Skocz do zawartości

Szukam działajacego softu do Tartarini TEC99 pod windXP


czarekst

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy!!skarbnico wiedzy o LPG(userzy) Pokusiło mnie -zmienić laptopa na nowego bez rs232. Dokupiłem przejsciówkę usb-rs232. Używając poprzedniego laptopa z rs232 regulowałem Tartarini w PuntoII przy pomocy programu TEC99RPO w srodowisku DOS lub Windows98 (wszystko było ok). Niestety od kilku dni walcze z tym programem TEC99RPO bez pozytywnego rezultatu. Prośby moje i pytania są następujące:

a) czy jest mozliwe uruchomić tec99rpo w windowsXP i komunikować z centralką gazową tartarini tec 99 przy pomocy przejsciówki usb-rs232

b)czy posiada Ktoś działające oprogramowanie do tartarini tec99 pod win XP lub jakieś modyfikacje sa potrzebne?

Proszę o pomoc i jakieś rady bo krew mnie zalewa. Zainstalowałem także windows 98 na nowym laptopie oraz usb-rs232 przejsciówkę. Komunikuje sie komputer z innymi urządzeniami przez ten interfejs ale z centralką gazową tartarini nie chce współpracować prosze o pomoc i pozdrawiam uczestników tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomocy!!skarbnico wiedzy o LPG(userzy) Pokusiło mnie -zmienić

> laptopa na nowego bez rs232. Dokupiłem przejsciówkę usb-rs232.

> Używając poprzedniego laptopa z rs232 regulowałem Tartarini w

> PuntoII przy pomocy programu TEC99RPO w srodowisku DOS lub

> Windows98 (wszystko było ok). Niestety od kilku dni walcze z tym

> programem TEC99RPO bez pozytywnego rezultatu. Prośby moje i

> pytania są następujące:

> a) czy jest mozliwe uruchomić tec99rpo w windowsXP i komunikować z

> centralką gazową tartarini tec 99 przy pomocy przejsciówki

> usb-rs232

> b)czy posiada Ktoś działające oprogramowanie do tartarini tec99 pod

> win XP lub jakieś modyfikacje sa potrzebne?

> Proszę o pomoc i jakieś rady bo krew mnie zalewa. Zainstalowałem

> także windows 98 na nowym laptopie oraz usb-rs232 przejsciówkę.

> Komunikuje sie komputer z innymi urządzeniami przez ten

> interfejs ale z centralką gazową tartarini nie chce

> współpracować prosze o pomoc i pozdrawiam uczestników tego

> forum.

Mnie też nie udało sie uruchomić tec99 pod win xp oslabiony.gif, niestety żadne tryby zgodności nie działają. Więc tez podłączam się do pytania jak to zrobić zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif , choć nie wiem czy coś wskuramy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oprogramowanie nie działa na żadnych przejściówkach usb-rs232, ponieważ korzysta z portu UART. Ten port jest tylko w normalnych portach rs232, no może jeszcze w tych przejściówkach podłączanych do PCMCIA (150-300 zł).

Niestety nie sprawdzałem tec99rpo na WinXP, ale podejrzewam, że powinno działać, jeżeli byłby podłączony pod zwykły port RS232.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.