Skocz do zawartości

4 tys obr/min - świst i ryk


onufry

Rekomendowane odpowiedzi

Takie dzwięki mogę usłyszeć po zimie - krótka diagnoza - dziura w układzie wydechowym.

W związku z tym mam pytanie na jaki układ wydechowy mam się zdecydować czy ktoś się orientuje jaka jest różnica między fabryką a rzemiosłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy ktoś się orientuje jaka jest różnica między fabryką a rzemiosłem?

Na pewno cenowa oraz brzmieniowa. Oryginal zabije Twoja kieszen ale bedzie baaardzo cichy. Z trwaloscia nie jest najlepiej bo w moim strzelil po ok 50tys km. Zamiennik (srodkowy + koncowy) aluminiowany to koszt ok 200pln. Dzsiaj kupuje BIZANIT aluminiowany za 192pln ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Takie dzwięki mogę usłyszeć po zimie - krótka diagnoza - dziura w

> układzie wydechowym.

> W związku z tym mam pytanie na jaki układ wydechowy mam się

> zdecydować czy ktoś się orientuje jaka jest różnica między fabryką a rzemiosłem?

rzemislo za ok.200zl, od kilku lat kupuje u jednych i jestem zadowolony palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje rzemiosło wytrzymało ok 3 latka - to chyba dużo ale jestem niezadowolony z poziomu hałasu - jak dla mnie troszkę głośno. Ktoś już pisał o tłumikach - zamiennikach które poziomem hałasu dorównują oryginałowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moje rzemiosło wytrzymało ok 3 latka - to chyba dużo ale jestem

> niezadowolony z poziomu hałasu - jak dla mnie troszkę głośno.

> Ktoś już pisał o tłumikach - zamiennikach które poziomem hałasu

> dorównują oryginałowi.

bo rzemioslo sie rozni od siebie.. trzeba po prostu trafic, albo od razu wiedziec czego zadac palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem jakieś pół roku temu aluminiowany IZAWIT za 190pln wykonanie całkiem ładne prawie jak oryginał, co do głośności tragedii nie ma dopiero na wysokich obrotach daje o sobie znać i dają na niego 18 miesiecy gwarancji. Po zimie jego wygląd wiele sie nie zmienił troche poszarzał ale rdzą jeszcze nie zalatuje więc jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystko

A i jeszcze jedno pytanko ilem my mamy (tzn 1,4 ile ma) tłumików.

Ten zaraz po plecionce jest sprzedawany razem z nią czy też trzeba sobie kupić osobno. A jak osobno to po jakim czasie wymienić (lub przebiegu)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A i jeszcze jedno pytanko ilem my mamy (tzn 1,4 ile ma) tłumików.

1. katalizator 2.tlumik srodkowy 3.tlumik koncowy

> Ten zaraz po plecionce jest sprzedawany razem z nią czy też trzeba sobie kupić osobno.

U mnie nie ma zadnej plecionki... Zawsze kupuje srodkowy + koncowy tlumik (razem)

> A jak osobno to po jakim czasie wymienić (lub przebiegu)?

Jak strzeli tzn sie przedziurawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazłem wydech za ok 160 zł i 260 zł ale ten drugi to podobno

> oryginał ale ile w tym prawdy. Tak ten wydech okreśają w hurtowni. Co o tym myślicie?

cos mi sie nie wydaje aby za te kase byl oryginal palacz.gif moze to ten sam producent co na pierwszy montaz robi niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten niby oryginalny to jest z Brodnicy

Wy wiecie jak z ich trwałością no i oczywiści poziomem hałasu - jest on porównywalny z oryginałem.

Wiem że zawracam wam głowę z tym hałasem drodzy koledzy ale moj zamiennik co go mam to już od samego początku głośniej chodził z takim, miłym pomrukiem (ale od razu mówię że nie miał nigdzie dziury 2 razy jezdziłem na sprawdzenie szczelności - oczywoście organoleptycznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kupiłem jakieś pół roku temu aluminiowany IZAWIT za 190pln

> wykonanie całkiem ładne prawie jak oryginał, co do głośności

> tragedii nie ma dopiero na wysokich obrotach daje o sobie znać i

> dają na niego 18 miesiecy gwarancji. Po zimie jego wygląd wiele

> sie nie zmienił troche poszarzał ale rdzą jeszcze nie zalatuje

> więc jest ok.

Jak rdzewieje, to chyba nie jest aluminiowy wink.gif - jeszcze rdzy na aluminium nie widziałem, bo rdza to tlenek żelaza, a "rdza" w aluminium, to tlenek aluminim, który nomen omen zabezpiecza przed korozją, tworząc trwała powłokę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten niby oryginalny to jest z Brodnicy

Ten niby oryginał z Brodnicy, nawet nie leżał, obok fabrycznego. Kto kupił nowy samochód i wymieniał wydech, to wie jak wygląda oryginał, a jak te niby oryginalne. Orygianał w ASO do Bravo, kosztuje z wymianą ponad 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.