Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

zenek111

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez zenek111

  1. zenek111 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Widziałem, ale ze daja gwarancje na 7 lat, to i tak wypadna lepiej niż Ci co dadzą silniki na 7 lat ale z gwarancją 3-5 letnią No i ten Chris równie dobrze mógł porównywac chińczyka co sie nie zepsuł do takich 1.5TSI: 1.5 TSI - zacierajace sie siliniki i zmiana lepkosci https://cupra-klub.pl/viewtopic.php?t=4676&start=10 https://www.ateca-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=2155 "Przegląd od AI Zatarcie silnika 1.5 TSI (EA211 Evo) to poważna i niestety znana usterka tej jednostki. Dotyczy najczęściej wersji 150-konnych z plasowanym natryskiem gładzi cylindrów (np. kod silnika DADA)" p.s. Akurat sam mam to 1.5TSI
  2. zenek111 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Cherry (Omoda/Jaecoo) to potega, chyba nie ma sie czego bać: "W 2024 r. sprzedaż grupy przekroczyła 2,6 mln samochodów, co oznacza wzrost o ponad 38 proc. rok do roku. Eksport wyniósł ponad 1,14 mln pojazdów. W 2025 roku sprzedaż sięgnęła 2,8 mln aut, z czego na eksport trafiło niemal połowa, co pozwala utrzymać pozycję największego eksportera aut osobowych z Chin." Bankier.plChery przyspiesza globalną ekspansję. Europa w centrum st...Koncern Chery wyraźnie przyspiesza rozwój na rynkach zagranicznych, opierając strategię na rosnącym eksporcie, rozbudowie sieci sprzedaży oraz wprowadzaniu nowych marek. Skala działalności i tempo wzr A co do tego braku uaktualnień w modelach chińskich. W Europie i Japonii ponoc sie projektowało samochód 4-5 lat. Chińczycy robia to w dwa lata i uczą europejczyków to robić w dwa lata, a sami ponoc zamierzaja przejść na cykl 18-miesieczny. Tak wiec ten problem braku aktualizacji prawdopodobnie zacznie coraz bardziej dotyczyć europejczyków i pozostałych a sytuacja chyba będzie sie tylko pogłębiac wraz z rosnacym tempem wymiany modeli. Trzeba wiec kupowac samochód takim jakim jest i nie łykac tekstów sprzedawcy ze to sie uaktualni, bo moze tak będzie a moze nie.
  3. zenek111 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Tak to niestety wyglada, oni tak szybko zasuwja z rozwojem ze nie ma czasu na dopieszczanie poprzednich modeli. Z ich punktu widzenia lepiej sie skupić na kolejnym który dogoni lub spróbuje wyprzedzic konkurencję. ZS Hybrid z chińćzyków wydawał mi sie optymalny, ale w tej chwili to Jaecoo 5 go wyraźnie pobiło (w Polsce ma być w 3 kwartale a wiec za chwilę) Wiekszosc recenzentów mówi ze nawet wersja spalinowa mimo ze tańsza to zauważalnie lepsza niż Jaecoo 7 - to ponownie efekt tego ze leca do przodu i ucza sie z kazdym kolejnym modelem
