Skocz do zawartości

porażka.........


Lipek

Rekomendowane odpowiedzi

czesto padają tutaj pytania o kupno auta. kilka razy widziałem zapytanie o omegę.

jak lubię te auta (znam je troszeczke) i polecam wersje benzynowe to 2.5 TD(s) odradzam.

dzisiaj jechałem wspomnianą 2.5 TD w automacie, w życiu nie jechałem większym mułem..........

przez pierwsze 15 kmh na godzine autko w ogóle nie przyspiesza. wycelowanie i skręcenie między samochodami jest niemalże niemożliwe.

jak przyspiesza przy użyciu kickdown to jakos to idzie, ale bez rewelacji jak na 120 kucy.

padaka totalna.... no.gif

tyle chcialem napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co powiesz o 2.0 16v?

> i w zasadzie to jak wygląda sprawa eksploatacji Omegi II z +/- 1995

> roku?

Po prostu dramat, więcej stał w warsztatach niż jeździł, pisze o wersji 3.0 L w automacie, benzyna powyżej 200 KM, jak już jeździła to naprawde komfortowe auto tyle że częściej stało w warsztacie niż jeździło, liczba regulacji w siedzeniach powalała no i te super ogrzewanie foteli, często robiliśmy sobie wzajemnie kawały ze wspólnikiem włączając je latem w chwili nieuwagi jeden drugiemu tak dla jaj, a jaja się gotowały palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co powiesz o 2.0 16v?

> i w zasadzie to jak wygląda sprawa eksploatacji Omegi II z +/- 1995

> roku?

16v to nie wiem. 2.0 8v trzy byly w rodzinie najbliższej i z żadnym nie było problemów, zarówno w omegach A jak i B.

nic sie nie psuje a luksusik jest.

w tym roczniku ruda moze atakowac ostro. kolega BOSKY ma 16v w automacie i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czesto padają tutaj pytania o kupno auta. kilka razy widziałem

> zapytanie o omegę.

> jak lubię te auta (znam je troszeczke) i polecam wersje benzynowe to

> 2.5 TD(s) odradzam.

> dzisiaj jechałem wspomnianą 2.5 TD w automacie, w życiu nie jechałem

> większym mułem..........

> przez pierwsze 15 kmh na godzine autko w ogóle nie przyspiesza.

> wycelowanie i skręcenie między samochodami jest niemalże

> niemożliwe.

> jak przyspiesza przy użyciu kickdown to jakos to idzie, ale bez

> rewelacji jak na 120 kucy.

> padaka totalna....

hmm.gif

też miałem okazję pojeździć dokładnie taką samą omegą (2.5 TD), też z automatem. I odczucia miałem zgoła odmienne. Może ja jestem do czego innego przyzwyczajony i inaczej jeżdżę ale to co miała pod maską to mi zdecydowanie wystarczało, nawet z automatem. Pierwszy raz odkryłem, że jazda z automatyczną skrzynią może być przyjemna (mimo, że lewa noga z początku nie wiedzieć dlaczego sama się podrywała hehe.gif). Ten silnik ma 131 KM. A moze Ty jeździłeś 2.2 DTI (120 KM) lub co gorsza 2.0 DTI (101 KM)?

Kiedyś ktoś zrugał Primerę 2.2 DI (126 KM), że muł, że nie jeździ idt. itp., a potem okazało się , ze jechał Primerą 2.0 TD (90 KM) i sam om tym nie wiedział. Może tak też jest w Twoim przypadku... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sama się podrywała ). Ten silnik ma 131 KM. A moze Ty jeździłeś

> 2.2 DTI (120 KM) lub co gorsza 2.0 DTI (101 KM)?

> Kiedyś ktoś zrugał Primerę 2.2 DI (126 KM), że muł, że nie jeździ

> idt. itp., a potem okazało się , ze jechał Primerą 2.0 TD (90

> KM) i sam om tym nie wiedział. Może tak też jest w Twoim

> przypadku...

nie.

zdecydowanie jest to 2.5 TD - moc podałem orientacyjnie, bo w metryczke tego auta nie zaglądałem nigdy. duzo jako pasazer nim jeździłem a pierwszy raz jako kierownik teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie.

> zdecydowanie jest to 2.5 TD - moc podałem orientacyjnie, bo w

> metryczke tego auta nie zaglądałem nigdy. duzo jako pasazer nim

> jeździłem a pierwszy raz jako kierownik teraz.

no to widocznie jesteś przyzwyczajony do mocnego silnika beznynowego w stosunkowo niedużym aucie. Bo cóż, Omega 2.5 TD jakkolwiek moim zdaniem moc ma wystarczjącą to do wyscigów się nie nadaje. Znacznie lepiej pasuje do nich kompakt z silnikiem benzynowym 2.0. No i przez pierwszych 15 km/h to prawie każdy diesel jest mułowaty. Pewnie zaraz napadnie na mnie paru jeżdzących mocnymi dieslami (już tak się zdarzało) zlosnik.gif. Ale zdania swego nie zmienię. Benzynowe auta generalnie cały czas lepiej nadają się do wyścigów niż diesle. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.