Skocz do zawartości

szarpiące sprzęgło przy ruszaniu


AKuba

Rekomendowane odpowiedzi

> Czym może być spowodowanie takie nierównomierne branie sprzęgła przy

> ruszaniu ? Nie zawsze występuje, ale często. Okładziny sa grube

> i od spodu wszystko wygląda OK.

Witam,

U mnie czasem tak jest na zimnym silniku i się tym nie przejmuje.

Nic się nie dzieje. Przejade pare set metrów i jest Ok.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze cos z dociskiem

No u mnie to dwa dni temu byly cyrki ze sprzeglem dopiero.Otoz gwałtowniej ruszylem na skrzyzowaniu jak nigdy zreszta, no i przy redukcji na II wraz z puszczeniem pedału sprzegla gwizd, wycie i chrobotanie .Co ja gaz to zwiekszaja sie odgłosy.Szybko na pobocze i wciskam sprzeglo,troche ucichło.Puszczam i znowu wycie itp.Z dusza na ramieniu wrzucam I i dalej odglosy jak z sieczkarni.Ale auto rusza z tym, ze z wyciem i szarpaniem.Daje na luz ponownie i mysle sobie,co mi tam, jak padło to padło.Doa mechanika bylo dwie ulice dalej.Wiec na luzie puscilem szprzeglo,wcisnalem gaz do dechy i tylko ludzie sie ogladali a ja uszy zasłonilem.I nagle uslyszalem jakis chrobot i dzwiek podobny do takiego jakby cos urywalo sie.Po tym cisza.Ups,mysle silnik chodzi dalej,cisza jak makiem zasial,czyli normalnie pracuje,wciskam delikatnie pedal-opór jest-pedal przy podłodze,wrzucam I-wszedł,popuszczam,auto rusza wiec rozpedzam sie i dajeII ,pojechalem.Do teraz wsio dziala jak dawniej i ustało szarpanie.Przyznam hardcore z moijej strony, nie wiem co to bylo i co sie stalo,jezdze nadal,i byc moze ktoregos dnia cvos sie stanie powazniejszego.Po Nowym Roku zaraz bede sprawdzal.To tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.