  4. zenek111 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    A jak poczekacie jeszcze dłuzej to mozecie dostac coś wyraźnie krótszego być moze w cenie ZS-a ale z lepsza technologią: Jaecoo 3 to najnowszy, najmniejszy model marki (długość ok. 4,20 m), którego rynkowym zadaniem jest bezpośrednie starcie z Fordem Pumą, Toyotą Yaris Cross czy nadchodzącym Renault 4. W tej klasie gabarytowej europejscy i japońscy producenci niemal bez wyjątku stosują klasyczną belkę skrętną. Robią to, aby maksymalnie obniżyć koszty produkcji i zaoszczędzić miejsce w bagażniku. Nawet budżetowy brat, Chery Tiggo 4 HEV, został oparty na belce. Tymczasem pozycjonowana wyżej linia Jaecoo (podobnie jak większe Jaecoo 5) idzie pod prąd: Strategia Premium dla mas: Chińczycy budują Jaecoo 3 na nowej, zaawansowanej platformie modułowej Chery, która od podstaw została zaprojektowana pod niezależny wielowahacz z tyłu. Rozkład masy 50:50: Ponieważ auto w Europie będzie oferowane wyłącznie jako pełna hybryda SHS (1.5T) oraz wersja czysto elektryczna (BEV), wielowahaczowa oś z tyłu ma idealnie poradzić sobie z masą baterii, zapewnić stabilność i – w przypadku elektryka – pomóc w uzyskaniu pożądanego rozkładu mas zbliżonego do 50:50. Co to oznacza dla przyszłego komfortu jazdy? Patrząc na naszą wielką tabelę komfortu, ta decyzja inżynieryjna stawia Jaecoo 3 w niesamowicie uprzywilejowanej pozycji na start. Zamiast suchego, głośnego popukiwania belki skrętnej na miejskich zapadliskach i progach (co boli m.in. Yaris Cross, bazowe Audi A3 czy Clio V), Jaecoo 3 ma szansę zaoferować taką samą kulturę mechaniczną i bezgłośne tłumienie nierówności, jaką chwaliliśmy w droższym Lexusie NX czy Škodzie Karoq. Pod warunkiem, rzecz jasna, że Chińczycy znowu nie pożałują mat wygłuszających w nadkolach, tak jak zrobili to w Omodzie 5. Nie ma jednak wątpliwości, że pod kątem samego „żelaza” i konstrukcji podwozia, Jaecoo 3 wejdzie do segmentu B-SUV z atomowym argumentem.
  5. https://wykop.pl/artykul/7070427/afera-z-nowym-jaecoo-8-dynamica-krakow-odmawia-naprawy-auta
  6. zenek111 odpowiedział mariuszandego na temat - MG3
    Namawiam do poczekania na Jaecoo 5 HEV, niby to samo co Omoda 5, jednak okazuje sie ze to znacznie dojrzalszy samochód. Wymiarami jest nawet krótszy niż ZS, przycisków nie ma co jest "dramatem" ale ogólnie multimedia lepsze i w większości da sie tym sterowac głosowo co moze sie okazac wygodniejsze nawet niz fizyczne przyciski. Fotele nie tylko grzane ale tez wentylowane, zawieszenie lepsze, wyciszenie znacznie lepsze. Tyle ze bedzie droższy no i stylistyka, dla jednych fajna, innych odrzuca
  7. zenek111 odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Alez nie musisz, natomiast kto chce to zobaczy ze ten elektryk faktycznie ładuje się z absurdalna prekością, a nie ze to jakieś "wymyślanie tekstów do katalogów"
  8. zenek111 odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Ładowanie w czasie rzeczywistym Byłem kilka dni w Ustroniu morskim i te samochody juz jeżdzą w Polsce
  9. zenek111 odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Do tego ich brakuje, ale teraz to juz tylko kwestia infrastruktury, samochód elektryczny który sie tankuje niewiele dłuzej niż benzynowy w końcu jest
  10. zenek111 odpowiedział mrBEAN na temat - Forum EV
    Przede wszystkim to auto ma 122kWh a ładuje sie do 97% w 9 minut, a do 70% w 5 minut.
