Skocz do zawartości

swąd paliwa


krzyka29

Rekomendowane odpowiedzi

> Moze doradzicie kochani cos. Jak sobie jade z otwartym okienkiem to

> czuje paliwko w środku auta. Znacie przayczynę?

jeżeli to zapach benzyny a nie spalin to przyjrzyj się dobrze silnikowi - czy ci gdzieś nie cieknie pb

bo jak tryśnie na rozgrzany blok silnika to kaplica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znacie przayczynę?

Mam tak od samego początku...

Wydaje mi się, że to układ odpowietrzania zbiornika. Zaworek odpowietrzania zapiekł się w pozycji "otwarte" i teraz:

1) nie tworzy sie podciśnienie w zbiorniku (brak "sssss" przy otwieraniu baku)

2) opary wydostaja się swobodnie na zewnątrz, a po otwarciu okna są zasysane przez bagażnik do wnętrza auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z tym walczę od dwu lat.Nasila się w lecie.Ale najbardziej śmierdzi przy korku paliwa.To sa dwie możliwości albo zaworek w korku albo ten zaworek klekoczący w zimie od par paliwa.U mnie go w zimie slychać to nie jest zawieszony.Tak że stawiam na korek wlewu.Ale znowu w ASO mają nowy typ i nie wiem czy podejdzie.Ja mam taki duży zielony. mad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też z tym walczę od dwu lat.Nasila się w lecie.Ale najbardziej

> śmierdzi przy korku paliwa.To sa dwie możliwości albo zaworek w

> korku albo ten zaworek klekoczący w zimie od par paliwa.U mnie

> go w zimie slychać to nie jest zawieszony.Tak że stawiam na

> korek wlewu.Ale znowu w ASO mają nowy typ i nie wiem czy

> podejdzie.Ja mam taki duży zielony.

Ja tez mam duzy zielony i podejrzewam ze moze to byc wina uszczelki w korku.Mysle ze to ona moze byc skopana.Mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czuc paliwo ale po szybkiej jezdzie po zakrętach i wogołe po polskich dziurach w drogach:) Ale wczoraj obejrzałem zbiornik i nigdzie nie miałem wycieków jedynie deczko paliwa było przy pompce paliwa na zbiorniku.Umyłem to tylko.Tam sa takie dziwne zatrzaski na przewody paliwowe wiec tylko je sprawdzalem ale powinny trzymac.Mam nadzieje ze nie bede czuł bezyny.Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.