-
MG ZS hybryd +
Widziałem, ale ze daja gwarancje na 7 lat, to i tak wypadna lepiej niż Ci co dadzą silniki na 7 lat ale z gwarancją 3-5 letnią No i ten Chris równie dobrze mógł porównywac chińczyka co sie nie zepsuł do takich 1.5TSI: 1.5 TSI - zacierajace sie siliniki i zmiana lepkosci https://cupra-klub.pl/viewtopic.php?t=4676&start=10 https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=2155 "Przegląd od AI Zatarcie silnika 1.5 TSI (EA211 Evo) to poważna i niestety znana usterka tej jednostki. Dotyczy najczęściej wersji 150-konnych z plasowanym natryskiem gładzi cylindrów (np. kod silnika DADA)" p.s. Akurat sam mam to 1.5TSI
-
Światła LED - rozsądny postęp technologiczny czy nieopłacalny bajer?
- MG ZS hybryd +
Cherry (Omoda/Jaecoo) to potega, chyba nie ma sie czego bać: "W 2024 r. sprzedaż grupy przekroczyła 2,6 mln samochodów, co oznacza wzrost o ponad 38 proc. rok do roku. Eksport wyniósł ponad 1,14 mln pojazdów. W 2025 roku sprzedaż sięgnęła 2,8 mln aut, z czego na eksport trafiło niemal połowa, co pozwala utrzymać pozycję największego eksportera aut osobowych z Chin." Bankier.plChery przyspiesza globalną ekspansję. Europa w centrum st...Koncern Chery wyraźnie przyspiesza rozwój na rynkach zagranicznych, opierając strategię na rosnącym eksporcie, rozbudowie sieci sprzedaży oraz wprowadzaniu nowych marek. Skala działalności i tempo wzr A co do tego braku uaktualnień w modelach chińskich. W Europie i Japonii ponoc sie projektowało samochód 4-5 lat. Chińczycy robia to w dwa lata i uczą europejczyków to robić w dwa lata, a sami ponoc zamierzaja przejść na cykl 18-miesieczny. Tak wiec ten problem braku aktualizacji prawdopodobnie zacznie coraz bardziej dotyczyć europejczyków i pozostałych a sytuacja chyba będzie sie tylko pogłębiac wraz z rosnacym tempem wymiany modeli. Trzeba wiec kupowac samochód takim jakim jest i nie łykac tekstów sprzedawcy ze to sie uaktualni, bo moze tak będzie a moze nie.- MG ZS hybryd +
Tak to niestety wyglada, oni tak szybko zasuwja z rozwojem ze nie ma czasu na dopieszczanie poprzednich modeli. Z ich punktu widzenia lepiej sie skupić na kolejnym który dogoni lub spróbuje wyprzedzic konkurencję. ZS Hybrid z chińćzyków wydawał mi sie optymalny, ale w tej chwili to Jaecoo 5 go wyraźnie pobiło (w Polsce ma być w 3 kwartale a wiec za chwilę) Wiekszosc recenzentów mówi ze nawet wersja spalinowa mimo ze tańsza to zauważalnie lepsza niż Jaecoo 7 - to ponownie efekt tego ze leca do przodu i ucza sie z kazdym kolejnym modelem- MG ZS hybryd +
A jak poczekacie jeszcze dłuzej to mozecie dostac coś wyraźnie krótszego być moze w cenie ZS-a ale z lepsza technologią: Jaecoo 3 to najnowszy, najmniejszy model marki (długość ok. 4,20 m), którego rynkowym zadaniem jest bezpośrednie starcie z Fordem Pumą, Toyotą Yaris Cross czy nadchodzącym Renault 4. W tej klasie gabarytowej europejscy i japońscy producenci niemal bez wyjątku stosują klasyczną belkę skrętną. Robią to, aby maksymalnie obniżyć koszty produkcji i zaoszczędzić miejsce w bagażniku. Nawet budżetowy brat, Chery Tiggo 4 HEV, został oparty na belce. Tymczasem pozycjonowana wyżej linia Jaecoo (podobnie jak większe Jaecoo 5) idzie pod prąd: Strategia Premium dla mas: Chińczycy budują Jaecoo 3 na nowej, zaawansowanej platformie modułowej Chery, która od podstaw została zaprojektowana pod niezależny wielowahacz z tyłu. Rozkład masy 50:50: Ponieważ auto w Europie będzie oferowane wyłącznie jako pełna hybryda SHS (1.5T) oraz wersja czysto elektryczna (BEV), wielowahaczowa oś z tyłu ma idealnie poradzić sobie z masą baterii, zapewnić stabilność i – w przypadku elektryka – pomóc w uzyskaniu pożądanego rozkładu mas zbliżonego do 50:50. Co to oznacza dla przyszłego komfortu jazdy? Patrząc na naszą wielką tabelę komfortu, ta decyzja inżynieryjna stawia Jaecoo 3 w niesamowicie uprzywilejowanej pozycji na start. Zamiast suchego, głośnego popukiwania belki skrętnej na miejskich zapadliskach i progach (co boli m.in. Yaris Cross, bazowe Audi A3 czy Clio V), Jaecoo 3 ma szansę zaoferować taką samą kulturę mechaniczną i bezgłośne tłumienie nierówności, jaką chwaliliśmy w droższym Lexusie NX czy Škodzie Karoq. Pod warunkiem, rzecz jasna, że Chińczycy znowu nie pożałują mat wygłuszających w nadkolach, tak jak zrobili to w Omodzie 5. Nie ma jednak wątpliwości, że pod kątem samego „żelaza” i konstrukcji podwozia, Jaecoo 3 wejdzie do segmentu B-SUV z atomowym argumentem.- Czajniki atakuja - 6 miesiecy sprzedazy 2025 - 70,000 sztuk
