Skocz do zawartości

tweetery SinusLive neo110 - alez to szajs ...


alastair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

zapewne dla wielu nie bedzie zaskoczeniem ze zestaw tweeterow za 50-80zl to szmelc. Ale nie sadzilem ze az taki szmelc.

Zmeczony wybitnie szajsowatym brzmieniem (zakupilem i zamontowalem zestaw sinuslive SL-F160 + neo110 do firmowego Doblo i mimo duuuuuzej ilosci spedzonego czasu na instalacji, wielu kombinacjom i eksperymentom - gra to caly czas straszliwie beznadziejnie) zabralem tweeterki do domu i pomierzylem charakterystyki (SpeakerWorkshop). I juz nie mam pytan. Rezonans 3kHz, ch-ka przenoszenia nierowna jak nie wiem co (wykres srodkowy na wprost, dolny pod katem 30o) gorki i doliny po 10dB, a ze zwrotnica graja (a wlasciwie trzeszcza) od jakis 8.5kHz (gorny wykres). Jeszcze nie pomierzylem znieksztalcen ale pewnie tez zenada.

W kazdym razie los neo110 zostal przesadzony. Z auta zostaly wyrwane a w tej chwili trwaja debaty czy walnac w nie mlotkiem (mam wielka ochote zlosnik.gif), przejechac autem czy moze wrzucic do magazynu z napisem - szmelc

post-6927-1435247580767_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem tego samego zdania!! Muszę je rozrier... po ogłuchnę!!

> Trzeszczą zamiast "cykać'. 16- stki grają fajnie. Zastanawiam

> się co zamiast tego zamontować. Co polecacie?

bardzo przyzwoicie (jak dla mnie) grają SEAS KTN 25 F, można je kupić poniżej 400zł na komplet... wcześniej miałem Hertz chyba DT16 (te z zestawu DSK) i słychać sporą różnice...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo przyzwoicie (jak dla mnie) grają SEAS KTN 25 F, można je kupić

> poniżej 400zł na komplet... wcześniej miałem Hertz chyba DT16

> (te z zestawu DSK) i słychać sporą różnice...

coz, tweeter za 400zl/kpl to jest juz prawie na pewno przyzwoity sprzet, niemniej jednak nie jest to juz tanio. Z tanszych na pewno nienajgorszy jest Signat T3 (ok 150zl, widze ze stanial bo ja kupowalem go kiedys za 200 albo i wiecej). Ale to wszystko mowa o zupelnie innym pulapie jakosciowym (przy tym neo110 tweeter z zestawu HZ ESK130 czyli chyba HT18 brzmi jak high-end)

tymczasem natomiast zrobilem rozwiazanie hardcorowe i kupilem takie cuś I okazuje sie ze nawet taki wynalazek za 8.5/szt jest i tak o niebo lepszy od neo110. Wykresy w zalaczniku, od gory: z filtrem hpf 5000/12dBokt, bez filtra mierzone na wprost i pod katem ok 30o, impedancja. Fakt ze glosniki graja dopiero od 4.5kHz ale przynajmniej rowno i sluchac jakos idzie (podlaczylem na chwile w domu, w aucie jeszcze nie bo pojechalo w trase zagramanice i jeszcze nie wrocilo). To co mnie dodatkowo pozytywnie zdziwilo to fakt ze 4 glosniki maja calkiem niezla zbieznosc charakterystyk: 1 para jest prawie identycznych, 2 pozostale sa troche slabsze ale tez do wytrzymania.

Kurde wychodzi na to ze SinusLive to jakis kosmiczny szajs na poziomie najtanszego szrotu z allegro albo i gorszy.

post-6927-14352475930296_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coz, tweeter za 400zl/kpl to jest juz prawie na pewno przyzwoity

> sprzet, niemniej jednak nie jest to juz tanio. Z tanszych na

> pewno nienajgorszy jest Signat T3 (ok 150zl, widze ze stanial bo

> ja kupowalem go kiedys za 200 albo i wiecej). Ale to wszystko

> mowa o zupelnie innym pulapie jakosciowym (przy tym neo110

> tweeter z zestawu HZ ESK130 czyli chyba HT18 brzmi jak high-end)

> tymczasem natomiast zrobilem rozwiazanie hardcorowe i kupilem takie

> cuś I okazuje sie ze nawet taki wynalazek za 8.5/szt jest i tak

> o niebo lepszy od neo110. Wykresy w zalaczniku, od gory: z

> filtrem hpf 5000/12dBokt, bez filtra mierzone na wprost i pod

> katem ok 30o, impedancja. Fakt ze glosniki graja dopiero od

> 4.5kHz ale przynajmniej rowno i sluchac jakos idzie (podlaczylem

> na chwile w domu, w aucie jeszcze nie bo pojechalo w trase

> zagramanice i jeszcze nie wrocilo). To co mnie dodatkowo

> pozytywnie zdziwilo to fakt ze 4 glosniki maja calkiem niezla

> zbieznosc charakterystyk: 1 para jest prawie identycznych, 2

> pozostale sa troche slabsze ale tez do wytrzymania.

> Kurde wychodzi na to ze SinusLive to jakis kosmiczny szajs na

> poziomie najtanszego szrotu z allegro albo i gorszy.

