Skocz do zawartości

wymiana uszczelki pomiedzy glowica a obudowa zaworow


David111

Rekomendowane odpowiedzi

leje sie jak z cebra, dokladnie tak jak mowie, wywalilo uszczelke nad glowica a pod miejscem gdzie jest walek. oczywiscie nie mowie o pokrywie zaworow. co moglo byc przyczyna tego sie domyslam, przy zmianie oleju wlalem sporo za duzo co spowodowalo za duze cisnienie no i uszczelke szlak trafil. ale jak to teraz wymienic, zdejmuje pokrywe zaworow, przepuszczam ze musze rozebrac elementy od kopulki no i rozrzad. naprawde boje sie ruszac rozrzadu bo nigdy tego nie robilem i nie wiem czy sobie poradze z ponownym ustawieniem no ale naprawde mam ochote zrobic to samemu a nie oddawac komus. powiedzcie mi jeszcze z jaka sila dokrecac poszczegolne sruby, mam do dyspozycji klucz dynamometryczny. doradzcie jak bezproblemowo przesc przez ten rozrzad, gdyz na naszej stronce znalazlem manuala do innych wersji niz 1,4. na co jeszcze zwrocic uwage.

wydaje mi sie rowniez ze cieknie olej z filtra oleju, czy oprucz dokrecenia cos z tym mozna zrobic.

normalnie podjalem walke z wszystkimi wyciekami, no coz 178kkm widac robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedzcie mi jeszcze z jaka sila

> dokrecac poszczegolne sruby, mam do dyspozycji klucz

> dynamometryczny.

W książce jest napisane, że głowicę dokręca się z siłą 30Nm, plus jeszcze dokręca się dwukrotnie o kąt 90 stopni. Uszczelkę umieszcza się napisem "ALTO" do góry.

Chyba jednak nie o tą uszczelkę chodziło...

Powodzenia w remoncie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W książce jest napisane, że głowicę dokręca się z siłą 30Nm, plus

> jeszcze dokręca się dwukrotnie o kąt 90 stopni. Uszczelkę

> umieszcza się napisem "ALTO" do góry.

> Chyba jednak nie o tą uszczelkę chodziło...

> Powodzenia w remoncie

Chyba jednak nie o tą

Wydaje mi się że wspomniałeś o uszczelce pod głowicą

A jest jeszcze jedna pomiędzy tą od głowicy i bloku a pokrywą zaworów i o tą pytał kolega

Niestety nie potrafię znaleźć jakim momentem to dokręcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.