Zawartość dodana przez camel00
-
Nowe BMW M3
Jak patrzę na nowe Ferrari i teraz to BMW, to mam wrażenie, ze gdyby Jaguar nie dokleił gejowskiej ideologii do swojego konceptu, to jako jedyny miałby szansę się wybronić oryginalnością Z drugiej strony - 1000 koni dla każdego kto ma trochę siana to znak czasów, które nastały szybciej niż chyba ktokolwiek przypuszczał
-
Nie chcę juz auta z/bez..
Ja może zbyt rzadko korzystam z bagażnika, żeby się tym przejmować. Ile trwa otwieranie klapy z guzika? 3-5 s? A ile czasu dziennie spędzasz na AK? Czujnik pod nogą to inna sprawa, bo tego trzeba najpierw minutę szukać a później czekać aż mu się przypomni co miał zrobić.
-
Nie chcę juz auta z/bez..
Mnie też to "wkurza", bo mam wrażenie, że za dużo się dzieje do tak prostej czynności. Zdarza mi się wrzucać do bagażnika np. plecak przez tylne oparcie, bo jakaś głupia podświadomość mi podpowiada, że jak będę za często używał tych silniczków to się zepsują No idiotyzm, ale i tak bym z tego nie zrezygnował. Ot, taki wyposażeniowy syndrom sztokholmski W realnym świecie przydało mi się to raz jeden jedyny, jak kupiłem 20 piw w Biedzie i nie miałem wolnej ręki. Jedyną rzeczą której bym w samochodzie nie chciał to listwa oświetlenia ambientowego pod przednią szybą. Może nie we wszystkich tak jest, ale w tych którymi jeździłem, zaburza mi "głębię widzenia" (skupia ostrość/uwagę na listwie zamiast na drodze). …ale już oświetlenie ambientowe w suficie jest petarda, bo nie przeszkadza a nie trzeba zapalać światła, żeby po coś sięgnąć w nocy.
-
Nie chcę juz auta z/bez..
Gdybym miał wybrać jedną rzecz z dupereli w wyposażeniu to chyba CarPlay Z fanaberii: dach panoramiczny, oświetlenie ziemi pod drzwiami i zmiana stacji lewo-prawo po lewej stronie kierownicy. Zakładam, że nie dyskutujemy o wygodnych fotelach, kamerze cofania i fotochromatycznych lusterkach …bo to w sumie norma. Prawda jest taka, że ciężko się rezygnuje z funkcji jak już się je posiada. Nawet tych nieużywanych. Osobiście nie używam podgrzewanych foteli, ale w życiu bym nie kupił samochodu bez nich (nie wiem czy w ogóle takie są) Automatyczna klapa bagażnika - czy to potrzebne? No nie, ale jak to teraz samemu ją podnosić? Jak jakiś dzikus? Poza konkursem (kolejność istotna) - AWD, AT, jakkolwiek wyższe zawieszenie - to moje trzy warunki bazowe żeby w ogóle rozważyć zakup samochodu. Pierwszy jest nienegocjowalny. No i dobrze, żeby miał poniżej 8s, bo to jakieś rozsądne minimum, żeby się komfortowo przemieszczać. W dupach się poprzewracało c'nie?
-
Porada do wyboru służbowego 4x4
Cupra Ateca / Formentor albo Skoda Karoq Średnio terenowe, ale jak bierzesz pod uwagę Yarisa to znaczy, że teren nie jest wymagający. Trochę głupio brać Dustera, jak można mieć powyższe. Jak uda się podbić do ~180-185 to załapie się jeszcze Terramar (myślę, że w salonie można jeszcze uciąć, żeby było bliżej budżetu) Chyba, że planujesz orać nim pole to jest jeszcze Isuzu D-max
-
Dylemat ciężki mam
E tam dwa… Cupra Leon Sportstourer 2.0 TSI 4Drive DSG Opcjonalnie w tej cenie będą FWD 1.5Pb - Formentor albo Ateca. …ale Cupra ma często duże rabaty i myślę, że można polować na powyższe w wersjach 2.0 awd.
-
Auto zastępcze na czas naprawy z OC sprawcy
Najlepiej samochód z ASO gdzie naprawiasz. Zostawiasz swój, bierzesz ich, oddajesz przy odbiorze. Oni sobie z ubezpieczalnią załatwiają rozliczenie. Tylko ja to zawsze załatwiałem przy podpisywaniu dokumentów naprawy w serwisie, bo oni wtedy wysyłają wycenę do ubezpieczalni i czekają na akcept kosztów.
-
Wybijcie mi z głowy ten samochód
Pomysł jest beznadziejny, ale jak chcesz to nie ma co się szczypać. Ile kosztuje? 1000 euro? Kupisz, utopisz trochę kasy w naprawy i utrzymanie, postoi pół roku nieużywana i jak zacznie ci wadzić to sprzedasz za półdarmo ale będziesz mógł powiedzieć, że miałeś.
-
China Motor Show w Poznaniu
Miałem zapytać czy warto, bo może bym sobie skoczył w weekend, ale zobaczyłem ceny biletów + parking + ew. złodziejska autostrada …i chyba mi przeszło Nawet nie, że dużo, tylko chyba za dużo jak za tą formę rozrywki.
-
Assistance - co polecacie?
Wybrać najlepszą opcję cena/oferta przy przedłużaniu OC/AC U mnie jakoś tak wyszło, że zarówno dla 6-letniego o wartości ~104k jak i 26-letniego o wartości ~13k zł najlepszą ofertę miała Ergo Hestia.
