Skocz do zawartości

Olej.


Asterixxx

Rekomendowane odpowiedzi

> a na jakim jeździłes do tej pory i dlaczego teraz chcesz zalac inny?

Do tej pory tym samochodem jezdził ojciec, ale on przesiadł sie na C klase. Wiem był to też lotos ale nie wiem czy syntetk bądz półsyntetyk. musze spytać. A czemu zalać inny niz do tej pory?...bo może ten do silników z instalacja gazowa bedzie lepszy. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam trochę większy przebieg i jeżdżę na Castrol GTX Magnatec 10W40

> (półsyntetyczny) - polecam (Lotosy już przeżyłem i już raczej do

> nich nie wrócę )

A jaki masz przebieg?? (myślałem że to mó jest duży) oink.gif Ile ten Castrol kosztuje? I co Ci w Lotosie nie pasowało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki masz przebieg?? (myślałem że to mó jest duży)

ok. 240kkm (i wciąż leci cool.gif)

> Ile ten Castrol kosztuje? I co Ci w Lotosie nie pasowało??

Z tego co pamiętam to kosztował ok 30zł/ (z beczki), wymieniałem na wiosnę więc niezbyt pamiętam cenę, ale będzie mnie to czekało za jakiś tydzień może dwa to będę znów na bierząco cool.gif

Co do Lotosa to w porównaniu do Castrola to mimo tej samej klasy lepkościowej (nie wiem jak jakościowa) jest różnica przy porannym rozruchu oraz w głośności silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest różnica przy

> hehe to tak jak praca sinika na gazie TESCO i Shell

Jakoś nigdy nie czułem różnicy w jakości gazu pomiędzy Shell PowerGas (czy jakoś tak) a Lotosem gdzie praktycznie zawsze tankuję. zlosnik.gif

Ale różnymi samochodami zrobiłem jakieś 300kkm więc kilkadziesiąt wymian przeżyłem, różne oleje przetestowałem i nie twierdzę, że Castrol jest jedynym słusznym olejem, ale mi podpasował i czuć różnicę (przynajmniej na początku hehe.gif, po 15kkm przy kolejnej wymianie znów czuć polepszenie pracy więc gdzieś po drodze ta różnica się zaciera), ale co wlejesz to Twoje.

>http://moto.allegro.pl/item129423062_castrol_gtx_5_magnatec_10w_40_5_litrow.html

> chyba dobra cena??

Naprawdę niezła shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś byłem zwolennikiem zasady: " lej co fabryka nakazała", i tak jeżdziłem poprzednimi autami i sieną do 140 kkm, aż do dnia kiedy w mojej firmie wyminialiśmy w Sprinterze olej w skrzyni biegów. Kupiliśmy go używanego, ze zgrzytająca trójką. Mechanicy orzekli że to synchronizator, naprawa miała kosztowac kupe kasy więc tylko wymieniliśmy olej na Mobil i tak auto przejeździło 100 kkm. Przyszedł czas na następną wymianę i zaopatrzeniowiec przywiózł cos takiego olej do skrzyni . Kupił bo miał sklep po dodze. Olej jak olej, coż może mieć innego niż reszta olejów,ale... no właśnie ... trójka przestała zgrzytać shocked.gif.

Teraz też mam taki w skrzyni. Większych różnic nie czuję, ale czekam na zimę, w pobliżu zera ciężej wchodziła mi dwójka. Ciekawe jak będzie teraz.

Silnik zalałem tym

, bo taki do mojego silnika zalecał Midland. Jezeli na lotosie silnik po zmianie oleju chodził ciszej przez jakieś 2000 km to teraz juz mam przejechane 10000 i mam wrażenie że praca silnika się nie zmienia. Ale może to tylko wrażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś byłem zwolennikiem zasady: " lej co fabryka nakazała", i tak

> jeżdziłem poprzednimi autami i sieną do 140 kkm, aż do dnia

> kiedy w mojej firmie wyminialiśmy w Sprinterze olej w skrzyni

> biegów. Kupiliśmy go używanego, ze zgrzytająca trójką.

> Mechanicy orzekli że to synchronizator, naprawa miała kosztowac

> kupe kasy więc tylko wymieniliśmy olej na Mobil i tak auto

> przejeździło 100 kkm. Przyszedł czas na następną wymianę i

> zaopatrzeniowiec przywiózł cos takiego olej do skrzyni . Kupił

> bo miał sklep po dodze. Olej jak olej, coż może mieć innego niż

> reszta olejów,ale... no właśnie ... trójka przestała zgrzytać .

> Teraz też mam taki w skrzyni. Większych różnic nie czuję, ale czekam

> na zimę, w pobliżu zera ciężej wchodziła mi dwójka. Ciekawe jak

> będzie teraz.

> Silnik zalałem tym

> , bo taki do mojego silnika zalecał Midland. Jezeli na lotosie

> silnik po zmianie oleju chodził ciszej przez jakieś 2000 km to

> teraz juz mam przejechane 10000 i mam wrażenie że praca

> silnika się nie zmienia. Ale może to tylko wrażenie?

Nie mam pojęci ską ten Lotos w piwnicy confused.gif Ojciec mówi ze Siena jeździ na Valvoline półsyntetyku . Przeleciała 225tys. i leci... Połowa z tego to na LPG i nie bierze oleju cool.gif Wiec już wiem czym zalać pub2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.