  11. 7:24 - "dramat na rynku używanych"
  12. Żona jeździ Oplem Meriva z 2017 roku w gazie fabrycznym, ostatnie modele z salonu. Dziś ma najechane jakieś 118tys km. Pół roku temu (a wiec po 8 latach) wymieniłem akumulator - jak sie okazało niepotrzebnie - samochód nie odpalił po dłuższej przerwie wakacyjnej, mysle juz czas na wymiane, zero zdziwienia, wymieniłem aku no i przyszło zdziwienie, dalej nie odpala. Ostatecznie okazało się ze benzyna była tankowana gdzieś tam ponad pół roku temu (okres letni jeździ prawie tylko na gazie) i zostały tylko jej resztki które sie zestarzały, wystarczyło wiec dolac pięc litrów świeżej i wtedy odpalił (gdzieś sie produkowałem w wątku jakimś o tym ze benzyna moze sie zestarzeć no i nie załapałem jak mnie to spotkało) Zepsuł się raz zamek w drzwiach na gwarancji. Poza tym to nie były wymienione nawet klocki hamulcowe ani z przodu ani z tyłu, a jak zapaliła się kontrolka "nieprawidłowa mieszanka" to tez mechanik diagnozował szukał i w końcu sie okazało ze od 3 lat filtr gazu nie wymieniony, po wymianie kontrolka zgasła. No a to przecież Opel, z fatalnymi statystykami, fatalnie użytkowany bo wciaż krótkie dystanse w miescie, wiec w kółko odpalany i gaszony. W sumie właśnie przez tego Opla jestem tu na forum, chciałem go żonie zmienic i rozważam rózne opcje od ponad roku, no ale on sie nie chce psuć i ona nie chce innego samochodu. Ciekawostka, zona lubi manual, automat docenia ale lubi sobie powachlować jednak z umiarem, w sensie ze lubi 5 biegow, jak samochód ma 6 biegów to w miescie trzeba 1-4 zmieniac, a w Merivie są tak długie przełożenia ze jeździ 1-3 i jej to bardzo odpowiada bo nie ma też laga jak w automacie
  13. Z Toyot hybrydowych to jeździłem ostatnio jako pasazer RAV-ki no i ona ma to 2,5 litra, no i faktycznie to nie było takie wycie jak sie obawiałem, tyle ze bardzo duży hałas dochodził z tyłu, gdzieś tam z nadkoli, plus dodatkowo szumów powietrza przy większej prędkosci, no bo Toyoty są głośne, no i teraz nie wiem czy to 2,5 naprawde nie wyje tak mocno, czy po prostu tło akustyczne, a wiec inne hałasy powodują ze nie jest tak źle. W sensie ze gdyby ten samochód był dobrze wyciszony w innych aspektach to wtedy dopiero byłoby słychac jak głośny jest układ napędowy Toyoty. Czyli w sumie trzeba sie przejechać lexusem
  14. Zobacz pierwszy film w tym wątku, żeby było odniesienie Gdyby pod filmem stało ze to ma naped elektryczny to bym uwierzył, wiec 2,5 pewnie sporo lepsze niz 1.8 ale to jednak inna liga
  15. Ejaj powiedział ze Toyoty nie są gorsze tylko inne, ze stawiaja na niezawodność i niskie zużycie paliwa Ejaj to mnie właśnie wystraszył tym ze zalety chińskich hybryd sa okupione bardzo dużym skomplikowaniem tych napędów z czego sobie sprawy nie zdawałem p.s. Przy okazji ejaj powiedział tez ze chińczycy nie ukradli technologii wbrew temu co się wszedzie powtarza
  16. Które hybrydy są bardziej zaawansowane, ta chińska czy Toyoty? To fascynujące pytanie, bo dotykamy tutaj starcia dwóch zupełnie różnych filozofii inżynieryjnych. Odpowiedź brzmi: To zależy, jak definiujesz „zaawansowanie”. Jeśli zaawansowaniem jest genialna prostota, niezawodność i dopasowanie mechaniczne, wygrywa Toyota. Jeśli zaawansowaniem jest skomplikowanie technologiczne, elastyczność i osiągi, wygrywa Chery (oraz ogólnie nowoczesne hybrydy chińskie). Oto bezpośrednie porównanie obu systemów, które idealnie pokazuje różnicę pokoleniową. 