Skocz do zawartości

Brak podśietlenia zegary, TID


maka777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Wczoraj zabrałem sie za wymianę żaróweczki w przełączniku świateł postojowe/mijania. Niby wszystko poszło łatwo i pięknie (nawet kuleczki mi nie wypadły skromny.gif). Po wszystkim założyłem; podświetlenie wyłącznika działa, światła się włączają (postojówki i mijania) ale tylko niby.

Dziaiaj rano chcę jechać do pracy a tu zonk yikes.gif. A sprawa wygląda tak:

Przekręcam kluczyk w stacyjce podświetlenie przełącznika działa, podświetlenie TID-a działa, podświetlenie zegarów brak, radyjko, środkowa konsola podświetlone.

Włączam światła mijania i: podświetlenie przełącznika jest a podświetlenia zegarów i TID-a brak.

Podejrzewam, że coś musiałem pokręcić przy wczorajszym grzebaniu przy wyłączniku.

Zauważyłem, że pokrętło od zmiany natężenia podświetlenia tak jakby luźno się kręci.

Sprawdzałem czy blaszka od natężenia podświetlenia się suwa i na tyle co mogłem zauważyć znajduje się nad tą ścieżką ale nie wiem czy do niej przylega.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale w podświetleniu przełącznika i TID-a mam żarówki a zegary są podświetlane przez diody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naprawdę nikt nie wie co się mogło stać?

wydaje mi się , że źle złożyłeś sam włącznik hmm.gif Prawdopodobnie źle "spasowałeś" styki od regulacji natężenia oświetlenia . Z tego co pamiętam styków jest 3 , 2 przylegają do płytki z jednej strony a 1 z drugiej . Na płytce widać ślady jak te styki się poruszają i wg tego ułóż te styki odpowiednio na płytce i złóż włącznik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wydaje mi się , że źle złożyłeś sam włącznik Prawdopodobnie źle

> "spasowałeś" styki od regulacji natężenia oświetlenia . Z tego

> co pamiętam styków jest 3 , 2 przylegają do płytki z jednej

> strony a 1 z drugiej . Na płytce widać ślady jak te styki się

> poruszają i wg tego ułóż te styki odpowiednio na płytce i złóż

> włącznik .

No cóż też mam taką nadzieję, bo jeżeli spowodowałem gdzieś zwarcie to... sciana.gif

Chyba niedługo będę rozbierał i składał ten włącznik na czas hehe.gif

Dzięki za sugestie i pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No cóż też mam taką nadzieję, bo jeżeli spowodowałem gdzieś zwarcie

> to...

> Chyba niedługo będę rozbierał i składał ten włącznik na czas

> Dzięki za sugestie i pomoc

> Pozdrawiam

proszę smile.gif, napisz czy to było przyczyną

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę , napisz czy to było przyczyną

Mialem ten sam problem, wg mnie typowy objaw zle zlozonego przelacznika swiatel. Troche zabawy jest z tymi 2 blaszkami. Ja mialem na to swoj patent, te blaszki podklejalem do tych 2 teleskopow za pomoca kropelki superglue i cierpliwie spasowowywalem wszystko do kupy. Uwazaj, zeby nie "rozebrac/zdemontowac" samego pokretla bo sa tam takie wie male kuleczki ktore potem ciezko zlozyc do kupy.

Jak wszystko zlozysz to problem powinien zniknac.

P.S. Sprawdz, czy nie uszkodziles bezpiecznika, pamietam ze u kuzyna padl ktorys przy zle zmontowanym przelaczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę , napisz czy to było przyczyną

Jestem już po i okazało się - tak jak mówiłeś nie było styku pomiędzy blaszkami a ścieżką. Rozebrałem, blaszki trochę odgiąłem w odpowiednie strony i złożyłem. Całość zajęło mi ok. 5 minut yikes.gif

Aż byłem w szoku, że tak szybko mi to poszło. No ale ćwiczenie czyni mistrza. hehe.gif

A tak przy okazji dam radę osobom które będą zmieniać podświetlenie w tymże wyłączniku. Trzeba dokładnie dobrać wysokość lampki lub diody do oryginalnej żarówki, ponieważ jak będzie za wysoka to za jakiś czas się ułamie lub oderwie od ścieżki na skutek kręcenia wyłącznikiem.

Ostatecznie wróciłem do podświetlenia żaróweczką taką jaka była na początku.

A reszta jest nadal podświetlona diodami skromny.gif

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.