-
Nieoczekiwane zauroczenie - Chrysler Pacifica
Bida wersja - nie ma odkurzacza …i napędu AWD, czyli dwóch najfajniejszych rzeczy w tym modelu
-
Jakosc nowych AKU
Nie wiem jak to jest rozwiązane technicze, ale S-cross jest jedynym samochodem w którym start-stop mi nie przeszkadzał (tzn. działał tak jak powinien). We wspomnianym wyżej i30 samochód gaśnie przy każdej zmanie biegu, kiedy próbujesz się wpasować w miejsce. W Cupra porafi zgasnąć w ruchu, np. podczs dotaczania się na skrzyżowanie z pierwszeństwem, odcinając wspomaganie kierownicy i hamulców.
-
Jakosc nowych AKU
Dlatego kupiłem akumulator
-
Jakosc nowych AKU
Dzisiaj zamówiłem akumulator do TT-ki…tyko ja nią przez ostatni rok przejchałem 20km W poprzednich latach niewiele więcej (+/-500 km / rok). Było kilka prób reanimacji, ale w końcu się poddał.
-
Aku
Podepnę się pod temat Musze zmienić akumulator w TT'ce Aktualnie jest taki, ale po kilku latach ładowania i stania, chyba się skończył. Wyklikałem na stronie Varta, że powinno pasować coś takiego: Nie chce się w tym doktoryzować. Pytanie: brać Vartę? Rozumiem, że stary akumulator trzeba odwieźć do sklepu i powinni mi go przyjąć?
-
Fizyczne przyciski
W Atece jest to całkiem sensownie rozwiązane. Ale pewnie dlatego, że to stary konstrukcyjnie samochód. Gdybym zmieniał samochód to pewnie na Terramar, bo są nieźle wycenione (na wyprzedaży), ale tutaj już trochę przekombinowali.
-
Auto do 25-35 tyś zł pod lpg
Propozycja trochę alternatywna - Honda FR-V 2.0 (przykładowe ogłoszenie - nie piszę, że ta, tylko że taka) Nie spełnia warunku wieku, ale będzie o połowę tańsza. Jak się znajdzie w dobrym stanie blacharskim to powinna działać aż odpadną kółka. Z minusów - samochód raczej dla szczupłych kierowców. Z plusów - jeden z fajniejszych pojazdów jaki miałem. Ciekawostka jest taka, że gdybym swojej nie sprzedał kilkanaście lat temu, to dzisiaj byłaby warta tyle samo co wówczas (były za półdarmo bo to wizualnie trochę wynalazki i ludzi się bali) Inne dziwne opcje - ogłoszenia poglądowe, nie wczytuję się - jakiś Accord 2.0 , Avensis 1.8 , Kizashi 2.4 (nie kombi, ale fajne) , Legacy 2.0 , może jakiś francuski wynalazek (nie wiem które silniki są dobre więc nie wklejam ogłoszęń) - vany pokroju Scenic albo C5 które zbierało niezłe opinie.
-
Automat, Automat
W Panamerze kilka lat temu wstawili aktywne zawieszenie i dodali "party trick", że można przechylać samochód przy pomocy telefonu.
-
Płukanka do skrzyni biegow
Nie czytałem, bo w obu miałem automat …jak zresztą w prawie każdym samochodzie od -nastu lat. Manual mam w TT'ce, ale robię tym autem 50-500km w roku, więc kwestia skrzyni to temat pomijalny. W automatach olej zmieniałem chyba wszystkich; w manualnu kilka razy sprzęgło, ale olej nigdy
-
Płukanka do skrzyni biegow
…to w manualu jest olej?
-
Co Wy tam wiecie o rabatach
Zacznijmy od tego, że chcieli 340 400 zł za coś co jest w zasadzie eksperymentalną Corollą, której nie da się używać 🙃 Równie dobrze mogli wypuścić high-end'owy odtwarzacz MiniDisc'ów za 20k zł
-
Pierwsze auto poniżej 15000 automat. Ratunku!
Ogłoszenia losowe, chodzi o kierunek. Najrozsądniejsza będzie np. honda-jazz …no, skoro mamy to już za sobą… bmw 3 (e36, e46, e91 / e91) - gruz jak gruz; milion 20-latków nie może się mylić. subaru-impreza - zepsuje się w tym wszystko, tylko nie skrzynia toyota-rav4 - ta jest trochę droższa, ale są też tańsze; nie za duże, ale trochę wyższe. +trochę nudy: honda-cr-v - jak była jakkolwiek serwisowana to szybciej się złamie niż popsuje suzuki-sx4 - niewygodne i tandetne ale względnie proste i tanie
-
Alternatywa dla Mazdy 6
60k za nastoletniego sedana? 🤯
-
Dodatkowe 10 km zasięgu
Zasięg nie, ale system aktywnej aerodynamiki Designed by Porsche to szpan warty minumum pięciocyfrowej kwoty. Nawet jeśli to tylko kawałek plastiku wyjeżdżający z dziury w zderzaku
-
Kup elektryka premium
100k od 400k to tylko 25% rabatu. Kiedyś tu pisaliście, że standardowy rabat w BMW dla ludzi sukcesu zaczyna się ok 30% Z ciekawości spojrzałem na dwie najdroższe konfiguracje - wiadomo, wyposażeniem jakość wykonania i marka kosztuje, ale trochę smutno, że kupujesz elektryka premium i masz świadomość, żeby nie startować spod świateł z gościem w o połowę tańszej (katalogowo) mydelniczce od Tesli; o dokoksowanych chińczykach nie wspominając 🫠