1. Toyota (HSD - Hybrid Synergy Drive) Toyota rozwija swój system od prawie 30 lat (od pierwszego Priusa). Ich filozofia to maksymalna prostota mechaniczna i dożywotnia trwałość. Serce układu: Przekładnia planetarna (PSD). To genialny, czysto mechaniczny "rozdzielacz mocy", który łączy silnik spalinowy i dwa silniki elektryczne. Brak tradycyjnej skrzyni biegów: W Toyocie nie ma sprzęgieł, pasów, ani kół zębatych, które muszą się fizycznie przełączać. Wszystko dzieje się płynnie poprzez magnetyczne sterowanie obrotami silników elektrycznych (dlatego działa to jak bezstopniowe e-CVT). Zalety: Praktycznie niezniszczalne. Tam nie ma się co zepsuć od strony mechanicznej. System jest ultra-efektywny w mieście. Wady: Przy prędkościach autostradowych silnik spalinowy potrafi "wyć" na wysokich obrotach, a dynamika powyżej 100 km/h mocno spada, bo silniki elektryczne tracą tam parę. 2. Chery (DHT - Dedicated Hybrid Transmission) Chińscy inżynierowie (w tym Chery, ale też Geely czy BYD) nie mogli po prostu skopiować Toyoty z powodu patentów. Stworzyli więc coś znacznie bardziej skomplikowanego, co przypomina architekturę nowoczesnych smartfonów – mnóstwo trybów i pełna cyfryzacja. Serce układu: Wielobiegowa przekładnia hybrydowa (w topowych wersjach Chery ma ona aż 3 fizyczne biegi oraz 3 sprzęgła). Jak to działa? To hybryda szeregowo-równoległa. Samochód potrafi jechać jako czysty elektryk, jako hybryda szeregowa (spalinówka robi tylko za agregat prądotwórczy – jak w lokomotywie), albo spalinówka spina się z kołami na sztywno za pomocą jednego z 3 biegów. Zalety: Potężna elastyczność. Silnik spalinowy w Chery dzięki 3 biegom może dopiąć się do kół i pomagać elektrykowi już przy prędkości 20 km/h (w Toyocie dzieje się to znacznie później). Efekt? Kapitalne przyspieszenie w pełnym zakresie prędkości i cisza na autostradzie. Wady: Ogromne skomplikowanie. Trzy sprzęgła, fizyczne biegi, ciągłe żonglowanie algorytmami (system ma aż 9 różnych trybów jazdy). Sterowanie tym wymaga potężnych komputerów i niezwykle dopracowanego oprogramowania, by kierowca nie czuł szarpnięć.
  17. Skoro: "W 2025 r. zarejestrowano 30 740 auta Kia, o 7,83% mniej niż w analogicznym okresie 2024 roku. Udział marki w rynku wyniósł 5,15% + Hyundai: ok. 31 300 aut, czyli razem około 62 tys. samochodów na rynku liczącym niespełna 600 tys. nowych aut = 10,4%" czyli najprawdopodobniej juz teraz w roku 2026 chińczyki ze swoimi 12% maja wiekszy udział w rynku niz koreańce. Mleko sie rozlało, w zasadzie można by zamknąc wątek, bo atak chińczyków sie "dokonał"
  18. https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/rewolucja-na-polskim-rynku-aut-chiny-celuja-w-20-proc-udzialu/rkc2lj1
  19. Moim zdaniem na siłe jest zepchnięcie chińćzyków na czwarte miejsce No to nagle w ciągu roku stalismy sie bogatym krajem, bo teraz w ciagu ostatniego roku mamy krach w imporcie o ponad 16%. Jeszcze dwa lata temu byliśmy biednym krajem ale teraz w ciagu roku stalismy gwałtownie sie wzbogacilismy - własnie dlatego piszę ze dodawanie chińczyków na czwartym miejscu zamiast wyzej jest na siłę. Żeby zepchnąc chińczykó na to czwarte miejsce to autor robi takie fikołki ze dla niego roczniki 2019 i 2020 są jakies szczególnie lepsze niz roczniki 2017 i 2018
  20. Zgadzam się, mówie tylko ze sa ludzie którzy maja problem z tym by "psuć" sobie baterię. Chyba każdy ma coś takiego jak kupi nowy samochód, kazda ryska jest dramatem, po kilku tygodniach, miesiącach większosci przechodzi, niektórym zostaje na lata.
