Skocz do zawartości

.. seace star DID ..


Sw_irek

Rekomendowane odpowiedzi

> witam

> posiada ktoś lub ma jakieś doświadczenia z mitsubishi space stara z

> silnikiem DID ?? interesuje mnie rocznik 2001 ..

> ponoć silniki są od renault

Ja od ponad roku powożę czymś takim. Pytaj o co chcesz. smile.gif

BTW - to nie powinno być na Skośnookich? Chociaż w sumie taki skośnooki z tego MSS, jak i ze mnie... wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> posiada ktoś lub ma jakieś doświadczenia z mitsubishi space stara z

> silnikiem DID ?? interesuje mnie rocznik 2001 ..

> ponoć silniki są od renault

Miałm takiego kupić.

Silnik to F9Q Renault zrobiony w technologii Common Rail czyli to co w Reno nazywa się dCi.

Sam samochód jest produkowany w fabryce DAF w Holandii.

Jak dotąd nikt nie narzekał na te samochody (wśród znajomych którzy je mają) - ani te z silnikami benzynowymi ani na te z silnikami diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałm takiego kupić.

> Silnik to F9Q Renault zrobiony w technologii Common Rail czyli to co

> w Reno nazywa się dCi.

> Sam samochód jest produkowany w fabryce DAF w Holandii.

> Jak dotąd nikt nie narzekał na te samochody (wśród znajomych którzy

> je mają) - ani te z silnikami benzynowymi ani na te z silnikami

> diesla.

20.GIF dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od ponad roku powożę czymś takim. Pytaj o co chcesz.

Sorki, zapomniałem o tym poście. wink.gif

Już się poprawiam.

Jeżdżę Space Starem już ponad rok (teraz ma 4 latka z groszami). Jakieś 20kkm w tym czasie przejechałem. Parę dłuższych wyjazdów (m.in. narty na Słowacji, kilkukrotnie Mazury i tzw. ściana wschodnia), ale 90% przebiegu to niestety warszawskie korki.

Jeśli chodzi o awaryjność - ja kupiłem egzemplarz, który miał być jedynie delikatnie uderzony w tył i ładnie naprawiony. Jeśli chodzi o tył - faktycznie tak było. Ale w międzyczasie okazało się, że również z przodu się coś działo, a naprawa nie była już taka ładna... sick.gif Musiałem więc powymieniać kilka mniej lub bardziej nietypowych części: zbiornik płynu spryskiwaczy, półośkę, lusterko od strony kierowcy, obudowę filtra powietrza, wahacz (zaspawany ze sworzniem na stałe screwy.gif), felgi i parę innych pierdół. oslabiony.gif

Ale oprócz tego nie działo się nic poważnego. Rozpadła się konsolka sterowania szyb w drzwiach kierowcy - podobno znana i "lubiana" bolączka tych samochodów. Kupiłem na allegro drugą, również uszkodzoną i z dwóch poskładałem jedną działająca. zlosnik.gif Samochód nigdy się nie zbuntował, nigdy nie stanął na drodze, nigdy nie robił jakichś dziwnych akcji.

I... to w zasadzie tyle, jeśli chodzi o awarie. smile.gif Fura odpalała w największe mrozy, jedynie przy -31*C nie dała rady, ale to ja dałem ciała. zlosnik.gif Ale po pożyczeniu prądu od pierwszego kopnięcia poszła. ok.gif Jeździ się fajnie, dość szybko, niezbyt cicho (buda szumi porządnie przy prędkościach powyżej 120km/h). W najgorszych warunkach (zima, korki) pali 7,2-7,5l/100km, w spokojnej trasie można zejść poniżej 5l/100km.

Silnik jest faktycznie od Renault i faktycznie ma nie najlepszą opinię, ale jest mało wysilony i przy odpowiednim traktowaniu nie powinien sprawiać kłopotów. Dobrej jakości paliwo i pamiętanie o tym, że turbina ma swoje prawa powinno wystarczyć. smile.gif

Większe zastrzeżenia mam do skrzyni biegów. Niby produkt Volvo, ale nie jest zbyt dobra. O błyskawicznym przełączaniu biegów nie ma mowy, można to robić jedynie dość szybko i to po odpowiednim jej wyczuciu. Przekładnia w moim starym tanim Suzuki była o niebo lepsza. Na szczęście działa toto w miarę precyzyjnie, więc nie ma problemów z np. wpychaniem nie tego biegu, co trzeba. ok.gif

Coś jeszcze powinienem opisać? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.