Skocz do zawartości

Brava-Akumulator-jak podwyższyć napięcie ładowania mam 13.8V


Rekomendowane odpowiedzi

sciana.gifniewiem czy mam problem z słabym akumulatorem w mojej bravie ,jest coś nie tak obiawia się to tym ze akumulator ma dwa lata i jeżdze nim bardzo krótkie odcinki około 6km trwa to 8 minut w mieście do pracy i spowrotem nie robiąc nim dłuższych trasi mam kłopot z zapaleniem akumulator

się rozłodowuje ,sprawdzałem czy niema jakiejś upływności w stanie spoczynku ale alarm i reszta pobiera jakieś 50miniampera ,czy jest możliwośc zwiększenia jakoś prądu ładowania w czasie jazdy gdzie jest ta regulacja ,czy można to zmienić i gdzie , i jakie będą tego skutki? banned.gifdrive.gifbanned.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowanie akumulatora sprawdza sie na włączonych wszystkich odbiornikach: dmuchawa,światła, radio, tylna szyba,ITP Jeżeli tak sprawdzałeś i uzyskałeś ten wynik ładowania, to ładowanie masz OK ok.gif Maksymalny prad ładowania nie powinien przekraczać 14.5V. Regulacji ładowania z tego co wiem, to niema. Moim zdaniem, myśle że powinieneś podłączyc aku pod prostownik na całą noc, i to powinno wystarczyć. Może być tak że po zimie jest mocno rozładowany, i na krótkich trasach, jakie pokonujesz zostaje niedoładowany. To powinno w zupełności wystarczyć. Jeżeli nie, no to chyba aku do wymiany no.gif pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doładuj akumulator - najlepiej niskim amperażem a długo...

u mnie był problem rozładowywania aku... - upływność 0,18A, okazało się że radyjko tyle żarło - jakieś ścieżki się zwarły (działało normalnie). teraz przy zgaszonym silniku i włączonym alarmie pobiera mi tylko 0,016A [16mA].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak mierzyłem , ale dzięki ,tak zrobię mam akumulator

> firmu DELPHI całkowicie bezobsługowy ze wskaznikiem naładowania

> (kontrolka) naładuje go niskim prądem a jak nie

> to muszę rozejrzeć się za nowym chociarz bym jeszcze chciał zeby

> wytrzymał lato.

zawsze możesz podjechać do aku serwisu na test...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ładowanie akumulatora sprawdza sie na włączonych wszystkich

> odbiornikach: dmuchawa,światła, radio, tylna szyba,ITP Jeżeli

> tak sprawdzałeś i uzyskałeś ten wynik ładowania, to ładowanie

> masz OK Maksymalny prad ładowania nie powinien przekraczać

> 14.5V. Regulacji ładowania z tego co wiem, to niema. Moim

> zdaniem, myśle że powinieneś podłączyc aku pod prostownik na

> całą noc, i to powinno wystarczyć. Może być tak że po zimie jest

> mocno rozładowany, i na krótkich trasach, jakie pokonujesz

> zostaje niedoładowany. To powinno w zupełności wystarczyć.

> Jeżeli nie, no to chyba aku do wymiany

> pozdrawiam

hmm, prąd jest w Amperach, a napięcie w Voltach.

Więc to jest napięcie ładowania wink.gif

A co do problemu kolegi to mój brat to dopiero co przerabiał, też miał 13,8-13,9V na akumulatorze, na alternatorze niewiele więcej, wymiana akumulatora pomogła. Teraz ma napięcie 14,4V czyli tak jak ma być.

No ale jeśli akumulator ma tylko 2 lata, to bym go tak jak koledzy małym prądem 0,1-0,05 znamionowego podładował, może pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze możesz podjechać do aku serwisu na test...

jestem za waytogo.gif mi zrobili to za friko, podpinaja taka maszynke i robi wydruk w jakim stanie jest aku...podaje moc rozruchowa, napiecie obciazenia itp.

przynajmniej wiedzielem, ze aku jest dobry, choc wczoraj cala noc go giglaem (max. prad ladowania to 10% anamionowej). aku poszedl bo bawilem sie ostatnio duzo przy autku, tu radyjko, tu kilka razy odpala, tu szybiw wedrowaly bez przerwy w dol i w gore... teraz po naladowaniu jest ok waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zapraszam w takim razie na śląsk...

ciutke mam do was daleko.Jak u was sa tacy dobrzy to jesli bedziesz przy okzji w ASO to jasli by nie stanowiło to zbyt duzego problemu zapytaj sie jakie powinno być cisnienienie na cylindrach w bravo 2.0 HGT

ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.