  21. "Import do Polski używanych samochodów osobowych i dostawczych wyraźnie wytraca prędkość. W styczniu 2026 r. przyjechało ich nieco ponad 64,3 tys., co oznacza niemały spadek, bo aż o 16,4 proc. rok do roku. To najniższy wynik od trzech lat i jednocześnie czwarty z rzędu miesiąc spadku. ... Po czwarte, coraz bogatsza oferta atrakcyjnych cenowo samochodów nowych z Chin sprawia, że część klientów prywatnych rezygnuje z zakupu auta używanego na rzecz nowego pojazdu – mówi "PB" Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar." Money.pl - portal finansowyZwrot na rynku aut używanych. Czegoś takiego nie było od...Polacy od lat jeżdżą coraz starszymi samochodami – średnia przekracza 16 lat. Ale jest szansa na przełom. Zwiastuje go słabnący import aut z drugiej ręki i rosnąca dostępność nowych modeli z Chin w at
  22. Nie ja nie rozpoznaje clickbajtu tylko jesteś tak bardzo gotów bronić europejskich koncernów ze robisz to nawet gdy nie ma potrzeby. Po prostu przeczytałeś artykuł i zobaczyłeś tam co chciałes a nie to co tam było, bo jeszcze raz podkreślę, zdjęcie jest wyrażnym dowodem na to o co chodzi w artykule. W tej dyskusji akurat nikt nie mówi ze chińczyki przejmują rynek, tylko ze skoro duże koncerny nie tracą na sprzedaży, a chińczyki maja w Europie juz blisko 10%, to gdzieś te 10% musiało wyprzeć kogoś na jakimś rynku prawda? No i okazuje sie ze najbardziej tracą używane premiumy bo to jest podobna półka cenowa, ze to tam się "władowały" w sporej czesci te chińskie dodatkowe procenty Natomiast Ty nie chcesz sie zgodzić żeby stracił ktokolwiek, ze koncerny nie, ze używki też nie, no nikt.
  23. No tak to jest jak się czyta tutuł a nie artykuł. To nie byłą żadna manipulacja, po prostu auta premium sa premium nawet jak są używane i mało kto dodaje zawsze "używane". To tak jakby ktoś zapytał - jakiś masz samochód, drugi odpowiada - BMW, a ten pierwszy, nie manipuluj, masz "uzywane BMW" Poza tym zdjęcie artykuły wyraźnie sugeruje ze to nie chodzi o problemy dilera samochodowego tylko zwykłego Kowalskiego. No właśnie z artykułu wynika ze jest, bo zamiast ryzykowac 120k na kilkuletnie premium czesc (założmy ze 30%) moze sie zdecydowac na nówkę na gwarancji i właśnie to ponoć widac na rynku używanych premiumów, ze to one stanęly ze sprzedaza, bo popyt zgodnie z takim założeniem spadł o 30% a to jest zapaść dla tej małej niszy Przykładowo dziś widze ze gośc sie z Audi Q5 przesiada na Jaecoo 8: Na jakiej podstawie nie zgadzasz sie z tezami z artykułu? Tam są podane cyferki ze import używek spada. Sam zadnych danych w kontrze nie przedstawiłeś tylko znów coś co Ci sie ad hoc wymysliło w stylu "nikt nie zaryzykuje swoich ciezko zarobionych piniedzy na chińczyka" a ostatecznie sie okazało ze w takiej anglii w marcu 2026 Jaecoo 7 potrafiło być najlepiej sprzedajacym sie modelem samochodu ze wszystkich tam oferowanych.
  24. zenek111 odpowiedział FrugOs na temat - Motokącik
    No z dyskusji wynika ze ludzie ponoć tego autoholda jakoś włączaja, z recenzji jak kojarze też było ze akurat Omoda 5 ma autoholda, ale pewien nie jestem p.s. W cenniku stoi ze kazda wersja Omody 5 autoholda ma: https://www.omodajaecoo.pl/fileadmin/cenniki/Omoda_5_NEW__-_LIGHT_-_cennik_nr_3_z_1_kwietnia_2026_rok_produkcji_2025_2026_.pdf

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.