grac i wyswietlac informacje na TIDzie (pojajwia sie data). Co ciekawe przyciski sa podswietlone wiec wyglada na to, ze jest wlaczone (jak sie je wlacza i wylacza to podswietlenia gasnie, czasami mrugnie TID, ale po za tym nic sie nie zmienia).

Poprzednim razem jak mi sie tak zdarzylo to trzy godziny pozniej nagle znowu zaczelo dzialac. Teraz znowu "zdechlo" i poki co "zdechniete" pozostaje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gaśnie jak jedziesz czy jak auto jest wyłączone?

W czasie jazdy. Po prostu nagle sie wylacza (znaczy tak pseudo wylacza, bo tak jak pisalem przyciski pozostaja podswietlone). Poprzednio odzylo rowniez w czasie jazdy (po prostu stwierdzilem, ze po raz setny sprawdze czy wylaczenie i wlaczenie cos da i nagle odzylo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W czasie jazdy. Po prostu nagle sie wylacza (znaczy tak pseudo

> wylacza, bo tak jak pisalem przyciski pozostaja podswietlone).

> Poprzednio odzylo rowniez w czasie jazdy (po prostu

> stwierdzilem, ze po raz setny sprawdze czy wylaczenie i

> wlaczenie cos da i nagle odzylo).

Brakuje mi jeszcze jednej informacji, tzn. czy tylko ginie fonia, a na Tidzie pokazuje dalej dane odbieranej stacji, czy TID wraca do opcji "data"? Pytam dlatego, gdyż przerabiałem ten numer ( tzn. przerwy w fonii ) w swoim CDR500. Powód - chwilowe zwarcia, które powodował przetarty przewód tylnego głośnika w klapie. Jednak właśnie CAR300 w tych samych warunkach grał dalej. Z tego, co podpowiedzieli mi Koledzy z forum "elektroda.pl" dzielność CAR300 wynikała z innej właściwości końcówki mocy w tym radiootwarzaczu. CDR500 reagował od razu prewencyjnie wyłączeniem fonii. Uwzględniając powyższe myślę, że problem w Twoim przypadku może być w samym radyjku, a nie w instalacji.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na TIDzie pojawia sie data. Ale dzieki twojej notce przypomnialem sobie, ze ostatnio mialem jakies problemy z glosnikiem po stronie pasazera. Chyba bede musial tam zajrzec.

Wiesz moze czy zeby sie do niego dobrac trzeba zdejmowac tapicerke z drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety na TIDzie pojawia sie data. Ale dzieki twojej notce

> przypomnialem sobie, ze ostatnio mialem jakies problemy z

> glosnikiem po stronie pasazera. Chyba bede musial tam zajrzec.

> Wiesz moze czy zeby sie do niego dobrac trzeba zdejmowac tapicerke z

> drzwi?

Co do konieczności demontażu tapicerki, to nie jestem pewien ale tak się zastanawiam ( po Twojej informacji ), że problem może jest prozaiczny, tzn. przerwa w zasilaniu lub w "masowaniu". Proponuję podłączyć radyjko na krótko, tj. podciągnąć "+" z bezpiecznika ( ze skrzynki bezpieczników, zawsze z "górnej nóżki" ). Jak będzie się powtarzało zamieranie radyjka, to podać mu oddzielnie "-" , czyli masę. Wykluczymy w ten sposób być może jakiś błąd w instalacji. Gdzie w kostce ISO są poszczególne piny znajdziesz na stronie www.studio24.prv.pl

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.