Skocz do zawartości

Potencjometr pedalu przyspieszenia


konio

Rekomendowane odpowiedzi

Czy blad potencjometru pedalu przyspieszenia moze miec wplyw na nierowna prace silnika (szczegolnie na min obrotach, czyli bez ruszania pedalu gazu) i zbyt duze dawkowanie paliwa?

Ew gdzie szukac przyczyny takiej pracy?

Komp wykazywal bledy w roznych cylindrach a wiec zalewanie (o zalewaniu stwierdzili mechanicy z poza aso) nie dotyczy jednego.

Kom wykazal blad potencjometru pedalu przyspieszenia ale nie wydaje mi sie, aby mial on wplyw na taka prace silnika. Dodatkowo na forum spotkalem sie z sytuacjami, gdzie przy podobnych objawach komp wykryl ten potencjometr pedalu przyspieszenia a przyczyna byl tak na prawde przeplywomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy blad potencjometru pedalu przyspieszenia moze miec wplyw na

> nierowna prace silnika (szczegolnie na min obrotach, czyli bez

> ruszania pedalu gazu) i zbyt duze dawkowanie paliwa?

> Ew gdzie szukac przyczyny takiej pracy?

> Komp wykazywal bledy w roznych cylindrach a wiec zalewanie (o

> zalewaniu stwierdzili mechanicy z poza aso) nie dotyczy jednego.

> Kom wykazal blad potencjometru pedalu przyspieszenia ale nie wydaje

> mi sie, aby mial on wplyw na taka prace silnika. Dodatkowo na

> forum spotkalem sie z sytuacjami, gdzie przy podobnych objawach

> komp wykryl ten potencjometr pedalu przyspieszenia a przyczyna

> byl tak na prawde przeplywomierz.

Pisałem ci we wcześniejszym poście gdzie on się znajduje po prostu go wyciąg i sprawdz bo kosztuje ponad 800 zł a zawsze można założyć nowy i sprawdzić czy działa padaka, jak bys miał dobrego elektronika to sprawdziłby ten czujnik i może naprawił jeżeli się da naprawić, rusz głową czasami warto a potem myśl o przepływomierzu idea.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kom wykazal blad potencjometru pedalu przyspieszenia ale nie wydaje

> mi sie, aby mial on wplyw na taka prace silnika. Dodatkowo na

> forum spotkalem sie z sytuacjami, gdzie przy podobnych objawach

> komp wykryl ten potencjometr pedalu przyspieszenia a przyczyna

> byl tak na prawde przeplywomierz.

A na jakim byłeś kompie?

Do obsługi Fiata służy Examiner, albo Fiat/Lancia tester, to tak na 100%. Na 75% tą grupę aut obsługują też inne testery (np. Magneti Marelli), a pozostałe jeśli są skuteczne na 50 to i tak dobrze. Jeśli więc ten gość dysponował kompatybilnym urządzeniem to masz diagnozę, a jeśli nie to już znasz odpowiedź skoro powątpiewasz... Zawsze można jednak diagnozować na piechotę - multimetr w rękę i pomierzyć wszystko co podpada parametrami frown.gif

Przepłyomierz raczej Cię nie dotyczy (chyba, że masz 1.8 16V), a na forum czasem zdarza się jak pisałem powyżej, że komp pisze bzdury bo nie jest dedykowany do Fiata, albo jest kompem uniwersalnym z wszelkimi konsekwencjami...

Życie jest brutalne - przemierz potencjometr za fachowców i będziesz miał odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem ci we wcześniejszym poście gdzie on się znajduje po prostu

> go wyciąg i sprawdz bo kosztuje ponad 800 zł a zawsze można

> założyć nowy i sprawdzić czy działa padaka

Gdzie si enzajduej w eperze takze znalazlem. Wyciagne i sprawdze lasnie. Musialem ustalic jakiegos fachmana od elektroniki. Niestety ASO tylko wymienia, nie naprawia.

>, jak bys miał dobrego

> elektronika to sprawdziłby ten czujnik i może naprawił jeżeli

> się da naprawić,

Jakbym mial to pewnie bym tak od razu zrobil. Musialem troche poweszyc bo partaczy sporo a ja nie chce wpadac w dodatkowe koszty.

>rusz głową czasami warto a potem myśl o

> przepływomierzu

Zostalo jeszcze dopisanie odpowiedzi na moje pytanie w tym watku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp w ASO.

W calym moim pytaniu chodzilo o to, czy ktos sie orintuje we wplywie zwalonego potencjometru pedalu przyspiesznaia na zbyt duze dawkowanie paliwa, nieregularna prace, prawie calkowity brak mocy, czesta praca na 3 gary (rozne gary sa wylaczane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komp w ASO.

> W calym moim pytaniu chodzilo o to, czy ktos sie orintuje we wplywie

> zwalonego potencjometru pedalu przyspiesznaia na zbyt duze

> dawkowanie paliwa, nieregularna prace, prawie calkowity brak

> mocy, czesta praca na 3 gary (rozne gary sa wylaczane).

W dobie komputerów w pojazdach to wszystko jest możliwe, każde objawy nawet mogą być podobne do siebie pomimo iż walnęły dwie różne rzeczy. Gdyby nie miał kompa to ja szukał bym w module zapłonu i temu pochodne. Ale sam widzisz komputery teraz diagnoze robią za nas z jednej strony to jest dobre, a z drugiej my jako kierowcy mamy pewna barierę nie do przerobienia. Ale co do tematu to sprawdz to cholerstwo i bądz cierpliwy. Powodzenia waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.