https://wykop.pl/artykul/7070427/afera-z-nowym-jaecoo-8-dynamica-krakow-odmawia-naprawy-auta- MG ZS hybryd +
Namawiam do poczekania na Jaecoo 5 HEV, niby to samo co Omoda 5, jednak okazuje sie ze to znacznie dojrzalszy samochód. Wymiarami jest nawet krótszy niż ZS, przycisków nie ma co jest "dramatem" ale ogólnie multimedia lepsze i w większości da sie tym sterowac głosowo co moze sie okazac wygodniejsze nawet niz fizyczne przyciski. Fotele nie tylko grzane ale tez wentylowane, zawieszenie lepsze, wyciszenie znacznie lepsze. Tyle ze bedzie droższy no i stylistyka, dla jednych fajna, innych odrzuca- 1155KM
- 1155KM
- 1155KM
- 1155KM
- Czajniki atakuja - 6 miesiecy sprzedazy 2025 - 70,000 sztuk
7:24 - "dramat na rynku używanych"- Suzuki S-Cross podsumowanie
Żona jeździ Oplem Meriva z 2017 roku w gazie fabrycznym, ostatnie modele z salonu. Dziś ma najechane jakieś 118tys km. Pół roku temu (a wiec po 8 latach) wymieniłem akumulator - jak sie okazało niepotrzebnie - samochód nie odpalił po dłuższej przerwie wakacyjnej, mysle juz czas na wymiane, zero zdziwienia, wymieniłem aku no i przyszło zdziwienie, dalej nie odpala. Ostatecznie okazało się ze benzyna była tankowana gdzieś tam ponad pół roku temu (okres letni jeździ prawie tylko na gazie) i zostały tylko jej resztki które sie zestarzały, wystarczyło wiec dolac pięc litrów świeżej i wtedy odpalił (gdzieś sie produkowałem w wątku jakimś o tym ze benzyna moze sie zestarzeć no i nie załapałem jak mnie to spotkało) Zepsuł się raz zamek w drzwiach na gwarancji. Poza tym to nie były wymienione nawet klocki hamulcowe ani z przodu ani z tyłu, a jak zapaliła się kontrolka "nieprawidłowa mieszanka" to tez mechanik diagnozował szukał i w końcu sie okazało ze od 3 lat filtr gazu nie wymieniony, po wymianie kontrolka zgasła. No a to przecież Opel, z fatalnymi statystykami, fatalnie użytkowany bo wciaż krótkie dystanse w miescie, wiec w kółko odpalany i gaszony. W sumie właśnie przez tego Opla jestem tu na forum, chciałem go żonie zmienic i rozważam rózne opcje od ponad roku, no ale on sie nie chce psuć i ona nie chce innego samochodu. Ciekawostka, zona lubi manual, automat docenia ale lubi sobie powachlować jednak z umiarem, w sensie ze lubi 5 biegow, jak samochód ma 6 biegów to w miescie trzeba 1-4 zmieniac, a w Merivie są tak długie przełożenia ze jeździ 1-3 i jej to bardzo odpowiada bo nie ma też laga jak w automacie- Chińczyki żondzo w HEV
Z Toyot hybrydowych to jeździłem ostatnio jako pasazer RAV-ki no i ona ma to 2,5 litra, no i faktycznie to nie było takie wycie jak sie obawiałem, tyle ze bardzo duży hałas dochodził z tyłu, gdzieś tam z nadkoli, plus dodatkowo szumów powietrza przy większej prędkosci, no bo Toyoty są głośne, no i teraz nie wiem czy to 2,5 naprawde nie wyje tak mocno, czy po prostu tło akustyczne, a wiec inne hałasy powodują ze nie jest tak źle. W sensie ze gdyby ten samochód był dobrze wyciszony w innych aspektach to wtedy dopiero byłoby słychac jak głośny jest układ napędowy Toyoty. Czyli w sumie trzeba sie przejechać lexusem- Chińczyki żondzo w HEV
Zobacz pierwszy film w tym wątku, żeby było odniesienie Gdyby pod filmem stało ze to ma naped elektryczny to bym uwierzył, wiec 2,5 pewnie sporo lepsze niz 1.8 ale to jednak inna liga - MG ZS hybryd +
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.