Alastair co polecasz za nieduże pieniądze (więcej niż 8,50 PLN smile.gif)? Kupiłem ten zestaw Sinus i też myślę o zmianie tych tweeterów. A Twoim zdaniem jak grają midbasy 16 SL160?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Alastair co polecasz za nieduże pieniądze (więcej niż 8,50 PLN )?

poki co nie wiem ;-)

> A Twoim zdaniem jak grają midbasy 16 SL160?

ja mam akurat SL-F160 (plaska wersja z magnesami neodymowymi). Moim zdaniem:

- beznadziejnie slaba efektywnosc. Standardowe radio 4x4coś W max z ledowscia toto napedzaja tzn. blyskawicznie okazuje sie ze jest max mocy i przester. Tak naprawde to sprawe wyjasnia napis 180Wmax (czy cos takiego) = bez solidnego wzmaka NIE PODCHODZIC

- trudne do aplikacji. Moim zdaniem np. z tego powodu ze glosniczki sa doslownie lekkie jak piorko. Po pierwsze nalezy je solidnie umocowac - o wiele solidniej niz standardowy glosnik z normalnym magnesem. Po drugie - dlugo kombinowalem z tlumieniem drzwi i zabudowa przestrzeni za glosnikiem a i tak jestem gleboko niezadowolony z brzmienia.

Hmmmm, moze ta plaska wersja i/lub auto w ktorym zamontowalem sa jakies "trudne", moze trafiulem jakas lewa serie, a moze ja nic nie umiem. Nie wiem, w kazdym razie jak na cos za >250zl - gra beznadziejnie. Jakas chinszczyzna ktora ostatnio kolega zamontowal w swoim Polonezie (kosztowalo go to i tak za duzo bo chyba 150) gra lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupiłem ten zestaw Sinus i też myślę o zmianie tych tweeterów. A

> Twoim zdaniem jak grają midbasy 16 SL160?

Jeżeli masz SL160 (nie płaskie SLF165) to dobry midbas jego wada to znaczna głębokość 71mm poza tym gra bardzo dobrze.

Co do neo 110 to głośnik z 10mm kopólką stąd taka wysoka częstotliwość rezonansowa i cięcie zwrotnicą na 5khz nadaję się praktycznie co najwyżej do fabrycznego radia 10W.

Jeżeli tweeter z sinusliv to neo13 lub lepiej neo25 z 25mm jedwabną kopółką te ostatnie grają podobnie do starej serii Powerbassa (nowa seria PB jest bardziej szczególowa i detalicznia skromny.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że chociaż ktoś powiedział, że za 250 PLN nie kupiłem totalnego szajsu. Wg mnie te 16 stki grają całkiem nieźle (nie mam jeszcze wytłumionych drzwi a autko to Punto I). Czy warto jest zmienić te tweetery na coś zupełnie taniego? Albo na jakieś mac audio, blaupunkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki że chociaż ktoś powiedział, że za 250 PLN nie kupiłem

> totalnego szajsu. Wg mnie te 16 stki grają całkiem nieźle (nie

> mam jeszcze wytłumionych drzwi a autko to Punto I). Czy warto

> jest zmienić te tweetery na coś zupełnie taniego? Albo na jakieś

> mac audio, blaupunkt?

ja kiedys kupilem za 30 zl fajne tweeterki, 2cm membrany z tworzywa ala aluminium, calkiem spore. graly bardzo ladnie, ale nie dawaly rady mocowo ( i sie sfjczyly zlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do neo 110 to głośnik z 10mm kopólką stąd taka wysoka

> częstotliwość rezonansowa i cięcie zwrotnicą na 5khz nadaję się

> praktycznie co najwyżej do fabrycznego radia 10W.

ten glosnik nie nadaje sie do niczego - spojrz na wykresy. To nie gra tylko cos rzezi i trzeszczy.

> Jeżeli tweeter z sinusliv

nie wiem jak dla innych ale dla mnie ta firma juz nie istnieje tongue.gif

zastanawiam sie natomiast nad takim

glosniczkiem. Co prawda nie jest to zadne cudo bo kopul;ka z polikarbonatu ale jest za to przyzwoitej firmy, ma ferrofluid etc. Na pewno 100x lepsza od neo110 a cena podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ten glosnik nie nadaje sie do niczego - spojrz na wykresy. To nie gra

> tylko cos rzezi i trzeszczy.

> nie wiem jak dla innych ale dla mnie ta firma juz nie istnieje

> zastanawiam sie natomiast nad takim

> glosniczkiem. Co prawda nie jest to zadne cudo bo kopul;ka z

> polikarbonatu ale jest za to przyzwoitej firmy, ma ferrofluid

> etc. Na pewno 100x lepsza od neo110 a cena podobna

Na twoim miejscu poszukał bym czegoś z wiekszą kopólką bo za chwilę bedziesz piasł że te głośniki też szit zlosnik.gif.

Ta ma 13mm więc dalej bedzie wysoka rezonansowa i treszczenie przy większej mocy i nizszym podziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na twoim miejscu poszukał bym czegoś z wiekszą kopólką bo za chwilę

> bedziesz piasł że te głośniki też szit .

> Ta ma 13mm więc dalej bedzie wysoka rezonansowa i treszczenie przy

> większej mocy i nizszym podziale.

podalem to tylko jak przykladowy glosnik do zastanowienia sie np. dla ludzi ktorzy maja taki wlasnie budzet na tweetery. Bo do pierwotnego zastosowania czyli systemu w nieszczesnym Doblo trafily juz te wynalazki za 8.50/szt i musza wystarczyc - kupilem je za wlasne pieniadze, ktorych mi nikt nie odda (auto firmowe). Ale najwazniejsze jest to ze mniej sie denerwuje wlaczajac radio smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.