Skocz do zawartości

Wyciszanie i kablowanie.


Kaizeniuniek

Rekomendowane odpowiedzi

> Temat z pogranicza kilku kącików - więc tu tylko zajawka i prośba o

> uwagi i konstruktywną krytykę.

100W max napisales...

Sugerowanie sie mocami podamymi przez producenta do nikad nie prowadzi. Raz ze srednio mozna tym wartosciom zaufac (chodzi mi o budzetowy sprzet) ,a dwa ,ze w przypadku zasilania glosnikow z radia (ktore ma przecietnie wzmacniacz od 14 do 18 W RMS mocy) lepszym wyjsciem jest kupno glosnikow 40W rms ,niz 100W rms. Cowiecej bardziej powinna Cie w takim przypadku interesowac skutecznosc glosnika ,czyli ile z niego wydobedziesz przy 1W dostarczonym do glosnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skutecznosc glosnika ,czyli ile z niego wydobedziesz przy 1W

> dostarczonym do glosnika.

W tej chwili to chodzi mi o kabelki i wyciszenie (żeby się nie okazało, że się namęczyłem, żeby jakoś przepchnąć za grube kabelki, a wystarczą cieńsze - albo na odwrót, że trzeba wymieniać kabelki, bo to one okażą się najsłabszym ogniwem). Więc, o ile się orientuję, w tym momencie ważna jest moc znamionowa. Nad konkretnymi głośnikami i radyjkiem będę zastanawiał się później. Zresztą - to rzeczy, które najłatwiej przetestować czy wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prowadzi. Raz ze srednio mozna tym wartosciom zaufac (chodzi mi

> o budzetowy sprzet) ,a dwa ,ze w przypadku zasilania glosnikow z

> radia (ktore ma przecietnie wzmacniacz od 14 do 18 W RMS mocy)

> lepszym wyjsciem jest kupno glosnikow 40W rms ,niz 100W rms.

Poczytałem, pomyślałem i jestem prawie zdecydowany na głośniki HERTZ ESK-165. I teraz pytanie - jakiej jakości i długości (zarówno do tweetera jak i midbasa) są kabelki dołączone do nich? Jest sens wymieniać na coś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I teraz pytanie - jakiej jakości i długości (zarówno do

> tweetera jak i midbasa) są kabelki dołączone do nich?

Kabelki (przynajmniej w ESK 130) są cieniuśkie - tak z 0,5 mm2, długość po jakieś 0,75-1,0m.

Ja wymieniłem na 1,5 mm2 do woofera, do tweetera zostawiłem.

I potem te dwa musisz zmostkować (za zwrotnicami oczywiście) i do radia (wzmacniacza) - tu dałem 2,5mm2.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.